Atrakcje w okolicy Lovrec

Wakacje w Lovrec

Szykujcie się na niezapomniany urlop w Lovrec. Wybraliście bowiem miejscowość, która otoczona jest naturalnymi krajobrazami oraz zapewnia mnóstwo przygód podczas zdobywania okolicznych szczytów. Całość znajduje się w południowej części Chorwacji (jeśli chcecie sprawdzić inne lokalizacje w tym kraju, zachęcamy Was do zapoznania się z katalogiem „domy i apartamenty Chorwacja”), jednak nie na hałaśliwym i zatłoczonym wybrzeżu, lecz w głębi lądu. Dzięki takiemu położeniu zyskacie spokojną atmosferę podczas wymarzonych wakacji i jednocześnie, będziecie w miarę blisko od wybrzeża i atrakcyjnych miast Dalmacji. I właśnie kilka takich miejsc, chcielibyśmy Wam zaproponować na krajoznawcze wycieczki – oczywiście, jeśli znajdziecie kilka wolnych chwil, a Wy już dostatecznie wypoczniecie na łonie natury. Zapraszamy do lektury.

  Lovrec

Brela

Brela to nadmorski kurort, który jest oddalony od Lovrec o około 30 kilometrów – jest to więc, w sumie, odległość dość akceptowalna do pokonania. Szczególnie, że warto się tu wybrać! W Breli czeka na Was mnóstwo małych, poukrywanych zatok, w których można do woli opalać i kąpać się w prywatnej atmosferze. Jakby tego było mało, całe wybrzeże „udekorowane” jest niezwykłymi skałami, które wydają się wyrastać z dna morskiego – przyjemne dla oka widoki gwarantowane. Oprócz tego, w Breli, będziecie mogli skosztować lokalnych specjałów z ryb i owoców morza oraz wybrać się w przyjemny rejs po wodach Adriatyku. Na koniec, zachęcamy do zapoznania się z ofertą „Brela noclegi”. W której znajdziecie tanie i komfortowe domki oraz apartamenty wakacyjne.

  Brela

Imotski

Imotski to miejscowość położona jeszcze bardziej w głębi kraju niż Lovrec. Odległość wynosi ok 20 kilometrów, a więc znów czeka Was szybka podróż. Imotski jest taką nieodkrytą perłą Dalmacji, która ma bardzo wiele do zaoferowania. Ciekawe miejsca, zabytkowe uliczki, sklepy, restauracje – idealna lokalizacja na spacer. Dodatkowo, Imotski może poszczycić się dwoma niezwykłymi akwenami: Modro i Crveno Jezero, czyli jeziorach, które powstały w głębokich lejach krasowych. Co ciekawe, w jednym z nich można się kąpać, a także grać w piłkę nożną – koniecznie musicie to sprawdzić! Imotski to świetne miejsce na wycieczkę na idealne wakacje w Chorwacji!

  Imotski

Omiś

Czas na nieco dłuższą podróż, bo tym razem do pokonania będzie odcinek 40 kilometrów. Na końcu trasy przywita Was miasteczko Omiś, które, jak magnes, przyciąga miłośników spektakularnych widoków i uprawiania wspinaczki. Miasto to bowiem, znajduje się  u stóp wysokiego, skalistego kanionu rzeki Cetiny. Dzięki temu, jest tu co podziwiać, zarówno z dołu, jak i z góry. Omiś to także zabytkowe kościoły, pozostałości bo średniowiecznych twierdzach oraz mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Polecamy Wam wybranie się na wycieczkę w górę rzeki Cetiny, która kończy się powrotem na spływie kajakowym – mocne emocje gwarantowane! Przy okazji, sprawdźcie naszą ofertę „Omiś noclegi” – może to właśnie tutaj spędzicie swoje kolejne wakacje?

  Omiś

Kolejne propozycje na wycieczki

Macie więcej wolnego czasu w domu wakacyjnym w Lovrec? Być może, przekonają Was te miejsca warte odwiedzenia:

  • Split – największy port w kraju, który słynie z Mauzoleum Dioklecjana;

  • Makarska – najgorętszy, pod różnymi względami, kurort w kraju;

  • Trogir – miasto ze słynną starówką powstałą w średniowieczu;

  • Szybenik – zabytkowy kurort z licznymi atrakcjami.

Podsumowując – z Lovrec można organizować mnóstwo ciekawych wojaży. Rezerwujcie już dziś domy i apartamenty z katalogu „Chorwacja noclegi” i w drogę!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy