Atrakcje w okolicy Orebic

Decyzja o wybraniu miejscowości Orebic na kolejne, wymarzone wakacje, jest bardzo dobrym wyborem. Miasteczko to, położone niemalże na samym końcu długiego półwyspu Peljesac w południowej Chorwacji (przy okazji sprawdźcie nasze wszystkie propozycje zakwaterowania w tym kraju – więcej szczegółów w katalogu „Chorwacja noclegi”), będzie świetnym miejscem na urlop z dala od tłumów i z okazją na odpoczynek w spokojniejszej atmosferze. Mało tego, urlop w Orebic, powinni rozważyć miłośnicy sportów wodnych, takich jak windsurfing czy żeglarstwo, ponieważ tutejsze wiatry sprzyjają ich uprawianiu. Podobnie jak wody Adriatyku, zachęcają do eksploracji dna morskiego, wyjątkowo żywego i kolorowego.

Zalety wypoczynku w miejscowości Orebic można by wymieniać i wymieniać, a wystarczy przejść do oferty „Orebic noclegi”, aby uzyskać więcej informacji. Warto jednak dodać, że i okolica kurortu jest bardzo bogata w atrakcje. Oczywiście, mowa tu o bliższym otoczeniu, jak i dalszym, obejmującym południową część regionu Dalmacji. Poniżej znajdziecie kilka miejsc, które warto odwiedzić. Rzecz jasna, zdajemy sobie sprawę z ograniczonego czasu (wypoczynek jest wszakże najważniejszy), to jednak mamy nadzieję, że uda Wam się zobaczyć na własne oczy choć jedno z nich. Zapraszamy do lektury i na niezapomniane wakacje w Orebic.

 Orebic

Korcula

Pierwszy cel podróży jest oddalony o ok. 20 minut przeprawy promem. W ten właśnie sposób dostaniecie się na wyspę Korcula, która przyciąga turystów z całego świata i, podobno, jest miejscem urodzenia słynnego podróżnika, a mianowicie Marco Polo. Warto się wybrać na wyspę z kilku powodów, a  wśród nich warto wyróżnić takie jak: ciekawe i zabytkowe miasteczka, górzystość terenu (sprzyja, wymagających wysiłku, trekkingom oraz wycieczkom rowerowym), piękne klify i niemniej piękne plaże, śródziemnomorska roślinność i wiele innych. Przy okazji, sprawdźcie też nasze zakwaterowanie na tej wyspie w katalogu „Korcula noclegi”. Wśród domów i apartamentów, znajdziecie m.in. domy nad morzem, domy z basenem i domki akceptujące przyjazd ze zwierzakiem domowym.

 Korcula

Dubrownik

Stolica Korcula, również o nazwie Korcula, nazywana jest „małym Dubrownikiem”. Jeśli więc wywarła ona na Was wrażenie, to wsiądźcie w prom, który w niecałe dwie godziny, zabierze Was do prawdziwego Dubrownika, czyli jednego z najsłynniejszych miast w całej Chorwacji. Swoją popularność Dubrownik zawdzięcza fantastycznym budowlom z czasów średniowiecza, zjawiskowym klifom, kolejce linowej, która zabiera gości na okoliczne szczyty i wiele innych atrakcji. Aby, podczas wycieczki, nic nie umknęło Waszej uwadze, koniecznie zabierzcie ze sobą mapę miasta – może być ona bardzo przydatna. Na koniec, sprawdźcie naszą ofertę „Dubrownik noclegi”, w której znajdziecie komfortowe domy i apartamenty wakacyjne w bardzo atrakcyjnych cenach.

 Dubrownik

Wyspa Mljet

W połowie przeprawy promowej Do Dubrownika, na Waszej drodze stanie wyspa Mljet. Można więc, innym razem, wybrać się właśnie w to miejsce. Tym bardziej, że jest to piękne miejsce, które ma sporo do zaoferowania. Co ważne, nie potrzebujecie auta – wystarczy siła własnych nóg. Wakacje w Chorwacji mogą być ciekawą lekcją przyrody, gdyż znajduje się tu wyjątkowy Park Narodowy, w którym oprócz ciekawej flory i fauny, czekają na Was klify, strome brzegi, Jezioro Małe i Duże oraz wieś Polace, która jest cennym dziedzictwem upamiętniającym czasy Cesarstwa Rzymskiego. Jednym słowem – warto!

 Mljet

Makarska

Wyprawa do kurortu Makarska to dłuższa eskapada, ale można np. tu zawitać w drodze powrotnej z Orebic. Niezależnie jednak co postanowicie, jest to miejsce jak najbardziej warte odwiedzenia. Jest to bowiem najsłynniejszy nadmorski kurort w całym kraju i miejscem o najwyższych temperaturach, które są możliwe dzięki fantastycznej lokalizacji. Nad miastem góruje bowiem potężny masyw Biokovo, który jest jednocześnie parkiem przyrody i zaprasza na niezapomnianą wycieczkę po górach. Oprócz tego, mnóstwo atrakcji, zabytków, planetarium i bogactwo klubów nocnych. To trzeba zobaczyć na własne oczy, a przy okazji może wrócicie tu na dłużej – wtedy warto sięgnąć do katalogu „Makarska noclegi”, który wam serdecznie polecamy.

Makarska

Tyle ciekawych miejsc, a to zaledwie wycinek propozycji oferowanych przez Dalmację Południową. Dlatego też, nie ma co się dłużej zastanawiać. Jak najprędzej rezerwujecie kwaterę z oferty „domy i apartamenty Chorwacja” w Orebic i w drogę!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy