Atrakcje w okolicy Obrovac

Mimo, że miasteczko Obrovac położone jest na obrzeżu masowej turystyki, jest to świetne miejsce na wymarzony urlop. Miejscowość znajduje się w środkowej części chorwackiego wybrzeża (z kolei pełną ofertę w tym kraju, znajdziecie w katalogu „domy i apartamenty Chorwacja”), zaledwie 10 kilometrów od zatoki Novigradsko More i około 30 kilometrów od nadmorskich kurortów. Jest to bardzo atrakcyjna lokalizacja, która pozwoli Wam wypocząć w spokojnych warunkach i otoczeniu, ale jednocześnie pozwoli szybko dostać się do miejsc pełnych atrakcji turystycznych. Kilka takich propozycji na wycieczki, prezentujemy Wam poniżej – możliwe, że jedna lub kilka lokalizacji przypadnie Wam do gustu i jeszcze bardziej urozmaici Wasze niezapomniane wakacje. Zapraszamy!

  Okolice Obrovac

Krusevo

Ciężko wyobrazić sobie wakacje w Chorwacji bez wypoczynku na plaży. I tutaj dobra wiadomość – wystarczy kilka minut jazdy autem lub rowerem i znajdziecie się w Krusevie, niewielkiej miejscowości położonej nad zatoką Novigradsko More. Czekają tu na Was piękne plaże: zarówno wyposażone kąpieliska miejskie, jak i ustronne miejsca, w których można zrelaksować się w spokojnej atmosferze. W Krusevie znajdziecie również ciekawą ofertę gastronomiczną oraz trasy turystyczne prowadzące wzdłuż wybrzeża. Krusevo świetnie się sprawdza zarówno na całodniowe wizyty oraz krótkie wypady na plaże. Z pewnością jest to miejsce warte polecenia i odwiedzenia przynajmniej raz.

  Krusevo

Zadar

Wybierając Obrovac na miejsce swojego wakacyjnego wypoczynku, zamieszkacie zaledwie 40 kilometrów od słynnego Zadaru, który uznawany jest za jedno z najpiękniejszych miast w całej Europie. Jednak nie tylko jego uroda przyciąga tu turystów z całego świata. W Zadarze bowiem, czeka na Was mnóstwo zabytków z różnych epok (w tym z czasów antyku), ciekawe muzea i atrakcyjne miejsca, do których będziecie długo wracać we wspomnieniach. Dodatkowo, będziecie mieli okazję spróbowania oryginalnego likieru Maraschino, który pochodzi właśnie stąd. Na koniec, zachęcamy Was do sprawdzenia oferty „Zadar noclegi”, w której czekają na Was przytulne apartamenty i domy wakacyjne w bardzo przystępnych cenach. Zajrzyjcie koniecznie i do Zadaru i do naszej oferty!

  Zadar

Biograd na Moru

Biograd na Moru to nazwa nadmorskiego kurortu, który jest oddalony od Obrovac o ok. 50 kilometrów (autem dostaniecie się tu w mniej niż godzinę). Biograd, oprócz oczywistych plaż i kąpieli w Adriatyku) oferuje również sporo zabytków i ciekawych miejsc, jak chociażby: Miejskie Muzeum, fragmenty rzymskiego akweduktu, marina, port i zabytkowe kościoły. Wizytę w Biogradzie na Moru, polecamy również rodzinom, bowiem za miastem, znajduje się park rozrywki z atrakcjami dla wszystkich, niezależnie od wieku. Również i tutaj znajdziecie kwatery z katalogu „Chorwacja noclegi”, wśród których, szczególnie polecamy domy z basenem oraz domki akceptujące przyjazd ze zwierzakiem domowym.

  Biograd na Moru

Pakostane

Jeśli z Biogradu pojedziecie dalej na południe, traficie do kolejnego kurortu, a mianowicie Pakostane. Nie jest to jednak typowy kurort, bowiem oprócz plaż Adriatyku oferuje on jeszcze jezioro Vransko. Akwen ten słynie z dogodnych warunków do uprawiania cichych sportów wodnych, jak np. kajakarstwo czy wędkarstwo. Oprócz tego, jest to cenne siedlisko ptactwa wodnego i wędrownego. I właśnie dlatego, całe jezioro jest objęte ochroną w ramach parku przyrody, który oferuj atrakcyjne trasy piesze i rowerowe wzdłuż wybrzeża i pośród zieleni. Przy okazji, polecamy Wam domy i apartamenty wakacyjne z oferty „Pakostane noclegi”, które są gotowe Was przyjąć praktycznie przez cały rok.

 

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy