Atrakcje w okolicy Nin

Miasteczko Nin to niewątpliwie, bardzo atrakcyjne miejsce na wakacyjny wypoczynek. Jest zlokalizowane w środkowej części chorwackiego wybrzeża morskiego (z kolei kwatery we wszystkich regionach w tym kraju, prezentujemy Wam w katalogu „Chorwacja noclegi”), w piaszczystej lagunie, co oznacza, że znajdziecie tu unikalne (jak na Chorwację) plaże piaszczyste. Oprócz tego, Nin ma do zaoferowania sporo zabytków i atrakcji dla małych i dużych, a także lecznicze błota, przy których powstały specjalne sanatoria i spa. Jakby tego było mało, Nin jest świetnie skomunikowany z ciekawymi miejscami w całej Dalmacji oraz rejonie Zatoki Kvarner. Kilka takich lokalizacji chcielibyśmy Wam polecić do odwiedzenia podczas niezapomnianego urlopu – oczywiście, jeśli znajdziecie wolną chwilę pomiędzy relaksem na plaży. Zapraszamy!

 Nin

Zadar

Pierwsza wycieczka i od razu strzał w dziesiątkę! Zadar bowiem, to bardzo atrakcyjne miasto i uznawane jest za jedno z najpiękniejszych nie tylko w kraju, ale i w Europie. I to właśnie urokliwe miasto, znajduje się zaledwie 14 kilometrów na zachód od Nin, można więc wybrać się tu np. na rowerze. Po dotarciu czeka Was tu mnóstwo atrakcji, rozrywek i zabytkowych miejsc – warto więc wcześniej sprawdzić w przewodnikach lub stronach miejskich informacje o ich dostępności. Na koniec, proponujemy Wam, abyście zerknęli do katalogu „Zadar noclegi”, bo kto wie, czy nie wrócicie tu na następne, wymarzone wakacje? Zapraszamy!

 Zadar

Biograd na Moru

50 kilometrów na południe od Nin, czeka na Was adriatycki kurort Biograd na Moru. Jest to miasto słynące z długich, żwirowych plaż oraz świetnych warunków do uprawiania aktywności na wodzie. Poza tym, Biograd to prawdziwe bogactwo zabytków, jak np. kościół św. Antoniego z XII wieku, kościół św. Rocha z XVI wieku czy fragmenty rzymskiego akweduktu. Kurort oferuje również wszystko co niezbędne na atrakcyjne wakacje w Chorwacji, a jakby tego było mało, znajduje się tu park rozrywki, który dostarczy Wam wielu niezapomnianych wrażeń. Można więc śmiało stwierdzić, że wizyta w Biogradzie będzie wspominanym punktem urlopu w Nin.

 Biograd na Moru

Pakostane

Dosłownie kilka kilometrów na południe od Biogradu, zlokalizowane jest kolejne atrakcyjne miejsce, a mianowicie nadmorski kurort Pakostane. Nie jest to jednak typowa plażowa miejscowość. Jej wyjątkowość polega na tym, że położona jest pomiędzy Adriatykiem a Jeziorem Vransko. Jezioro to jest pięknym parkiem przyrodniczym i jednocześnie lubianym miejscem przez amatorów wędkarstwa i kajakarstwa. Jeśli więc planujecie wypoczynek na spokojniejszych wodach lub przemierzając naturalne, zielone lokalizacje – wycieczka do Pakostane będzie w sam raz. Mało tego, gdyby kurort przypadł wam bardzo do gustu, to koniecznie sprawdźcie nasze kwatery wakacyjne skatalogowane w ofercie „Pakostane noclegi”. Znajdziecie tu m.in. domy z basenem, które są najpopularniejszymi kwaterami w NOVASOL.

 Pakostane

Więcej ciekawych miejsc

Jeśli w Waszych wakacyjnych planach uda się wyłuskać kilka wolnych chwil więcej, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby poświęcić je na odkrywanie innych, nie mniej atrakcyjnych miejsc. W okolicy Nin znajdziecie mnóstwo zabytkowych miast i wsi, ślady minionych wieków i nowoczesne atrakcje turystyczne. Polecamy Wam także wizyty na łonie dzikiej natury, jak np. w Parku Narodowym Krka, Parku Narodowym Paklenica czy rezerwacie Wysp Kornati. Jeszcze raz więc, zapraszamy Was do naszych kwater spod znaku „domy i apartamenty Chorwacja” w Nin i życzymy Wam atrakcyjnych wakacji i szczęśliwych chwil.

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy