Atrakcje w okolicy Knin

Wakacje w Knin

Jeśli szukacie miejsca na przyjemny urlop w górach, miejscowość Knin będzie świetnym rozwiązaniem. Miasteczko to, znajduje się w centralnej części Chorwacji (pełną ofertę w tym kraju, znajdziecie w katalogu „domy i apartamenty Chorwacja”), pośród Gór Dynarskich i ich skalistych szczytów. Knin to także miejsce na uboczu masowej turystyki, a więc możliwe, że znajdziecie tu dużo spokoju i wytchnienia od głośnych miast. Knin jest również położony przy głównych drogach krajowych, także świetnie sprawdza się w roli punktu startowego do wycieczek po dalszej i bliższej okolicy. Kilka takich miejsc chcielibyśmy Wam polecić, a więc, jak znajdziecie chwilę wolnego czasu, zapraszamy do lektury.

  Knin

Szybenik

Pierwszą propozycją jest nadmorskie miasto Szybenik, które ma do zaoferowania różnorodne atrakcje. Znajdziecie tu piękne plaże, okazje do kąpieli w morskich wodach, poznacie ciekawe miejsca i zabytki (jak chociażby, wpisaną na listę UNESCO, Katedrę św. Jakuba) oraz bogatą infrastrukturę turystyczną. Szybenik jest również artystyczną stolicą regionu, a więc wakacje w Chorwacji mogą Wam upłynąć na udziale w różnych imprezach kulturalnych. Najmłodszych z kolei ucieszy fakt, iż na obrzeżach miasta znajduje się Aquapark, który, z pewnością, dostarczy mnóstwa niezapomnianych chwil.

  Szybenik

Primosten

Kolejny punkt na mapie to Primosten – nadmorski kurort z zabytkowym Starym Miastem, jakże charakterystycznym dla miast w tym regionie. To jednak nie koniec zalet tej miejscowości. Otóż Primosten znany jest z winnic i trunków w nim wytwarzanych. Tradycje winiarskie sięgają tu wielu lat wstecz i oficjalnie zostały uznane za dziedzictwo kulturowe, także oprócz degustacji i zakupów, będziecie mogli poznać ciekawe historie związane z produkcją wina. W Primosten czekają na Was także liczne plaże i możliwość kąpieli w czystych wodach Adriatyku. Na koniec, proponujemy Wam zapoznanie się z ofertą „Primosten noclegi”, w której znajdziecie m.in. domy akceptujące pobyt ze zwierzakiem domowym, apartamenty przy plaży oraz domy z basenem.

  Primosten

Zadar

Wycieczka do Zadaru to już nieco dłuższa trasa, ale jak najbardziej warta swojej ceny. Zawitacie w końcu do jednego z najpiękniejszych miast nie tylko w kraju, ale i w całej Europie. Sam więc już spacer uliczkami Starego Miasta lub nadmorską promenadą, dostarczy Wam przyjemnych doznać i miłych dla oka widoków. Poza tym, znajdziecie tu mnóstwo zabytkowych miejsc, muzea oraz ciekawe atrakcje, jak np. artystyczne dzieła: „Morskie Organy” oraz „Powitanie Słońca”. Jako, ze Zadar jest miastem nadmorskim, możecie również skorzystać z relaksu na plaży oraz wybrać się w rejs po wodach Adriatyku. Przy okazji – sprawdźcie nasze domy i apartamenty wakacyjne w atrakcyjnych cenach. Więcej szczegółów znajdziecie w katalogu „Zadar noclegi”.

  Zadar

Trogir

Trogir położony jest nieco bliżej niż, wyżej wspomniany Zadar i również jest warty odwiedzin. To bowiem właśnie tutaj, mieści się, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, średniowieczna starówka. Jest ona pełna fantastycznych zabytków i historycznej architektury, możliwe więc, że spacer jej uliczkami zajmie Wam znacznie więcej czasu niż planujecie. Trogir jest także mostem do wyspy Ciovo, która kusi przyjezdnych bogactwem roślinności śródziemnomorskiej oraz pięknymi plażami. W Trogirze proponujemy również kwatery wakacyjne, które są kompletnie wyposażone oraz dostępne w opcji all inclusive – wystarczy przejść do katalogu „Trogir noclegi”, do czego gorąco zachęcamy.

  Trogir

Jeszcze więcej ciekawych miejsc

Oczywistością jest to, że ciekawych i atrakcyjnych miejsc jest w okolicy miasta Knin znacznie więcej. Wymienione wyżej miejscowości to tylko mały wycinek tego, co czeka Was podczas niezapomnianego urlopu. W otoczeniu miasteczka, znajdziecie jeszcze m.in. Park Narodowy Krka, Split, Park Narodowy archipelagu Kornati, Biograd na Moru, Pakostane i Jezioro Vransko. Jak widać, mocnych i przyjemnych wrażeń Wam tu nie zabraknie. Rezerwujcie więc kwatery z oferty „Chorwacja noclegi” w Knin i wyruszcie na wymarzone wakacje

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy