Atrakcje w okolicy Omiś

Wakacje w Omiś

Wybór Omiś jako wakacyjnego miejsca odpoczynku, to świetna decyzja. Ta, położona w południowej części kraju miejscowość (z kolei, pełną ofertę kwater wakacyjnych znajdziecie pod hasłem „domy i apartamenty Chorwacja”) ma do zaoferowania atrakcje dla każdego typu wczasowicza. Swój wymarzony urlop spędzi tu zarówno miłośnik relaksu na plaży, amator wspinaczki górskiej, lubiący odkrywać zabytki i perły architektury, a także osoby, które nie wyobrażają sobie wakacji bez przyjemnych chwil na łonie natury. Tak, Omiś to jedno z najlepszych miejsc na wymarzony urlop!

To jednak nie koniec zalet miejscowości Omiś. Jej kolejnym atutem jest atrakcyjne położenie, które pozwala szybko i dość łatwo dostać się do innych, równie ciekawych miejsc Dalmacji. Może się wiec okazać, że podczas pobytu w kwaterze wakacyjnej z oferty „Omiś noclegi”, poznacie mnóstwo interesujących miejsc, a tych w Chorwacji nie brakuje. Dlatego też, dla Gości naszych domów i apartamentów, przygotowaliśmy listę ciekawych, naszym zdaniem, miejsc, które warto odwiedzić – oczywiście, wszystko w ramach wolnego czasu i dowolności, bowiem wakacje z NOVASOL to urlop w Waszym rytmie i na Waszych zasadach. Zapraszamy do lektury.

  Omis

Baska Voda

Baska Voda to turystyczny kurort, który wchodzi w skład słynnej Riwiery Makarska, a wiec jest to miejsce pełne plaż piaszczysto-żwirowych i mnóstwa okazji do kąpieli w wodach Adriatyku. Jednak podobne atrakcje są w Omiś, więc same plaże są za słabym magnesem, aby przyciągnąć Was tutaj. Swoja rolę niech spełnią zabytkowe domy, kościół św. Lovrana, historyczne osady Topici oraz Bast, a także zbiory muzeów archeologicznego i malakologicznego. Wycieczkę do kurortu Baska Voda będzie niezapomnianą przygodą, a teraz możecie sprawdzić nasz katalog „Baska Voda noclegi”, bo kto wie, może za rok wybierzecie się właśnie tutaj.

  Baska Voda

Makarska

Główne miasto Riwiery Makarska i prawdziwy raj dla miłośników nocnego życia. W Makarskiej bowiem, znajdziecie mnóstwo atrakcji i rozrywek, jak np. plażowe dyskoteki czy kluby czynne do białego rana. Makarska to także mnóstwo ciekawych miejsc, zabytków i atrakcji dla najmłodszych. Z miasta można się również wybrać na wycieczkę w góry – na szczyty masywu Biokovo, który góruje nad całym wybrzeżem. Polecamy Wam także rejsy po morzu, np. w łodzi wyposażonej w zjeżdżalnię lub posiadającej szklane dno. Na koniec, proponujemy Wam nasze domy i apartamenty wakacyjne z katalogu „Makarska noclegi”, które dostępne są w atrakcyjnych cenach przez cały rok.

  Makarska

Split

Czas wybrać się na zachód od Omiś. Jadąc w tym kierunku ok. 26 kilometrów, dotrzecie do Splitu – drugiego co do wielkości miasta w Chorwacji. To także największy port w kraju, a więc możecie być pewni, że atrakcji w nim nie zabraknie. Dlatego też, sugerujemy, aby zwiedzać miasto z mapą lub przewodnikiem, który można nabyć w miejscowych biurach informacji turystycznej. Dzięki temu, żadne ciekawe miejsce nie umknie Waszej uwadze, a jest ich naprawdę sporo. Przy okazji, możecie sprawdzić naszą ofertę „Split noclegi”, w której prezentujemy m.in. apartamenty miejskie i domy z basenem.

  Split

Jeszcze więcej interesujących miejsc

To tylko część atrakcyjnych lokalizacji, które warto odwiedzić podczas urlopu w Omiś. Na spragnionych wrażeń i niezapomnianych chwil, czekają jeszcze m.in. wyspa Brac, wyspa Hvar, malowniczy kanion rzeki Cetiny oraz mnóstwo atrakcyjnych miast i miasteczek, jak np. Imotski, Trogir, Sinj czy Primotsen. Rozważnie wiec zaplanujcie wycieczki, abyście odwiedzili miejsca, które jak najbardziej odpowiadają Waszym wymaganiom. Możecie też wrócić do Omiś na następne wakacje i dalej zwiedzać okolicę – wszystko zależy tylko od Was. Nasze obiekty z oferty „Chorwacja noclegi” będą na Was czekać!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy