Atrakcje w okolicy Hrvace

Urlop w miejscowości Hrvace

Hrvace to oaza spokoju oraz miejsce, w którym można wypocząć w ciszy, a także nasycić zmysły przyjemnymi i naturalnymi doznaniami. Dlatego też, zachęcamy Was do zapoznania się z naszym wakacyjnym katalogiem „Chorwacja noclegi”, który oferuje domy i apartamenty w tej urokliwej miejscowości. Warto również na nią zwrócić uwagę z innego powodu. Otóż, Hrvace świetnie sprawdza się jako punkt startowy do wycieczek po bliższej i dalszej okolicy. Z tego powodu, wybierając zakwaterowanie w Hrvace, zyskacie gwarancję wypoczynku w zacisznej atmosferze oraz możliwość poznania najciekawszych miejsc tej części Dalmacji. Zwłaszcza, że tych nie brakuje. Poniżej, znajdziecie kilka ciekawych propozycji, które warto wziąć pod uwagę.

 Makarska

Wypoczynek w Makarska

Hrvace znajdują się  w głębi lądu, także warto przynajmniej jeden dzień poświęcić na wycieczkę nad błękitne wody Adriatyku. Na wybrzeżu znajdziecie mnóstwo ciekawych kurortów, jednak najbardziej znanym jest Makarska (przy okazji, sprawdźcie ofertę „Makarska noclegi”). Jest to jedno z najcieplejszych miejsc w całym kraju, a widoki na masyw Biokovo zapierają dech w piersiach. Makarska oferuje długie i wąskie plaże, najczęściej są ta plaże kamieniste oraz żwirowe. Kąpieliska otoczone są śródziemnomorską roślinnością oraz skalami, co dodaje kolorytu, temu i tak już pięknemu miejscu. Makarska oferuje również bogate życie nocne, w tym kluby nocne na świeżym powietrzu, co, z pewnością, zainteresuje osoby lubiące mocniejsze wrażenia.

 Split

Zwiedzanie Splitu

Split to jedno z najważniejszych i największych miast w Chorwacji. Jest to również miejscowość o długiej i bogatej historii, co sprawia że jest ona chętnie odwiedzana przez turystów. Co przyciąga tutaj wczasowiczów z całej Europy? Są to m.in. takie miejsca jak:

  • Pałac Cesarza Dioklecjana – oraz jego podziemne korytarze;

  • Promenada – ciągnąca się wzdłuż wybrzeża, jest głównym punktem towarzyskich spotkań;

  • Kościół świętego Franciszka z XV wieku;

  • Świątynia Jupitera.

To tylko mały wyrywek atrakcji Splitu – warto również tutaj dodać, ze w mieście tym oferujemy domy i apartamenty wakacyjne, z którymi możecie się zapoznać w katalogu „Split noclegi”.

  Brela

Brela – naturalny raj

Brela jest kurortem nadmorskim, który przyciąga wypoczywających krystalicznie czystymi wodami Adriatyku oraz przepięknymi widokami. W Breli znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż na świecie, a mianowicie Punta Rata – może wiec, ten fakt zmotywuje Was do wybrania się do tej miejscowości. Oprócz niej, w kurorcie znajdziecie mnóstwo małych, poukrywanych zatoczek, także jest to świetne miejscu na wypoczynek nad wodą z dala od tłumów. Brela słynie również z pomnika przyrodniczego „Kamen Brela”, o którym krąży mnóstwo ciekawych historii i legend. Więcej informacji o mieście, znajdziecie również w naszej słonecznej ofercie „Brela noclegi”.

  Hrvace

Inne, polecane miejsca w okolicy Hrvace

Wybierając się na wakacje do miejscowości Hrvace, czeka Was prawdziwy zawrót głowy przy doborze ciekawych, wartych odwiedzenia lokalizacji w pobliżu Waszego domu wakacyjnego. Oprócz wyżej wymienionych, na pewno warto zwrócić uwagę na liczne szlaki turystyczne prowadzące przez szczyty górskie oraz lokalne winnice. Na pewno też, wypadałoby wybrać się do Parku Narodowego Krka, w którym podziwiać można piękne wodospady oraz nad długie Jezioro Peruca. Jak widzicie, atrakcji dla Was nie zabraknie, dlatego czym prędzej rezerwujcie domy wakacyjne w Hrvace, a spędzicie tu prawdziwie niezapomniane wakacje, które będziecie wspominać latami. Kto wie, może będziecie tu powracać co roku? Zapraszamy!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy