Atrakcje w okolicy Runovici

Wakacje w Runovici

Witajcie w Runovici, niewielkiej miejscowości, ukrytej za górami skalistego masywu Biokovo, w południowej części Chorwacji (pełna wakacyjna oferta w tym kraju, czeka na Was w katalogu „Chorwacja noclegi”). W tym miasteczku, spędzicie urlop w zacisznej atmosferze, a pojęcie hałasu i tłumów turystów nie będzie Wam znane. Urlop w Runovici to także świetny pomysł na wypoczynek w górach lub relaks na wsi w połączeniu z odkrywaniem kultury kraju, który znacząco odbiega od tego, co widzimy w popularnych, nadmorskich ośrodkach. Wreszcie, miejscowość może być dogodnym punktem startowym do wycieczek podczas których, poznacie najciekawsze miejsca regionu. I właśnie kilka takich miejsc, chcielibyśmy Wam zaprezentować. Zapraszamy do lektury!

  Runovici

Tucepi

Tucepi to nadmorski kurort, do którego dojedziecie w około godzinę. Jest to godzina warta poświęcenia, bowiem ośrodek oferuje najdłuższą plażę Dalmacji, liczącą prawie 3 kilometry długości – możecie więc spokojnie założyć, że nie zabraknie na niej miejsca do relaksu. Na plaży, oprócz godzin łapania promieni słonecznych i kąpieli, znajdziecie także bary, restauracje oraz atrakcje dla małych i dużych. W Samym mieście z kolei, czekają na Was sklepy, restauracje, piękna promenada oraz kilka zabytkowych miejsc, jak np. kościół św. Jerzego z XIII wieku. W kurorcie polecamy Wam również ofertę „Tucepi noclegi”, w której prezentujemy luksusowe domy i apartamenty wakacyjne na udany urlop.

  Tucepi

Imotski

Udając się w przeciwnym kierunku niż morze, traficie do miasta Imotski. Jest to dość spory ośrodek miejski, w którym możecie np. zrobić zakupy w celu uzupełnienia zapasów czy skorzystać z usług. To jednak nie koniec możliwości oferowanych przez Imotski. Polecamy Wam również spacer zabytkowymi uliczkami miasta, pośród których znajdziecie przytulne kawiarnie, knajpki, sklepy oraz pracownie artystyczne. Imotski słynie również z dwóch akwenów, które znajdują się w głębokich lejach krasowych, a mianowicie Czerwone Jezioro i Niebieskie Jezioro. Dodatkowo, wato odwiedzić pozostałości po Twierdzy Topana oraz zapoznać się z naszą wakacyjną ofertą w Imotski, która czeka na Was w katalogu „domy i apartamenty Chorwacja”.

  Imotski

Makarska

Tuż obok Tucepi znajdziecie prawdziwą Perełkę Dalmacji, a mianowicie gorący kurort Makarska. Jest on tak nazywany nie tylko z powodu najwyższych temperatur w całym kraju, ale i z tego, iż oferuje on ogrom rozrywek w dzień i w nocy. Jeśli więc lubicie zabawę przy muzyce do białego rana, koniecznie odwiedźcie kluby i dyskoteki w Makarska. Z kolei dla osób o spokojniejszym usposobieniu czekają ciekawe miejsca, zabytki, bogata oferta gastronomiczna oraz liczne atrakcje w wodzie i na lądzie. Przy okazji, zachęcamy do zapoznania się z katalogiem „Makarska noclegi”, w której znajdziecie, atrakcyjne cenowo, mieszkania i domy wakacyjne.

  Makarska

Park przyrody Biokovo

Czas na naturalną atrakcję regionu Dalmacji, a mianowicie rezerwat przyrodniczy utworzony na masywie Biokovo. Nie da się go nie zauważyć, bowiem dominuje on w okolicy i byłoby szkoda nie sprawdzić, jakie możliwości on oferuje. Przede wszystkim, będą to przepiękne widoki na morze i Riwierę Makarską. Poza tym, czeka tu na Was mnóstwo wymagających szlaków turystycznych, jaskinie, ciekawe formacje skalne oraz piękna roślinność górska. Warto poświęcić choć jeden dzień i spędzić go pośród naturalnych krajobrazów rezerwatu, do czego gorąco Was zachęcamy. To będą, niezapomniane i pełne wrażeń, wakacje w Chorwacji!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy