Atrakcje w okolicy Kastela

Wakacje w Kasteli

Kastela to nie jedna miejscowość, ale połączenie aż siedmiu ośrodków, które płynnie przechodzą jeden w drugi. I już to jest powód, dla którego warto wybrać to miasto na wakacyjny wypoczynek w Chorwacji (z kolei całościową ofertę w tym kraju, znajdziecie w katalogu „Chorwacja noclegi”). Ciągnący się wzdłuż wybrzeża zestaw kurortów oferuje piękne plaże, mnóstwo zabytków oraz atrakcji, możliwości aktywnego wypoczynku na lądzie, w wodzie oraz górach, a także wiele innych przyjemności, których oczekuje wczasowicz, aby mieć pełną satysfakcję z urlopu. Naszym zdaniem, każdy kto wybiera urlop w tym miejscu, wraca z wakacji zadowolony i planuje tu powrót w następnych latach.

To jednak nie koniec atutów Kasteli. Zaletą położenia tych kurortów, jest również to, że w pobliżu znajduje się mnóstwo atrakcyjnych miejscowości, do których wycieczki, jeszcze bardziej urozmaicą Wasz urlop. Poniżej, przygotowaliśmy dla Was krótkie opisy ciekawych punktów, do których możecie się wybrać, jeśli tylko znajdziecie wolny czas. Niezależnie jednak co postanowicie, w Kasteli czekają Was niezapomniane wakacje w Chorwacji!

  Kastela

Split

Split to miasto położone zaledwie kilka kilometrów od Kasteli, wiec wyprawa do tego ośrodka nie zajmie Wam dłużej niż kilkanaście minut. Dlatego też, jeszcze bardziej, polecamy Wam wizytę w Splicie, ponieważ jest największy port w kraju i drugie, co do wielkości, miasto w kraju. To oznacza, ni mniej ni więcej, że czeka na Was tu mnóstwo atrakcji. Długa promenada nadmorska, port, marina, Pałac Dioklecjana, liczne muzea i stanowiska archeologiczne, Park Marjan – to ledwie ułamek czekających na Was ciekawych miejsc. Polecamy Wam zwiedzanie Splitu z mapą, aby nie przegapić żadnego interesującego miejsca. Przy okazji, możecie również sprawdzić naszą ofertę „Split noclegi”, w której znajdziecie komfortowe i przytulne mieszkania oraz domy wakacyjne.

  Split

Trogir

Trogir również graniczy z Kastelem, ale od strony zachodniej. Znów więc czeka Was szybka przeprawa do interesującego miejsca. Dlaczego interesującego? Chociażby dlatego, że znajduje się tu jedna z najlepiej zachowanych, średniowiecznych starówek. Jej walory doceniają nie tylko turyści, ale i UNESCO, które wpisało Stare Miasto Trogiru na Listę Światowego Dziedzictwa. Poza tym, Trogir kusi licznymi atrakcjami, bogatym zapleczem gastronomicznym oraz ciekawymi muzeami. Możecie również odpocząć na tutejszych plażach oraz wybrać się wyspę Ciovo, na której, częściowo, znajduje się miasto. Na koniec mamy dla Was propozycję, a mianowicie nasze domy i apartamenty wakacyjne, które skatalogowaliśmy dla Was pod hasłem „Trogir noclegi”. Zapraszamy!

  Trogir

Primosten

Teraz pora na dalsze wojaże – tym razem proponujemy Wam wycieczkę do Primosten, popularnego nadmorskiego kurortu. Tutaj, czekają na Was długie, żwirowe plaże oraz zabytkowa starówka, która, charakterystycznie dla tego regionu, znajduje się na półwyspie. Jednak nie tylko to powinno zwrócić Waszą uwagę. Otóż w Primosten znajdują się  słynne winnice, na których uprawia się winorośl od kilkuset laty. Z tego też powodu, są one traktowane jako dziedzictwo kulturowe, a spacer pośród winogron to nie tylko przyjemna przechadzka, ale i ciekawa lekcja. W Primosten także oferujemy domy i apartamenty wakacyjne – znajdziecie je w katalogu „Primosten noclegi”, do którego sprawdzenia gorąco Was zachęcamy!

  Primosten

Jeszcze więcej ciekawych miejsc

Jeśli znajdziecie więcej wolnych chwil, takich wycieczek możecie organizować znacznie więcej. Okolica Kasteli aż kipi od atrakcji i ciekawych miast, także można zwiedzić kilka punktów podczas jednej wycieczki. Polecamy Wam również wyprawę w góry, które górują nad tą częścią wybrzeża i dostarczą Wam mnóstwa niezapomnianych chwil i wspaniałych widoków. Rezerwujcie więc kwatery z oferty „domy i apartamenty Chorwacja” i w drogę!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy