Atrakcje w okolicy Preko

Wakacje w Preko

Podjęliście już ostateczną decyzję - tegoroczny urlop spędzicie w miejscowości Preko i jej okolicy. Wybór Waszego miejsca wypoczynku jest bardzo dobry. Osada mieści się na wyspie Ugljan, w środkowej części Chorwacji (sprawdźcie także nasze propozycje z katalogu „Chorwacja noclegi”), co oznacza, że zamieszkacie w miejscu o stonowanym nastroju i atmosferze. Dodatkowo, będziecie mieć dostęp do mnóstwo pięknych plaż, a ciepłe wody Adriatyku, praktycznie codziennie, będą Wam zapewniać przyjemne orzeźwienie. Preko jest równie świetnym punktem do rozpoczynania pieszych i rowerowych wycieczek po wyspie Ugljan oraz na rejsy po okolicznych wysepkach, które można liczyć w dziesiątkach. Urlop w Preko to także okazja na szybkie dostanie się do największych „lądowych atrakcji”, które chcielibyśmy Wam zaprezentować. Zapraszamy zatem do lektury, może zainspirujemy Was do jakiejś, pełnej wrażeń, wycieczki.

  Preko

Zadar

Zadar to jedno z najpiękniejszych miast w Chorwacji, a dostać się można do niego, korzystając z przeprawy promowej, która zajmuje około 50 minut. Co ciekawe, Zadar jest widoczny z wybrzeża Preko, także można sobie porównać widok miasta od strony wody oraz lądu. Dlaczego warto wybrać się do Zadaru? Ot chociażby dlatego, że znajduje się w nim mnóstwo zabytkowych miejsc pochodzących z różnych okresów historycznych, atrakcje dla dzieci i dorosłych, muzea, kawiarnie, bary, plaże, sklepy oraz wszystko czego dusza zapragnie. Polecamy również poznanie dwóch słynnych instalacji artystycznych: „Powitanie Słońca” oraz „Morskie Organy”. Na koniec, sprawdźcie naszą wakacyjną ofertę „Zadar noclegi”, z której znajdziecie domy i apartamenty w przystępnych cenach.

  Zadar

Pakostane

40 kilometrów na południe od Zadaru znajduje się kolejne ciekawe miejsce na mapie Chorwacji. Jest to kurort Pakostane. Miejscowość ta, znana jest ze swojej atrakcyjnej lokalizacji, a mianowicie pomiędzy Morzem Adriatyckim i Jeziorem Vransko. Na obu akwenach można wędkować, uprawiać żeglarstwo, nurkowanie, snorkeling, paddle-boarding i windsurfing. Dodatkowo, Jezioro Vransko jest rezerwatem, w którym podziwiać można bogactwo flory i fauny, a w szczególności ptactwo wodne i wędrowne. W Pakostane znajdziecie także nasze wakacyjne kwatery, które możecie sprawdzić pod hasłem „Pakostane nocleg”. Zapraszamy!

  Pakostane

Primosten

Primosten to miasteczko, do którego czeka Was nieco dłuższa podróż – jednak, dwie godziny jazdy są jak najbardziej warte odwiedzin w tym mieście. Primosten słynie z pięknej starówki, która znajduje się na półwyspie (dawniej była to wyspa) oraz z cennych historycznie winnic. Tutejsze plantacje winorośli objęte są ochroną UNESCO i przyciągają smakoszy wina z całej Europy. Jeśli więc jesteście amatorami winogron i wina, koniecznie wybierzcie się na spacer po tutejszych winnicach. W Primosten znajdziecie także piękne plaże, także będziecie mogli nabrać sił przed powrotem po ekscytującej wizycie w mieście. Na koniec, polecamy domki i apartamenty wakacyjne z oferty „Primosten noclegi”.

  Primosten

Jeszcze więcej ciekawych miejsc

Decydując się na urlop w Preko, będziecie mieć szansę zaplanować wycieczkę do wielu innych miejsc (niż te opisane powyżej). Wśród nich, warto wyróżnić:

  • Park Narodowy Wysp Kornati;

  • Biograd na Moru – miasto oferujące ciekawe atrakcje oraz rodzinny park rozrywki z mnóstwem atrakcji;

  • Szybenik – zabytkowe miasto, z m.in. słynną Katedrą św. Jakuba oraz fortecą św. Anny;

  • Park Narodowy Krka – piękne miejsce z fenomenalnymi wodospadami.

Tyle atrakcji, a tak niewiele czasu. Chyba będziecie musieli wrócić do Preko jeszcze nie raz. Oczywiście, NOVASOL służy Wam pomocą ze swoją ofertą „domy i apartamenty Chorwacja”. Jeszcze raz – zapraszamy!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy