Wakacje w Gradac

Gradac jest uroczym i ładnie położonym kurortem w południowej części Chorwacji (pełną ofertę w tym kraju, prezentujemy Wam w katalogu "Chorwacja noclegi").  Jest to miejscowość oferująca mnóstwo plaż i miejsc do odpoczynku nad wodą i jednocześnie pozwalająca na organizowanie wycieczek po okolicznych górach. Całość położona jest trochę na uboczu wielkiej turystyki masowej, dzięki czemu jest to kurort znacznie spokojniejszy i mniej intensywny niż te, które położone są w północnej części kraju.

Gradac znajduje się na głównej trasie krajowej, także nie ma problemu, aby, gdyby pojawiło się nagle znużenie opalaniem i kąpielami w niebieskich wodach Adriatyku, wsiąść w auto lub autobus i odkryć ciekawe miejsca w okolicy. Dlatego też, dla wszystkich, którzy zdecydowali się na rezerwacje kwatery z katalogu „Gradac noclegi”, przedstawiamy kilka propozycji na ciekawe i interesujące wycieczki. Zapowiadają się niezapomniane wakacje!

 Gradac

Ploce

Ploce to miasto portowe, które położone jest 13 kilometrów na południe od Gradac. Miejscowość ta, znajduje się na obszarze zwanym „chorwacką Kalifornią”, która słynie m.in. z upraw cytrusów. Ploce to miasto idealne na spacery, zrobienie zakupów lub poznanie dalmatyńskich smaków w jednej z wielu restauracji czy tawernie. Wakacje w Chorwacji nie mogą odbyć się bez degustacji miejscowego wina, a odmian tego trunku w Ploce nie brakuje – smakosze znajda tu więc swój mały raj na ziemi. W miejscowości Ploce, polecamy również wycieczki połączone ze spływami kajakowymi po rzece Neretwa – emocje gwarantowane.

 Ploce

Makarska

Tym razem udajemy się 40 kilometrów na północ, do najsłynniejszego kurortu Chorwacji, czyli osady Makarska. Jest to najgorętsze miejsce w kraju i to nie tylko ze względu na temperatury, ale i bogactwo atrakcji i miejsc dla osób lubiących intensywne życie nocne. W Makarska znajdziecie wszystko co potrzebne do wymarzonych wakacji, a po całym dniu szaleństw możecie wrócić do zacisznego Gradac. W kurorcie zaczynają się także wycieczki w wysokie i skaliste góry, a także oferowane są przez nas domy i apartamenty wakacyjne, które znajdziecie pod hasłem „Makarska noclegi”. Zapraszamy!

 Makarska

Dubrownik

Teraz trochę dłuższa, bo licząca ok. 120 kilometrów, eskapada. Jednak trudy podroży będą w pełni wynagrodzone, bowiem traficie do Dubrownika – miasta, które od wieków inspiruje artystów, a turystom pozostawia niezapomniane wrażenia. Wszystko za sprawą wielkiej fortecy, która otoczona jest grubymi murami. W skład fortecy wchodzą zabytkowe domostwa, pałace oraz miejsca kultu, a całości dopełniają liczne restauracje, knajpki i kawiarnie. Poza starówką również czeka na was sporo atrakcji, w tym kolejka linowa na jeden z górujących nad Dubrownikiem szczytów, na którym również podziwiać można zabytkową budowle obronną. Na koniec, polecamy ofertę „Dubrownik noclegi”, w której znajdziecie domy i apartamenty wakacyjne w atrakcyjnych cenach.

 Dubrownik

Pozostałe miejsca warte odwiedzenia

Rezerwując dom lub apartament w Gradac, możecie również poznać takie miejsca jak:

  • Orebic – słoneczny kurort na Półwyspie Peljesac, który słynie m.in. z win;

  • Wyspy Korcula oraz Mljet, na której znajduje się Park Narodowy,

  • Neum – jedyne miasto nadmorskie w Bośni i Hercegowinie;

  • Jezioro Bacina – to system siedmiu akwenów otoczonych górami i dostarczających niezapomnianych widoków;

  • Park Przyrody Biokovo.

Te i inne lokalizacje są dosłownie na wyciągniecie ręki. Wystarczy tylko wybrać obiekt z oferty „domy i apartamenty Chorwacja” w Gradac i już można snuć wakacyjne plany. Jeszcze raz – zapraszamy!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy