Atrakcje w okolicy Opuzen

Wakacje w Opuzen

Opuzen to miejscowość idealna na niezapomniany urlop. Osada ta znajduje się w południowej części Chorwacji (polecamy Wam także naszą ofertę „Chorwacja noclegi”), niedaleko pięknych dalmatyńskich plaż oraz gór. Otoczenie Opuzen stanowią rolnicze tereny, które nazywane są Chorwacką Kalifornią – warto więc skorzystać z okazji i spróbować miejscowych specjałów. Urlop w Opuzen to także świetna okazja na aktywny wypoczynek oraz odwiedziny w ciekawych miejscach południowych krańców kraju oraz w Bośni i Hercegowinie (wymagany paszport). I właśnie kilka takich miejsc, chcielibyśmy Wam poniżej przedstawić – może to pomoże Wam szybciej podjąć decyzję, w jakie lokalizacje wybrać się na niezapomnianą wycieczkę. Zapraszamy!

 Opuzen

Blace

Blace to nadmorska miejscowość, która znajduje się zaledwie 11km dalej od Opuzen. Koniecznie powinniście tu wpaść, jeśli planujecie godziny opalania się i kąpieli w błękitnych wodach Morza Śródziemnego. Blace to typowy chorwacki kurort, jednak jest tu mniejsze natężenie ruchu turystycznego, także wypoczynek tutaj, to gwarancja spokojniejszej atmosfery, niż np. w północnej części kraju. W Blace znajdziecie również wszystko to, co potrzebne na udane wakacje w Chorwacji: ciekawe atrakcje, różnorodność knajpek i restauracji, wypożyczalnie sprzętu wodnego, czy możliwość wybrania się w zorganizowany rejs morski. Tutaj, nuda na pewno Wam nie grozi. Można więc śmiało założyć, ze wpadnie tu z wizytą niejeden raz.

 Blace

Dubrownik

Niecałe 100 kilometrów – tyle będzie Was dzielić od jednego z najsłynniejszych i najpiękniejszych miast w południowej Europie. Wszystko za sprawą fenomenalnej starówki z czasów średniowiecza, którą otaczają grube mury miejskie. Stare Miasto oferuje mnóstwo zabytków i ciekawych miejsc, a także sklepy i restauracje. To jednak nie koniec zwiedzania – w innych częściach miasta, również czeka na Was mnóstwo atrakcji, jak chociażby kolejka linowa na jeden z tutejszych szczytów. Polecamy Wam tu także nasze domy i apartamenty, które obejrzeć możecie w katalogu „Dubrownik noclegi”. Na koniec dodamy jeszcze, że już sama wyprawa do Dubrownika dostarczy Wam wielu wrażeń – prowadzi ona bowiem, po krętych i wąskich drogach umiejscowionych na stromych zboczach gór.

 Dubrownik

Makarska

O ile do Dubrownika jedzie się na południe, to Makarska oznacza podróż na północ. Od Opuzen, ten słynny kurort, położony jest o ok. 68 kilometrów. Czy warto wybrać się do niego na wycieczkę? Oczywiście, że tak, a powodów ku temu jest kilka: piękne i długie plaże, mnóstwo atrakcji, bogactwo restauracji, barów oraz klubów nocnych, mnóstwo zabytkowych budowli i wiele innych ciekawych możliwości spędzenia wolnego, jak chociażby wyprawa w góry i do rezerwatu masywu Biokovo. W kurorcie, znajdziecie też nasze obiekty wakacyjne z oferty „Makarska noclegi”, a wśród nich, m.in. domy z basenem czy apartamenty z widokiem na morze. Zapraszamy!

 Makarska

Jeszcze więcej ciekawych miejsc

Planując urlopowe eskapady po Dalmacji, warto mieć na uwadze takie lokalizacje jak:

  • Neum – jedne miasto portowe oraz nadmorski kurort w Bośni i Hercegowinie;

  • Park Przyrody Biokovo oraz Hutovo Blato;

  • Ploce – miasto położone zaledwie kilka kilometrów od Opuzen;

  • Wyspa Korcula;

  • Wyspa Hvar.

Te i inne miejsca, czekają na każdego. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią kwaterę z oferty „domy i apartamenty Chorwacja”, a wszystkie one będą dostępne dla Was dosłownie na wyciągnięcie ręki. Oczywiście, najpierw solidnie wypoczniecie i w pełni zregenerujecie siły po roku ciężkiej pracy. To będą niezapomniane wakacje!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy