Atrakcje w okolicy Prolozac

Wakacje w Prolozac

Prolozac to niewielka osada, która znajduje się w południowej części Chorwacji (polecamy Wam również zapoznanie się z naszym katalogiem „domy i apartamenty Chorwacja”). Miejscowość zlokalizowana jest na północnych zboczach pięknego masywu Biokovo oraz w pewnej odległości do gwarnych ośrodków turystycznych Dalmacji. Dzięki temu, urlop w tym miejscu, to wypoczynek w ciszy i spokojnej atmosferze. Połączyć to można z całodziennym relaksem w ogrodzie, przy basenie lub z aktywną turystyką w górach. Urlop w Prolozac to również ciekawa propozycja na wakacje na chorwackiej wsi i możliwość poznania historii oraz życia codziennego tego regionu. Można także wsiąść w auto i szybko dostać się do ciekawych miejsc Dalmacji. I właśnie kilka takich miejsc prezentujemy Wam poniżej – kto wie, może okażą się one ciekawym urozmaiceniem urlopu. Zapraszamy!

  Prolozac

Imotski

Imotski to najbliżej położone Prolozac miasto. Możecie więc wybrać się tu na zakupy spożywcze, czy w celu zakupu pamiątek, ale nie tylko. Imotski to również ciekawa architektura, którą można podziwiać podczas spaceru uliczkami miasta. Wakacje w Chorwacji to także okazja na poznanie dwóch niezwykłych akwenów, a mianowicie Jeziora Czerwonego oraz Jeziora Niebieskiego. Skąd wzięły się ich nazwy i dlaczego są tak popularne – o tym dowiecie się już na miejscu, podobnie jak historię twierdzy Topana, której pozostałości można podziwiać oraz poznać jej historię.

  Imotski

Baska Voda

Baska Voda to najbliżej położony kurort nadmorski, a to oznacza, że piękne plaże oblewane błękitnymi wodami Adriatyku, będą praktycznie na wyciągnięcie ręki. To jednak nie koniec atrakcji, jakie oferuje ta popularna miejscowość. Baska Voda bowiem, to również ciekawe zabytki, jak np. kościół św. Wawrzyńca, bogate w zbiory Muzeum Malakologiczne, czy, obfitująca w mnóstwo ciekawych miejsc, nadmorska promenada. Wycieczka do Baska Voda może także skończyć się rejsem po wodach Adriatyku lub uprawianiem sportów wodnych, do których warunków tu nie brakuje. Na koniec, proponujemy Wam nasz katalog „Baska Voda noclegi”, w którym znajdziecie domy i apartamenty wakacyjne w niskich cenach i o wysokim komforcie.

  Baska Voda

Makarska

Makarska to również nadmorski kurort, ale podniesiony do potęgi. To jedno z najsłynniejszych miejsc w Chorwacji, które rocznie przyjmuje setki tysięcy turystów. Możliwe więc, że i Was zaciekawi, co przyciąga tylu urlopowiczów do kurortu. Podpowiemy Wam tylko, że jest do miejsce z najwyższymi temperaturami w kraju, imprezy odbywają się nie tylko w klubach, ale i na plażach oraz można podziwiać tu fantastyczne widoki na morze oraz góry. Makarska położona jest kilka kilometrów na południe od Baska Voda, także podróż do tego „turystycznego raju” również nie będzie długa. Przy okazji – zerknijcie do katalogu „Makarska noclegi”, w której proponujemy apartamenty przy plaży oraz domy z basenem. Zapraszamy!

  Makarska

Jeszcze więcej propozycji na wycieczki

Wyżej wymienione miejsca, to tylko część atrakcji jakie czekają na Was w Dalmacji. Jeśli więc znajdziecie więcej wolnych chwil podczas urlopu w Prolozac, możecie wziąć pod uwagę jeszcze wizytę w takich lokalizacjach jak:

  1. Park przyrody Biokovo – rezerwat z fantastycznymi widokami na Riwierę Makarska;

  2. Omiś – zabytkowe miasto położone kanionie rzeki Cetiny;

  3. Park przyrody Kanionu Cetiny;

  4. Split – pełen zabytków i atrakcji, największy port w kraju.

Pozostaje wam już tylko zarezerwować kwaterę z oferty „Chorwacja noclegiw atrakcyjnej cenie i wyruszyć na wyprawę, podczas której, odkryjecie piękno Dalmacji. Jeszcze raz – zapraszamy!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy