Atrakcje w okolicy Primosten

Wakacje w Primosten

Powodów, dla których wybraliście miasto Primosten na swój niezapomniany urlop, jest z pewnością wiele. Piękne plaże, czyste wody Adriatyku, historyczne winnice, zabytki – idealna mieszanka na, pełen wrażeń, wypoczynek w Chorwacji (jeśli zaś szukacie naszej oferty i w innych częściach tego kraju, sprawdźcie nasz katalog „Chorwacja noclegi”). Możecie więc być pewni, że wybór Primosten na miejsce relaksu i wypoczynku, będzie jedna z najlepszych decyzji w Waszym życiu.

Oczywiście, każdy z nas zdaje sobie sprawę, że czasem ograniczania się do jednego miejsca może nie wystarczyć, aby urlop był w pełni udany. Jest też spora grupa osób, która lubi wakacje w ruchu, a dom lub apartament wakacyjny służy jedynie jako miejsce odpoczynku pomiędzy kolejnymi, ekscytującymi wycieczkami. Cóż, wybór wakacji w Primosten będzie dla tych osób świetnym rozwiązaniem. Miejscowość ta bowiem jest świetnie skomunikowana z innymi, atrakcyjnymi miejscami w Dalmacji, także można zacząć spokojnie planować miejsce warte odwiedzenia. Chcielibyśmy Wam w tym pomóc, dlatego też, jeśli wybraliście kwaterę wakacyjną z oferty „Primosten noclegi”, sprawdźcie poniższe propozycje na wycieczki. Zapraszamy do lektury!

 Primosten

Szybenik

Wystarczy udać się 30 kilometrów na północ od Primosten, aby trafić do miasta Szybenik. Jest to miejscowość, którą docenią miłośnicy zabytków i architektury. To właśnie tutaj znajdują się takie skarby jak Katedra św. Jakuba (wpisana na listę UNESCO), Twierdza św. Michała, Twierdza św. Mikołaja (również chroniona przez UNESCO) i średniowieczne Stare Miasto z pięknymi, zabytkowymi kościołami. Polecamy też wizytę w Muzeum Miejskim oraz Aquaparku, w którym czeka na Was mnóstwo zabawy. Można więc, powiedzieć, że wizyta w Szybeniku będzie świetnym startem na wymarzone wakacje w Chorwacji.

 Szybenik

Trogir

Znów odcinek 30 kilometrów do pokonania, ale tym razem w kierunku południowo-wschodnim. Celem jest Trogir, czyli jedno z najsłynniejszych miast w Chorwacji. Znane jest przede wszystkim z przepięknej, średniowiecznej starówki, która jest dosłownie przepełniona zabytkami wysokiej klasy historycznej. Całe Stare Miasto jest wpisane na Listę Dziedzictwa Narodowego UNESCO, dlatego tym bardziej polecamy Wam wizytę w tym mieście. Do niego przyciągną Was także piękna promenada, port oraz malownicze plaże. Na koniec, proponujemy Wam zerknięcie do oferty „Trogir noclegi”, w której znajdziecie przytulne i atrakcyjne cenowo apartamenty oraz domy wakacyjne.

 Trogir

Split

Pora na nieco dłuższą wyprawę, ale znowu nie tak długą, żebyście samą podróżą się mocno zmęczyli. 60 kilometrów na wschód od Primosten, czeka na Was prawdziwa gratka, a mianowicie największy port w Chorwacji, czyli Split. Już sama możliwość zwiedzenia portu i podziwiania potężnych wycieczkowców może być zachęcająca, ale nie to przyciąga tu turystów z całej Europy. Split bowiem słynie z wielkiej starówki oraz licznych pozostałości po czasach panowania Rzymian, a w szczególności Cesarza Dioklecjana. Jakby tego było mało, znajdziecie tu kompleks parkowy na wzgórzu Marjan, który dostarczy Wam wielu przyjemnych chwil oraz atrakcji. Przy okazji, zerknijcie do katalogu „Split noclegi”, w którym czekają na Was m.in. apartamenty miejskie i domy wakacyjne z prywatnym basenem.

 Split

Więcej polecanych miejsc

Trzy wymienione wyżej miejsca dostarczą Wam mnóstwo wrażeń oraz możliwości spędzenia wolnego czasu. To, rzecz jasna, nie wszystkie interesujące miejsca, które możecie odwiedzić spędzając wakacje w Primosten. Jeśli znajdziecie wolną chwilę, to możecie również wybrać się do m.in. Zadaru, Pakostane, Omiś czy Biogradu nad Moru. Wybór należy do Was, także rezerwujcie obiekty wakacyjne z kategorii „domy i apartamenty Chorwacja” w Primosten i w drogę!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy