Atrakcje w okolicy Kukljicy

Wakacje w Kukljicy

Kukljica to nazwa niewielkiej miejscowości, położonej w południowej części wyspy Ugljan, w środkowej Chorwacji (w miejscu tym, zachęcamy Was do poznania pełnej oferty „Chorwacja noclegi”). Kukljica to idealne miejsc na wakacje nad wodą, bowiem gmina, aż z trzech stron, otoczona jest błękitnymi wodami Morza Adriatyckiego. Urlop w tym miejscu, to także niepowtarzalna szansa na wypoczynek z dala od masowej turystyki i niedogodności z niej związanymi. Gdyby i to nie było wystarczającą zachętą, to wiedzcie, że sama osada ma kilka ciekawych i zabytkowych miejsc, a infrastruktura turystyczna, w pełni zaspokoi wymagania nawet najbardziej wymagających wczasowiczów.

Dodatkowo, z Kuklijcy, można, z powodzeniem, organizować wycieczki na ląd jak i po całej wyspie Ugljan oraz sąsiedniej wyspie Pasman. Dlatego też, poniżej, znajdziecie kilka propozycji na ciekawe spędzenie czasu. Podsumowując: każdy kto wybrał domy wakacyjne w Kukljicy, niech sprawdzi, jakie atrakcje czekają w otoczeniu tej sympatycznej miejscowości. Zapraszamy.

  Kukljica

Zadar

Zadar to piękne miasto oraz port, które, przy ładnej pogodzie, jest widoczne z Kukljicy. Do Zadaru można się szybko dostać promem, a wizyta w tym mieście, na długo pozostanie w Waszej pamięci. Do tych wspomnień, z pewnością przyczynią się takie miejsca jak: forum rzymskie, kościół świętego Donata, Katedra świętej Anastazji, Cytadela z XV wieku, „Morskie Organy”, instalacja „Powitanie Słońca” oraz liczne muzea i imprezy kulturalne. Zadar kusi również pięknymi plażami oraz długą, nadmorską promenadą, na której czeka na Was mnóstwo atrakcji. Dodatkowo, zachęcamy do zapoznania się z ofertą „Zadar noclegi” w której znajdziecie przytulne domy i apartamenty miejskie.

  Zadar

Pakostane

Pakostane to miejscowość, która położona jest miedzy Adriatykiem i jeziorem Vransko. Taka lokalizacja powoduje, że można tu uprawiać różne sporty wodne oraz wędkarstwo, a także nurkowanie w słonej i słodkiej wodzie. Pakostane znane jest również z zabytków oraz imprez gastronomiczno-etnograficznych. Jakby tego było mało, z miejscowości tej, rozpoczynają swój bieg szlaki turystyczne, które prowadzą przez piękne krajobrazy rezerwatu Jeziora Vransko. Podczas spaceru po parku, będziecie mogli podejrzeć liczne gatunki ptactwa wodnego oraz bogaty świat flory i fauny. W Pakostane, znajdziecie również nasze kwatery wakacyjne, wystarczy wejść do katalogu „Pakostane noclegi”.

  Pakostane

Wyspa Pasman

Wyspa ta, to najbliższa atrakcja, jaką znajdziecie w Kukjicy. Wystarczy pokonać most łączący obie wsypy i momentalnie znajdziecie się w jednym z najzieleńszych miejsc Chorwacji. Wyspa Pasman słynie z bogatej szaty roślinności śródziemnomorskiej oraz znacznego pofałdowania terenu, dlatego świetnie sprawdza się na rowerowe i piesze eskapady. To właśnie i jej wybrzeży jest najczystsza woda Morza Adriatyckiego, dlatego wakacje w Chorwacji, nie mogą się obyć bez kąpieli na tutejszych plażach. Na wyspie Pasman znajdują się również niewielkie, zabytkowe osady, które zapewnią mnóstwo zwiedzania i atrakcji.

  Pasman

Więcej propozycji na wycieczki

W swoich planach wakacyjnych, możecie uwzględnić i dalsze lokalizacje, takie jak np.:

  1. Biograd na Moru – zabytkowe miasto oraz siedziba parku rozrywki, w której czeka na Was mnóstwo zabawy;

  2. Szybenik – piękny port z Katedrą św. Jakuba, która jest wpisana na listę UNESCO;

  3. Park Narodowy Kornati oraz Park Przyrody Telesica – wyspiarskie rezerwaty, które można podziwiać w czasie rejsu;

  4. Park Narodowy Krka – rezerwat ze słynnymi wodospadami.

Już dziś rezerwujcie kwatery z katalogu „domy i apartamenty Chorwacja” w Kuklijcy – urlop w Chorwacji to moc wrażeń i zero nudy! Zapraszamy!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy