Atrakcje w okolicy Posedarje

Wakacje w Posedarje

Wybór Posedarje na kolejne, niezapomniane wakacje to świetna decyzja z kilku powodów. Pierwsza to, oczywiście, położenie. Miejscowość Posedarje, położona jest w północnej części Dalmacji, w centralnej części wybrzeża Chorwacji (przy okazji, zerknijcie do naszego wakacyjnego katalogu „Chorwacja noclegi”). Ośrodek, jak i cała gmina, znajdują się bezpośrednio nad dwoma akwenami, a konkretnie Morzem Adriatyckim oraz Jeziorem Novigradsko More. Da Wam to mnóstwo możliwości na spędzenie przyjemnych chwil nad wodą. Poza tym, Posedarje to świetnie wyposażona baza turystyczna, mnóstwo atrakcji i ciekawych miejsc. Możliwe nawet, że będziecie mieć dylemat, z których przyjemności skorzystać danego dnia – ale takie pozytywne problemy są powszechne podczas urlopu.

Jeszcze jednym atutem miejscowości Posedarje, jest jej bliska odległość od ciekawych miast regionu Chorwacji. Także, jeśli planujecie dłuższe wakacje w Chorwacji lub jesteście zaprawionymi obieżyświatami – koniecznie musicie zajrzeć do sąsiednich miejscowości. Kilka z nich, znajdziecie poniżej – mamy nadzieję, że ich krótkie opisy, skłonią Was do wybrania się na wycieczkę właśnie do nich. Zapraszamy!

  Posedarje

Zadar

Pierwsza wycieczka zajmie Wam niecałe 30 minut jazdy samochodem i od razu trafiacie do prawdziwej perełki. Zadar bowiem to, nie tylko najpiękniejsze miasto w kraju, ale i jedno z najładniejszych w całej Europie. Możecie więc być pewni, że już sam spacer uliczkami miasta, sprawi Wam wiele przyjemnych doznań. Oprócz tego, Zadar to miejscowość pełna zabytków, a z tutejszego portu można wybrać się na całodzienny rejs po morzu i pośród wysp zadarskiego archipelagu. Na koniec, sprawdźcie nasze kwatery z oferty „Zadar noclegi”. Wśród nich, znajdziecie m.in. domy z basenem, które są najpopularniejsze wśród Klientów z Polski.

  Zadar

Biograd na Moru

Biograd na Moru to popularny ośrodek wczasowy, który znajduje się niecałe 50 kilometrów od Posedarje. Możecie tu spędzić przyjemny dzień nad wodą w połączeniu ze zwiedzaniem zabytkowego miasta. W Biogradzie znajdziecie także liczne muzea oraz park rozrywki (kilka km na południe od centrum), w którym nie tylko najmłodsi poczują dreszczyk emocji. Polecamy Wam także rejsy po morzu, w tym wycieczkę do wyspiarskiego Parku Narodowego Wysp Kornati. Jeśli zaś miejscowość bardzo przypadnie Wam do gustu, to i tutaj możemy wam polecić naszą wyjątkową ofertę „domki i apartamenty Chorwacja”. Zapraszamy!

  Biograd na Moru

Pakostane

Pakostane znajduje się kilka kilometrów za Biogradem, można więc np. zawitać do obu miejscowości podczas jednej wycieczki, a przy okazji, zajrzeć do lunaparku, który znajduje się pomiędzy nimi. Samo Pakostane, oferuje mnóstwo rozrywki i atrakcji, a dodatkowo przyciąga on turystów swoim charakterystycznym położeniem. Znajduje się bowiem pomiędzy morzem, a Jeziorem Vransko. Jezioro jest jednocześnie rezerwatem z licznymi szlakami. Wędrując nimi, możecie odkryć mnóstwo ciekawych przedstawicieli flory i fauny, w tym liczne gatunki ptactwa. Przy okazji, możecie również sprawdzić, co przygotowaliśmy dla Was w specjalnym katalogu „Pakostane noclegi”.

  Pakostane

Jeszcze więcej atrakcji

Powyższe miejscowości to najbliższe atrakcje. Niewątpliwie, w drodze do nich, możecie natknąć się na mniejsze, ale niczym nie ustępujące atrakcyjnością, małe wioski i miasteczka. Wizyta w nich, może być ciekawym doświadczeniem oraz możliwością poznanie nowych tradycji czy zwyczajów. Z kolei, gdybyście chcieli wybrać się trochę dalej, to polecamy Wam m.in. Szybenik, Karlobag, Split czy Primosten (o którym szerzej, przeczytacie w katalogu „Primosten noclegi”). Zapowiadają się wyśmienite wakacje w Chorwacji. Jeszcze raz zapraszamy!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy