Atrakcje w okolicy Gracac

Wakacje w Gracac

Jeśli szukaliście miejsca, w którym dominują zielone i naturalne krajobrazy oraz z którego można organizować wycieczki w góry – obiekt wakacyjny z katalogu „Chorwacja noclegi” w Gracac będzie idealnym wyborem. Miasteczko to bowiem, otoczone jest górzystymi i pagórkowatymi terenami, a jakby tego było mało, spora część wzniesień pokryta jest lasami i łąkami. Tutaj, możecie poznać całkiem inne oblicze kraju, które bardzo rożni się od tego, jakie można oglądać w nadmorskich kurortach. Gracac to również miejsce, w którym czeka na Was spokojna i niespieszna atmosfera, a ruch turystyczny jest tu znacznie mniej intensywny.

Urlop w Gracac nie musi, oczywiście, oznaczać całkowitej ucieczki od cywilizacji. Dzięki dobremu połączeniu drogowemu, będziecie mogli wybrać się na nadmorskie plaże, czy do znanych ośrodków w Dalmacji. I właśnie takich kilka miejsc przygotowaliśmy dla Was, jeśli zdecydujecie się na apartament lub dom wakacyjny w Gracac. Zapraszamy!

  Gracac

Zwiedzanie Zadaru

Zadar to jedno z najsłynniejszych miast Chorwacji. Liczne i zachwycające zabytki, długa promenada i mnóstwo zabytków, zapewnią Wam mnóstwo niezapomnianych przeżyć i zabawy. W Zadarze znajdują się także dwie słynne instalacje artystyczne, a mianowicie „Powitanie Słońca” oraz „Morskie Organy”, które są absolutnie obowiązkowymi punktami zwiedzania. Zadar to również kurort, w którym można odpocząć na jednej z wielu plaż i skorzystać z atrakcji przez nie oferowanych. Na koniec, zachęcamy do zapoznania się z naszym katalogiem domów i apartamentów wakacyjnych pod nazwą „Zadar noclegi”.

  Zadar

Odkrywanie Biogradu na Moru

Biograd na Moru to kolejne, ciekawe miasto, które łączy w sobie możliwość relaksu na plaży z intensywnym zwiedzaniem - idealny kolaż na udane wakacje w Chorwacji. Czekają tu na Was, m.in. największa marina jachtowa w kraju, piękna starówka oraz Muzeum Etnologiczne. Tutejsze plaże z kolei, zapraszają na wypoczynek i zabawę w czystych wodach Adriatyku. Warto dodać, iż sąsiadują z piniowymi lasami, także łatwo tu o cień podczas relaksu. Dodatkowo, tuż za miastem, znajduje się park rozrywki który dostarczy Wam mnóstwo cudownych chwil i emocji.

  Biograd na Moru

Niezwykłe Pakostane

Pakostane to nazwa nadmorskiego kurortu, który położony jest między Adriatykiem i Jeziorem Vransko. I właśnie ten drugi akwen to największa atrakcja tej miejscowości. Jezioro bowiem, jest cennym rezerwatem przyrodniczym, w którym można obserwować ptactwo wodne oraz wędrowne. Jakby tego było mało, akwen świetnie nadaje się do uprawiania wędkarstwa oraz sportów wodnych. Samo miasteczko z kolei, oferuje zabytkowe kamieniczki, mnóstwo imprez historycznych i kulturalnych oraz bogactwo knajpek, kawiarni i restauracji. Przy okazji, możecie zerknąć o katalogu „Pakostane noclegi”, w którym czekają na Was komfortowe i samodzielne apartamenty oraz domy wakacyjne w atrakcyjnych cenach.

  Pakostane

Propozycje na dalsze wycieczki

Wymienione wyżej miejscowości znajdują się w odległości ok. godziny jazdy samochodem. Inne miejsca oddalone są już nieco dalej, ale ich atrakcyjność w pełni wynagradza trudy związane z przemieszczaniem się. Dlatego też, jeśli znajdziecie wolny dzień, to polecamy Wam jeszcze takie miejsca jak:

  • Park Narodowy Paklenica – rezerwat z górskimi krajobrazami;

  • Park narodowy Krka – park ze słynnymi wodospadami;

  • Park Narodowy Kornati – wyspiarski rezerwat, którego walory podziwiać można podczas morskiego rejsu;

  • Szybenik – zabytkowe miasto ze słynną Katedrą świętego Jakuba;

  • Split – miasto, które znane jest z Mauzoleum Dioklecjana i licznych zabytków pochodzących z czasów panowania Rzymian.

Jak widzicie – atrakcji nie brakuje. Rezerwujcie więc kwatery z oferty „domy i apartamenty Chorwacja” w Gracac i w drogę!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy