Atrakcje w okolicy Kali

Urlop w Kali to ciekawa propozycja na spędzenie niezapomnianych wakacji w Chorwacji (przy okazji, zerknijcie do wakacyjnego katalogu „Chorwacja noclegi”, w którym znajdziecie pełną ofertę w tym kraju). Sporo plaż, góry i pagóry, lasy oraz sąsiedztwo ciekawych miejscowości – to główne atuty tej miejscowości położonej na wyspie Ugljan. Wyspa ta, położona jest blisko lądu, co pozwala na organizowanie wycieczek po lądowej części kraju. I właśnie dlatego, postanowiliśmy zaprezentować Wam kilka, wartych odwiedzenia miejsc, które z pewnością urozmaicą Wam wakacyjny wypoczynek. Jeśli więc lubicie zwiedzanie i odkrywanie nowych miejsc – zapraszamy Was do lektury, a następnie na urlop w naszych obiektach wakacyjnych.

  Kali

Zadar

Dość oczywisty cel podróży, bowiem miasto Zadar jest widoczne z wybrzeża miejscowości Kali. Dostać się można do niego promem z Preko lub łodzią wycieczkową z Kali właśnie. Czy Zadar jest wart wizyty? Oczywiście, ze tak! Przecież to najpiękniejsze miasto w kraju i jedno z najurokliwszych w całej Europie. Do tego warto dodać cenne zabytki, ciekawe muzea oraz dwie słynne instalacje artystyczne, które na długo pozostaną w Waszej pamięci. Oprócz tego, bogactwo chorwackiej kuchni oraz liczne atrakcje dla małych i dużych. Na koniec, przypominamy, że z NOVASOL można zamieszkać w Zadarze – wystarczy wybrać kwaterę z katalogu „Zadar noclegi” i gotowe.

  Zadar

Pakostane

Kierując się na południe od Zadaru, traficie do kurortu Pakostane. Po drodze, warto zatrzymać się w Biogradzie na Moru i jego parku rozrywki, a następnie wybrać się na spacer po łonie natury, właśnie w Pakostane. Mieści się tu bowiem przepiękne Jezioro Vransko, które otoczone jest rezerwatem przyrody, pełnego zieleni i bogactwa zwierząt oraz ptactwa. Na wodach jeziora można również uprawiać ciche sporty wodne oraz wędkarstwo – o sprzęt nie musicie się martwić, jest on dostępny, do wypożyczenia, na miejscu. W samym kurorcie czekają na Was plaże oraz typowe atrakcje dla nadmorskiej miejscowość. Przy okazji, sprawdźcie również nasze domy i apartamenty wakacyjne, które prezentujemy w katalogu „Pakostane noclegi”. Warto!

  Pakostane

Szybenik

Jadąc dalej na południe, traficie do miasta Szybenik. Miasto to jest ciekawym punktem dla amatorów zwiedzania. Znajdą tu oni bowiem, m.in. Katedrę św. Jakuba (obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO), piękną starówkę z ratuszem z XVI wieku, Twierdzę św. Michała, pałace, klasztorny ogród oraz dawne podziemne zbiorniki wodne, które teraz pełnią funkcje muzealne oraz rozrywkowe. Na wakacje w Chorwacji polecamy Wam także rejsy po zatoce, nad którą położone jest miasto oraz wizytę w miejscowym parku wodnym, w którym znajdziecie zjeżdżalnie oraz inne „mokre” atrakcje.

  Szybenik

Primosten

Jeszcze dalej na południe, położony jest kurort Primosten, z charakterystyczną starówką, która mieści się na cyplu, będącym dawniej wyspą. Jednak to nie zabytki, a jest ich tu sporo, przyciągają turystów do tego miasta. Prawdziwym magnesem są przepiękne winnice, w których produkuje się popularne wina. Można więc tu odbyć ciekawy i przyjemny spacer po winnicy połączony z degustacją pysznych trunków. Na Waszą uwagę, chcielibyśmy również zwrócić fakt, że również i tutaj proponujemy Wam wakacje. Wystarczy zajrzeć do katalogu „Primosten noclegi” – znajdziecie w nim bogactwo domów z własnym basenem, apartamenty nad morzem oraz kwatery przyjazne zwierzakom.

  Primosten

Więcej polecanych miejsc

Te kilka opisanych powyżej miejsc, to ułamek atrakcyjnych lokalizacji, które czekają na Was jeśli zamieszkacie w miejscowości Kali. Na pewno, warto sprawdzić wioski i miasteczka na wyspie Ugljan oraz na sąsiedniej wyspie Pasman. Poza tym, polecamy Wam również wizytę w Parku Narodowym Krka (z fantastycznymi wodospadami) oraz w Parku Narodowym Wysp Kornati, na które można dostać się tylko drogą morską. Rezerwujcie więc kwatery z katalogu „domy i apartamenty Chorwacja” w Kali i na własne oczy przekonajcie się, jak piękna i fantastyczna jest ta część kraju. Możliwe, a nawet bardzo prawdopodobne, że wrócicie tu jeszcze nie raz i nie dwa! Jeszcze raz – gorąco zapraszamy!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy