Atrakcje w okolicy Imotski

Urlop w Imotski

Imotski to znana i popularna miejscowość wypoczynkowa, jednak wciąż znajdująca się poza masową turystyką. Oznacza to, że nawet w centrum miasta można uniknąć tłumów i hałasów przez nie generowanych. Taka opcja, zapewne ucieszy osoby, które na wakacje w Chorwacji chciały zaznać trochę wytchnienia i ucieczki od życia w wielkich miastach. Imotski ma sporo do zaoferowania, także każdy znajdzie tu coś dla siebie, a jego najbliższe otoczenie stanowią zielone i górzyste krajobrazy – w sam raz na aktywny relaks, np. na rowerze czy z kijkami do hikingu.

Atutów miasteczka jest znacznie więcej, a jednym z nich jest fakt, iż przebiega przez nie jedna z głównych dróg krajowych, która łączy je z innymi, popularnymi miastami Dalmacji. Wniosek z tego taki, że można stad planować, pełne wrażeń i przygód, wycieczki. Dla wszystkich, którzy wybrali dom lub apartament wakacyjny w Imotski, przygotowaliśmy spis kilku ciekawych miejsc. Mamy nadzieje, że znacząco one wpłyną na urozmaicenie Waszego wymarzonego urlopu. Zapraszamy!

  Imotski

Baska Voda – polaczenie zwiedzania i relaksu

Baska Voda to nazwa kurortu, który znajduje się najbliżej Imotski (ok. 30 kilometrów). To już może być powodem, aby choć raz się tu wybrać. Pozostałymi powodami są m.in. piękne plaże, zabytkowa zabudowa (w tym kościół świętego Wawrzyńca), Muzeum Malakologiczne oraz Muzeum Geograficzne. Oprócz tego, miejscowość oferuje piękne widoki na masyw Biokovo oraz bogactwo plantacji oliwek, fig i czereśni – może to być niezła gratka dla smakoszy, a skoro już przy nich jesteśmy, to sprawdźcie regionalne potrawy w miejscowych restauracjach – jest z czego wybierać. Na koniec przypominamy, że i tutaj czeka Was spory wybór kwater – po szczegóły zapraszamy do katalogu „Baska Voda noclegi”.

  Baska Voda

Pięknie położony Omis

Około 60 kilometrów na zachód od Imotski mieści się kolejna perełka Dalmacji. To Omis, miasto położone u wrót kanionu rzeki Cetiny. Skały kanionu otaczające miasto robią fenomenalne wrażenie, a jeśli na nie wejdziecie, będziecie mogli podziwiać jedną z najpiękniejszych panoram w kraju. Omis posiada również zabytkową starówkę, wiekowe kościołki oraz pozostałości po dwóch fortecach: Starigrad i Mirabela. Rezerwując obiekt z oferty „Chorwacja noclegi”, zapoznajcie się również z propozycjami spływów kajakowych i ratingowych, na które można wybrać się z Omis. Polecamy również piesze wycieczki wzdłuż kanionu w górę rzeki – to jedna z najlepszych atrakcji turystycznych w tym miejscu.

  Omis

Rozrywkowy kurort Makarska

Kilka kilometrów na południe od Baska Voda znajdziecie nadmorski kurort z prawdziwego zdarzenia. Makarska, bo tak się nazywa, to jedna z najpopularniejszych miejscowości nad Adriatykiem. Tą sławę zawdzięcza m.in. długim i licznym plażom, pełnej życia promenadzie oraz bogactwu knajpek, barów oraz dyskotek. W Makarska znajdziecie również sporo zabytków, muzea oraz galerie. Z kolei z północnej części kurortu, startują piesze wycieczki pośród skał i szczytów masywu Biokovo. Przy okazji – zerknijcie do oferty „Makarska noclegi”, w której znajdziecie, m.in. komfortowe apartamenty z basenem.

  Makarska

Więcej propozycji na wycieczki

Wybierając się na wypoczynek w Imotski, możecie również zaplanować odkrywanie atrakcji takich miejsc jak:

  1. Split – główne miasto regionu ze słynnym Pałacem Dioklecjana, portem oraz kompleksem parkowym Marjan;

  2. Park przyrody Biokovo;

  3. Brela – kurort z pięknym wybrzeżem i spokojną atmosferą. Tutaj również znajdziecie kwatery – więcej informacji szukajcie w katalogu „Brela noclegi”;

  4. Wyspa Brac – polaczenie gór, plaż i zabytkowych osad.

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy