Atrakcje w okolicy Klis

Wakacje w Klis

Wasz urlop w Klis to świetny pomysł na wypoczynek w Chorwacji (pełną ofertę w tym kraju, znajdziesz w obszernym katalogu „Chorwacja noclegi”). Zamieszkacie bowiem w miejscu, które oferuje mnóstwo możliwości atrakcyjnego spędzania czasu, a na myśli mamy tu głównie aktywności fizyczne związane z górami i zdobywaniem ich szczytów. Urlop w Klis to także ciekawa propozycja dla miłośników relaksu na łonie natury, lubiących poznawać tradycje i kulturę w innych krajach oraz osób szukających wytchnienia i zacisznej atmosfery. Klis jest również spokojnym punktem startu do wycieczek po okolicy, która obfituje w atrakcje i ciekawe miejsca. Klika z nich poniżej Wam prezentujemy, może któreś z miejsc Was zainspiruje do wyprawy. Zapraszamy do lektury.

  Klis

Split

Split położony jest zaledwie kilka kilometrów od miejscowości Klis, jest więc raczej pewne, że wpadniecie tu niejeden raz. Chociażby z tego powodu, że ciężko Wam będzie, podczas jednej wizyty, poznać wszystkie atrakcje, tego, drugiego co do wielkości, miasta w Chorwacji. Liczne muzea, port, marina, Pałac Dioklecjana, świątynie, pozostałości po czasach Cesarstwa Rzymskiego – to tylko kilka ciekawych miejsc, wartych odwiedzenia. Polecamy Wam również kompleks rekreacyjny na wzgórzu Marjan oraz tutejszą nadmorską promenadą, która pełna jest sklepów, restauracji oraz atrakcji. Na koniec, proponujemy Wam zapoznanie się z ofertą „Split noclegi”, w której czekają na Was komfortowe i przytulne apartamenty miejskie.

  Split

Podstrana

Podstrana to nazwa nadmorskiego kurortu, który znajduje się kilka kilometrów na południe od Splitu. Oczywiście, w Splicie, również znajdziecie plaże, jednak Podstrana to typowe turystyczne miasteczko, w którym plaż i atrakcji nie brakuje. Dlatego też, jeśli planujecie godziny relaksu w wodach Adriatyku oraz opalanie się w chorwackim Słońcu – wizyta w Podstranie będzie idealna na Wasze wymarzone wakacje w Chorwacji. Warto również dodać, że oprócz plaż, miejscowość oferuje bogatą bazę gastronomiczną, mnóstwo rozrywki, możliwość uprawiania sportów wodnych oraz wzięcie udziału w rejsie po wodach Morza Adriatyckiego, np. w łodzi ze szklanym dnem.

  Podstrana

Trogir

Trogir położony jest na zachód od Klis i jest bardzo ciekawym punktem do zwiedzania. Znajduje się tu bowiem, jedna z najlepiej zachowanych, średniowiecznych starówek w kraju, a nawet w Europie. Całość mieści się na wyspie oraz znajduje się na liście dziedzictwa historycznego w ramach UNESCO. W Trogirze czekają więc na Was godziny spacerów uliczkami Starego Miasta i podziwianie zachwycającej architektury. Oprócz tego, Trogir ma w zanadrzu liczne atrakcje, plaże i rozrywkę dla każdego. Jest też „bramą” na wyspę Ciovo, która słynie z bogactwa śródziemnomorskiej roślinności. Na koniec, sprawdźcie naszą ofertę „Trogir noclegi” – znajdziecie w niej luksusowe domy i apartamenty, m.in. z prywatnymi basenami.

  Trogir

Omiś

Tym razem wycieczka do miejsca oddalonego o 30 kilometrów na południowy wschód, do słynnego miasta Omiś. Miejscowość jest popularna za sprawą fantastycznej lokalizacji, a mianowicie u ujścia rzeki Cetiny do morza. Rzeka to otoczona jest skalistym kanionem, który sprawia oszałamiające wrażenia wizualne, zarówno z dołu jak i z góry. Poza tym, miasteczko oferuje sporo zabytków, w tym twierdze obronne umiejscowione na skalistych szczytach kanionu. Jest to również punkt startowy do wycieczkę w głąb kanionu i powrotnych spływów kajakowych – niezapomniane emocje gwarantowane. Przy okazji, sprawdźcie nasze wakacyjne kwatery, które prezentujemy w katalogu „Omiś noclegi”.

  Omiś

Więcej polecanych miejsc

Spędzając urlop w Klis, warto również wziąć pod uwagę takie miejsca jak:

  • Szybenik – zabytkowe miasto, m.in. z takimi atrakcjami jak Katedra św. Jakuba, Twierdza św. Mikołaja oraz Aquaparkiem.

  • Park Narodowy Krka – zieleń plus wodospady na każdym zrobią wrażenie.

  • Park Narodowy Kornati – wybierzcie się w rejs do wyjątkowego rezerwatu wysp Kornati, w którym podziwiać można nadmorską florę i faunę.

  • Primosten – miejscowość ze słynnymi winnicami.

Rezerwujcie już dziś nasze kwatery z oferty „domy i apartamenty Chorwacja” i zacznijcie planować wycieczki, które na długo pozostaną w Waszej pamięci. Zapraszamy

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy