Atrakcje w okolicy Pucisca

Wakacje w Pucisca

Pucisca to pięknie zlokalizowany kurort, który znajduje się na wyspie Brac, w południowej części Chorwacji (pełną ofertę wakacyjną w tym kraju, znajdziecie w katalogu „Chorwacja noclegi”). Jego atutami, z pewnością są: atrakcyjne położenie, mniejsze natężenie ruchu turystycznego, mnóstwo możliwości na aktywne spędzenie wolnych chwil (zarówno na lądzie, jak i na wodzie), ciekawe miejsca i zabytki oraz mnóstwo zieleni i naturalny charakter otoczenia, który pozwoli Waszym zmysłom na nowe doznania. Z miejscowości Pucisca, można również planować ciekawe wycieczki, nie tylko po wyspie, ale i po lądowej części kraju – wystarczy tylko skorzystać z przeprawy promowej z portu w Supetar lub Sumartin. Poniżej, znajdziecie kilka propozycji na takie właśnie eskapady. Zapraszamy do lektury!

  Pucisca

Split

Do Splitu dotrzecie z nieodległego Supetaru i będzie to, z pewnością, jedna z najciekawszych wycieczek. Dlaczego? Chociażby z powodu szerokiej gamy atrakcji, jakie oferuje to jedno z największych miast Chorwacji. Liczne muzea, zabytkowe budowle z czasów antyku i średniowiecza czy kompleks parkowy na Wzgórzu Marjan, a to tylko ułamek tego, co oferuje Split. Już sam spacer promenadą lub w porcie , zapewni Wam piękne widoki i niezapomniane wrażenia. Dodatkowo, ze Splitu można wybrać się w romantyczny rejs lub na wycieczkę w okoliczne gry. Na koniec, polecamy nasze domy i apartamenty wakacyjne, które czekają na Was w katalogu „Split noclegi”.

  Split

Makarska

Do słynnego kurortu Makarska dostaniecie się najszybciej z portu w Sumartin. Makarska jest znana z bardzo gorącego klimatu, i to zarówno tego odnoszącego się do najwyższych temperatur, jak i ogromu rozrywki jaki ten kurort oferuje. Bogactwo barów, knajpek, klubów nocnych, plażowych dyskotek do białego rana, ale nie tylko. W Makarska możecie podziwiać piękne, zabytkowe budowle, uprawiać sporty wodne lub wybrać się na wycieczkę w góry. No i najważniejsze – długi i szerokie plaże, na których można do woli się relaksować i korzystać z atrakcji. Polecamy Wam również naszą ofertę „Makarska noclegi”, w której znajdziecie takie kwatery jak: domy z siłownią, apartamenty przy plaży, czy mieszkania w pierwszej linii brzegowej.

  Makarska

Omiś

Do tej miejscowości już nie dostaniecie się bezpośrednio promem. Znajduje się ona w połowie drogi pomiędzy wyżej wspomnianymi: Splitem i Makarska. Omiś to przepięknie położone miasto w miejscu, w którym rzeka Cetina kończy swój bieg w Morzu Adriatyckim, a robi to w sposób iście spektakularny, bowiem otoczona jest wysokimi skalistymi skałami. Ten widok, zarówno z lądu, jak i z morza, na długo pozostanie w Waszej pamięci. Poza tym, miasto oferuje mnóstwo średniowiecznych zabytków, muzea, a na szczytach kanionu, pozostałości po twierdzach, które ochraniały miasto. Z Omiś, warto także udać się pieszo w górę rzeki, a następnie wrócić nią podczas spływu raftingowego lub kajakowego. Sprawdźcie również nasz katalog „Omiś noclegi”.

  Omiś

Atrakcyjne, położone dalej, miejsca

Jeśli znajdziecie kilka wolnych chwil, to polecamy Wam wycieczki do innych, równie atrakcyjnych lokalizacji. Wśród nich, warto wyróżnić, m.in.:

  1. *Trogir – ze słynną starówką, które jest objęta ochroną UNESCO;

  2. *Wyspę Hvar z portem Hvar;

  3. *Szybenik – z zabytkową katedrą św. Jakuba;

  4. *Primosten – zabytkowe miasto z historycznymi winnicami;

  5. Kasztele – siedem miejscowości, które tworzą jedną całość.

Nie ma co dłużej się zastanawiać, rezerwujcie kwatery z katalogu „domy i apartamenty Chorwacja” i zacznijcie planować wymarzone wakacje

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy