Atrakcje w okolicy Podstrany

Jeśli Waszym wakacyjnym celem jest miejscowość Podstrana, to dokonaliście świetnego wyboru. Jest to bowiem jeden z najlepszych kurortów w całej Chorwacji (przy okazji, sprawdźcie naszą wakacyjną ofertę w tym kraju, przechodząc do katalogu „domy i apartamenty Chorwacja”). Mnóstwo atrakcji i rozrywki, bogactwo knajpek, restauracji i barów oraz mnóstwo plaż oblewanych wodami Morza Adriatyckiego. Gdyby i tego było mało, to dodajcie do tego fakt, że tuż za kurortem, wznoszą się góry, a więc miłośnicy wspinaczki i zdobywania szczytów znajdą tu kolejne wyzwania. Jasno z tego wynika, że Podstrana zaspokoi każde, nawet największy wymagania.

Gdyby jednak część z Was, wciąż szukała dodatkowych punktów, które przemawiają za wybraniem się do obiektu z oferty „Podstrana noclegi”, mamy dodatkową jego zaletę. Jest to mianowicie atrakcyjna lokalizacja, która pozwala na łatwe oraz szybkie dostanie się do najciekawszych miejsc w środkowej Dalmacji. Kilka takich propozycji opisujemy Wam poniżej – może sprawia one, że Wasze wakacje będą jeszcze bardziej atrakcyjne oraz zapewnią Wam wspomnienia na lata. Zapraszamy zatem do zapoznania się z nimi i podjęcia słusznej decyzji o spędzeniu urlopu w Podstranie.

 Podstrana

Split

Do centrum Splitu, czyli jednego z największych miast w Chorwacji, jest z Podstrany zaledwie 10 kilometrów. Jest to więc świetna okazja, aby wybrać się do tego miasta, zwłaszcza, że ma ono sporo do zaoferowania. Liczne zabytki z zamierzchłych epok, ciekawe muzea, długa promenada, pełen życia port – to tylko skrawek tego, co oferuje Split. Zwiedzanie tego miasta, najlepiej rozpocząć od zapoznania się z przewodnikiem lub mapą, aby nie stracić żadnej ciekawostki. Polecamy Wam również wizytę w kompleksie na wzgórzu Marjan, gdzie czeka mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Na koniec, sprawdźcie naszą ofertę „Split noclegi”, w której znajdziecie, komfortowe i atrakcyjne cenowo, domy oraz apartamenty wakacyjne.

 Split

Trogir

Miasto Trogir położone jest około 30 kilometrów na północ od Podstrany. Droga do niego prowadzi przez siedem kaszteli, które już w średniowieczu spełniały funkcje obronne, można więc, po drodze, zwiedzić i je. Sam Trogir z kolei to prawdziwa perła Dalmacji. Znajduje się tu bowiem średniowieczne Stare Miasto, które zostało wpisane przez UNESCO na listę światowego dziedzictwa. Możecie więc być pewni, że spacer starówką pozwoli Wam poznać historię i piękno tego miejsca. Poza tym, sprawdźcie ekspozycje w tutejszych muzeach oraz wybierzcie się do portu, z którego można wyruszyć w rejs wokół sąsiedniej wyspy Ciovo. Przy okazji, polecamy Wam nasze kwatery wakacyjne z oferty „Trogir noclegi” – może w następnym roku, zamieszkacie właśnie w Trogirze.

 Trogir

Primosten

Jeśli z Trogiru przejedziecie kolejne 30 kilometrów traficie do kurortu Primosten. Miasteczko to, również oferuje piękną, otoczoną z trzech stron wodą, starówkę oraz mnóstwo atrakcji i ciekawych miejsc. Jednak jest jedna rzecz która czyni to miejsce wyjątkowym i wartym odwiedzenia. Są to mianowicie, rozległe winnice, w których produkuje się wino od setek lat. Jest to ważne dziedzictwo kulturowe regionu, a przy okazji można tu posmakować uznanych trunków. Jeśli więc jesteście smakoszami, wycieczka do Primosten, to punkt obowiązkowy Waszych wakacji. Dodatkowo, sprawdźcie co przygotowaliśmy dla Was w ofercie „Primosten noclegi”, ze szczególnym uwzględnieniem domów z basenem.

 Primosten

Omiś

Tym razem wycieczka w kierunku południowym, bo do, oddalonego o 14 kilometrów, miasteczka Omiś. Jest to miejscowość położona u ujścia rzeki Cetiny, które jest wyjątkowo piękne za sprawa potężnych skał kanionu, w którym płynie. Będziecie mieć zatem okazję podziwiać fenomenalne widoki z dołu kanionu oraz z jego szczytów. W samym Omiś czeka na Was mnóstwo zabytków i atrakcji, w tym możliwość udania się w górę rzeki, a następnie powrót spływem kajakowym lub raftingowym. Również i tutaj proponujemy Wam nasze kwatery, wystarczy przejść do katalogu „Omiś noclegi”.

Te i inne miejsca w Dalmacji są gotowe na Wasz przyjazd, aby zapewnić Wam niezapomniane wrażenia. Sprawdźcie zatem, jeszcze raz, nasze propozycje zakwaterowania w ofercie „Chorwacja noclegi” w Podstranie, zarezerwujcie wybrany obiekt i zacznijcie odliczać dni do wymarzonych wakacji. Zapraszamy!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy