Atrakcje w okolicy Metkovic

Metkovic to idealne miejsce na spokojne wakacje. Jest to zasługa jego położenia w głębi południowej części kraju (przy okazji, zerknijcie do słonecznego katalogu „Chorwacja noclegi”), tuż przy granicy z innym bałkańskim państwem, a mianowicie Bośnią i Hercegowiną. Metkovic ma dla Was dużo atrakcji i ciekawych miejsc, a miejscowa rzeka Neretwa oferuje możliwość uprawiania sportów wodnych. Z kolei po okolicy poprowadzą Was malownicze szlaki turystyczne, które można pokonywać pieszo lub na rowerze. Mało tego, z miasteczka Metkovic można łatwo dostać się do ciekawych miejsc południowej Dalmacji. Kilka takich miejsc wam proponujemy poniżej. Może akurat będzie Wam pasowało do niezapomnianej wycieczki. Zapraszamy!

 Metkovic

Blace

Pierwszy wycieczkowy cel, oddalony jest o niecałe 20 kilometrów. Jest to miasteczko Blace, które jest nadmorskim kurortem, a to oznacza, że w kilka minut możecie dotrzeć do plaż i błękitnych wód Adriatyku. Oprócz tego, w kurorcie czekają na Was liczne atrakcje, bary, restauracje i inne lokale serwujące lokalne przysmaki. W Blace można wynająć także sprzęt wodny, a także wybrać się w rejs wzdłuż malowniczego wybrzeża oraz wysp. Wakacje w Chorwacji to także okazja na podziwianie, bogatego w życie, dna morskiego. Możecie wybrać się na rejs połączony z nurkowaniem lub uprawiać snurking tuż przy brzegu. To, z pewnością, urozmaici Wasz wymarzony urlop.

 Blace

Makarska

Makarska to również nadmorski kurort, ale plaża i morze to nie jedyne atuty tej najpopularniejszej miejscowości w Chorwacji. Makarska to także najcieplejsze miejsce w kraju, bowiem od strony lądu, jest osłonięte przez masyw Biokovo. Masyw ten jest również parkiem przyrody i atrakcją turystyczną, ze szczytów której, można podziwiać fantastyczne panoramy. Oprócz tego, Makarska jest znana z bardzo rozbudowanej infrastruktury rozrywkowej, dzięki której, zabawa praktycznie nigdy się tu nie kończy. Do tego dodajcie ciekawe miejsca i zabytki, atrakcje dla małych i dużych, a otrzymacie miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić. Na koniec, zerknijcie do katalogu „Makarska noclegi”, w którym czekają na Was m.in. domy z basenem.

 Makarska

Dubrownik

Dubrownik położony jest na południe od Metkovic, w odległości około 100 kilometrów. Długą drogę, która prowadzi przez malownicze klify, w pełni wynagrodzi Wam wizyta w tym przepięknym mieście. Jest to bowiem, jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w tej części Europy, a co za tym idzie, mnóstwo ekip filmowych nagrywa tu kolejne filmy i seriale. Spacer po Dubrowniku to praktycznie „wpadanie” co chwilę na jakiś zabytek, dlatego też warto wcześniej zaopatrzyć się w przewodnik po mieście. Co ważne, w Dubrowniku możecie również zamieszkać dzięki NOVASOL. Wystarczy tylko wybrać kwaterę z katalogu „Dubrownik noclegi” i gotowe. Zapraszamy!

 Dubrownik

Jeszcze więcej polecanych miejsc na wycieczki

Urlop w  Metkovic, to również możliwość poznania wielu innych lokalizacji, jak np.:

  • Neum – jedyny kurort Bośni Hercegowiny – możliwy wjazd na podstawie dowodu

  • Park Przyrody Hutovo Blato – również po bośniackiej stronie;

  • Park Narodowy Mljet – rezerwat na wyspie, także można tu połączyć rejs ze zwiedzaniem dzikiej przyrody

  • Orebic – pięknie położone miasteczko na półwyspie Peljesac – najszybciej dostaniecie się tu promem z Ploce.

  • Park Przyrody Biokovo;

  • Wyspa Korcula oraz Hvar.

Jak sami widzicie, możliwości jest sporo. Dlatego też, nie zwlekajcie już dłużej – zerknijcie do oferty „domy i apartamenty Chorwacja”, zarezerwujcie pasujący Wam obiekt i gotowe! Można już planować wakacyjne wycieczki. Zapraszamy raz jeszcze!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy