Atrakcje w okolicy Kijeva

Wakacje w Kijevie

Miejscowość Kijevo położona jest na uboczu masowego ruchu turystycznego, co dla wielu jest wielką zaletą. Wy, skoro wybraliście obiekt z oferty „Chorwacja noclegi” w Kijevie, z pewnością, się tym faktem kierowaliście. Oznacza to, że wybraliście urlop, który upływał Wam będzie w spokojnej atmosferze, w otoczeniu ciszy oraz nieśpiesznego tempa. To jednak nie koniec zalet wskazujących na atrakcyjność tej lokalizacji. Kijevo bowiem, położone jest pośród pięknych Gór Dynarskich, a więc jest to świetne miejsce na aktywny i intensywny wypoczynek w górach oraz wśród naturalnych krajobrazów. Można śmiało powiedzieć – same zalety, zero wad.

Na koniec, jeszcze jedna zachęta, aby przekonać Was, że apartamenty i domy wakacyjne w Kijevie to będzie przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Otóż, dzięki świetnemu skomunikowaniu drogowemu, możecie organizować sobie, pełne wrażeń, wycieczki po ciekawej okolicy. I właśnie kilka takich miejsc, chcielibyśmy Wam zaprezentować – aby Wasz urlop był maksymalnie satysfakcjonujący. Zapraszamy!

  Kijevo

Szybenik

Szybenik to miasto, które łączy w sobie mnóstwo zalet. Piękne i liczne plaże, ciekawe zabytki i imprezy kulturalne, których, w sezonie letnim, jest tu prawdziwe zatrzęsienie. Wśród miejsc wartych odwiedzenia, z pewnością, warto wyróżnić: Katedrę świętego Jakuba (wpisana na listę UNESCO), Twierdza św. Mikołaja, Pałac Rektorów (mieści się w nim muzeum miejskie) oraz Ratusz z XVI wieku. Do tego, dodajcie bogactwo knajpek, restauracji i kawiarni, a otrzymacie świetną propozycję na wakacje w Chorwacji.

  Szybenik

Primosten

Primosten to kurort, który położony jest na południe od Szybenika i również jest kilka powodów, aby się tu wybrać na jednodniową wycieczkę. Po pierwsze: fantastyczne plaże i krystalicznie czyste wody Adriatyku. Po drugie: zabytkowa starówka na cyplu. Po trzecie: historyczne winnice i winiarskie produkty z nich pochodzące. W jednym miejscu tyle atrakcji – tego nie można przegapić. Pry okazji, sprawdźcie również nasze domy i apartamenty wakacyjne z katalogu „Primosten noclegi”, bo kto wie, może właśnie w tym pięknym miejscu spędzicie swoje następne wymarzone wakacje!

  Primosten

Trogir

Czas na chyba najsłynniejsze miasto w kraju, a mianowicie Trogir. Miejscowość ta słynie z historycznej starówki, która umiejscowiona jest na wyspie, leżącej między kontynentem i wyspą Ciovo. Stare miasto jest tak niezwykłe, że aż zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jako najlepiej zachowany, średniowieczny kompleks miejski. I już sam ten fakt powinien wystarczyć, aby wybrać się do Trogiru. Poza tym, znajdziecie tu i inne zabytki, sporo atrakcji dla całej rodziny oraz bogatą strefę gastronomiczną. Z Trogiru można również wybrać się na niezapomniany rejs, a także zamieszkać w kwaterze, którą znajdziecie w katalogu „Trogir noclegi”. Zapraszamy!

  Trogir

Pozostałe miejsca warte odwiedzenia

Jeśli wybieracie się do Kijeva na dłuższy czas lub lubicie intensywne zwiedzanie, to ciekawych miejsc wartych odwiedzenia jest znacznie więcej. Wśród nich, możemy zaproponować m.in.:

  • Park Narodowy Krka – rezerwat słynący z jezior i wodospadów;

  • Split – jedno z największych miast w kraju;

  • Zadar – zabytkowe miasto z ciekawymi atrakcjami dla całej rodziny;

  • Park Narodowy Paklenica – park chroniący górską florę i faunę;

  • Omiś – miasto położone u wrót kanionu rzeki Cetina;

  • Kanion Cetiny – przepiękne miejsce, które można podziwiać podczas spływu kajakowego lub spaceru szlakiem turystycznym.

Chyba nie pozostaje Wam już nic innego, tylko rezerwacja kwatery z oferty „domy i apartamenty Chorwacja”, a następnie wyruszenie do Kijeva, aby odkrywać jego okolicę. Jeszcze raz – zapraszamy!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy