Atrakcje w okolicy Nerezisca

Wakacje w Nerezisca

Decydując się na urlop w miasteczku Nerezisca, wybraliście wypoczynek niemalże na łonie dzikiej natury. Miejscowość ta bowiem, znajduje się w samym sercu urokliwej wyspy Brac, w centralnej części Chorwacji (jeśli jednak szukacie innej lokalizacji na Wasze niezapomniane wakacje, sprawdźcie pełną ofertę „Chorwacja noclegi"). Wyspa ta słynie z zielonych i silnie pofałdowanych krajobrazów, także jest wręcz idealnym miejsce na aktywny relaks połączony z plażowaniem i kąpielą w ciepłych wodach Morza Adriatyckiego. Jednakże, gdyby nagle pojawiła się u Was ochota poznania miejsc poza wyspą – mamy dla Was dobrą wiadomość. Otóż, dzięki polaczeniom promowym lub prywatnym żeglarzom, możecie wybrać się na wycieczkę w okolice wyspy Brac. Poniżej, przedstawiamy kilka z nich – może akurat to będą, interesujące dla Was, lokalizacje. Wakacje w domu wakacyjnym w Nerezisca czas zacząć!

  Nerezisca

Pełna wrażeń Makarska

Makarska to najpopularniejsza nadmorska miejscowość w całym kraju. Co ciekawe, jest to również miejsce, gdzie występują najwyższe temperatury. Co może Was zainteresować w tym kurorcie, to fakt, że dosłownie przepełniony jest atrakcjami. Każdy tu znajdzie coś dla siebie, a miłośnicy intensywnych nocnych wrażeń, poczują się tu jak przysłowiowa ryba w wodzie. Makarska to również mnóstwo plaż, ciekawe zabytki i możliwość zorganizowania wycieczki w góry, które górują nad kurortem. Do Makarskiej (przy okazji, polecamy Wam domy i apartamenty z katalogu „Makarska noclegi”), najszybciej dostaniecie się promem z portu Sumartin, znajdującego się we wschodniej części wyspy.

 Makarska

Pełen zabytków Split

Split to nazwa największego portu w kraju oraz największe miasto Dalmacji. Co roku, przybywają do niego tysiące turystów, aby podziwiać miejscowe zabytki oraz by skorzystać z dostępnych atrakcji. Split słynie m.in. z pałacu i mauzoleum cesarza Dioklecjana, świątyni Jowisza, rybackiej dzielnicy Varos i kościoła św. Franciszka. Warto również wybrać się na spacer promenadą Riva oraz na wzgórze Marjan, które jest naturalną ostoją miasta. Do Splitu (zerknijcie również do katalogu „Split noclegi”, w którym znajdziecie m.in. komfortowe apartamenty miejskie), dostaniecie się promem z Supetaru, który położony jest w pobliżu miejscowości Nerezisca.

 Split

Omis – miasto dla aktywnych

Omis to atrakcyjnie położona miejscowość. Znajduje się ona u ujścia rzeki Cetiny i jednocześnie u wrót kanionu tej rzeki. Na tenże kanion składają się przepiękne formacje skalne, na które można patrzeć godzinami. Można również się na nie wspiąć i z góry podziwiać fantastyczne widoki. Oprócz tego, decydując się na ofertę „apartamenty Chorwacja”, będziecie mogli wziąć udział w zdobywaniu wzgórza Mosór, zwiedzać jaskinie, spróbować sil w spływie kajakowym lub raftingowym lub skorzystać z innych dostępnych opcji aktywnego spędzania czasu. Do miasta Omis pływają prywatne lodzie z zachodniej części wyspy; możecie również wybrać prom do Splitu i stamtąd przejazd drogą lądową.

  Omis

Atrakcje na wyspie Brac i wokół niej

Wakacje w Chorwacji to czas nieograniczonej zabawy i dowolności w spędzaniu czasu. Jeśli interesuje Was poznawanie jak największej liczby ciekawych miejsc, sprawdźcie takie lokalizacje jak:

  • Bol – kurort z najsłynniejszą europejską plażą Zlatini Rat;

  • Supetar – największy port na wyspie z piękną, barokową zabudową

  • Hvar – stolica wyspy Hvar z licznymi zabytkami pochodzącymi z czasów panowania Wenecjan;

  • Trogir – zabytkowa twierdza, której starówka wpisana jest na listę Dziedzictwa UNESCO;

  • Brela – urocz kurort w okolicy Makarska. Znajdziecie tu piękne plaże i fantastyczne widoki. W miejscowości tej, polecamy także ofertę „Brela noclegi”.

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy