Atrakcje w okolicy Dugopolje

Wakacje w Dugopolje

Dugopolje to idealne miejsce na urlop. Pełna wzgórz i pól uprawnych okolica, pozwoli Wam wypocząć w naturalnym otoczeniu, odetchnąć świeżym powietrzem oraz zapewni Wam relaks w otoczeniu ciszy i spokoju. Jednak rezerwując apartamenty i domy wakacyjne w Dugopolje, zyskacie również możliwość szybkiego dostania się do ciekawych i interesujących miejsc oraz miast tej części Dalmacji. Będą to zarówno miejsca z naturalnymi krajobrazami, jak i pełne atrakcji kurorty oraz zabytkowe miejscowości, które koniecznie trzeba zobaczyć. Z tego też powodu, Dugopolje jest chętnie wybierane przez osoby, które lubią łączyć odpoczynek w spokojnej okolicy z intensywnymi dniami spędzanych na zwiedzaniu i odkrywaniu atrakcji. Jeśli, jesteście jedną z takich osoba, koniecznie sprawdźcie jakie miejsca warto odwiedzić.

  Trogir

Odwiedziny w zabytkowym Trogirze

Trogir położony jest zaledwie 34 kilometry na zachód od miejscowości Dugopolje. Nie jest to spora odległość, a wrażenia jakie oferuje to miasto, naprawdę są godne podroży. Trogir słynie głównie z zabytkowej starówki, która znajduje się na wyspie. Wyspa ta stanowi łącznik miedzy kontynentem, a wyspą Ciovo. Cala starówka, na której znajduje się min. Pałac Stafileo, Pałac Cipiko, Katedra świętego Wawrzyńca i zabytkowe domostwa, jest wpisana listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. I chociażby z tego powodu, warto się tu wybrać. Przy okazji, jest tutaj dostępna nasza oferta „Trogir noclegi”, d której obejrzenia zachęcamy.

  Primosten

Wycieczka do kurortu Primosten

Co prawda Primosten położony jest dalej niż inne kurorty znajdujące się nad Adriatykiem, jednak długa podróż będzie Wam w pełni wynagrodzona. Port Primosten bowiem, oferuje mnóstwo zabytków, liczne plaże (w tym zaliczaną do najpiękniejszych w kraju plażę Mala Raduca) oraz prawie niekończące się winnice, które znajdują się pod kuratelą UNESCO. W Primosten, co roku, odbywają się także tradycyjne wyścigi osłów i jest to wydarzenie połączone z ciekawymi imprezami oraz jarmarkami. Chętnym, polecamy również nasze domy i apartamenty wakacyjne w katalogu „Primosten noclegi”, bo kto wie, czy w następne wakacje nie wybierzecie się właśnie tutaj?

  Baska Voda

Relaks na plażach w Baska Voda

Baska Voda to kolejny kurort, w którym można spędzić przyjemne chwile nad wodą. Miasto oferuje aż dziesięć wyposażonych plaż, a oprócz tego, mnóstwo małych i urokliwych zatok, które zapraszają do kąpieli. Jednak kurort Baska Voda to nie tylko plaże. Stad można wybrać się m.in. na najwyższy szczyt masywu Biokovo, a mianowicie Górę Świętego Jerzego. Poza tym, miasto oferuje szereg zabytków, piękne kościoły oraz Muzeum Malakologiczne i Geograficzne. Więcej informacji o kurorcie, znajdziecie także w naszym wakacyjnym katalogu „Baska Voda noclegi”. W tymże katalogu, poznacie także propozycje zakwaterowania. Zapraszamy!

  Dugopolje

Naturalne atrakcje w okolicy miasta Dugopolje

Rezerwując kwatery w Dugopolje, będziecie mogli poznać piękne miejsca Dalmacji, które nie zostały znacząco zmienione przez człowieka. Do takich lokalizacji zalicza się m.in.

  • Park Narodowy Krka – z fantastycznymi wodospadami;

  • Jaskinia Vranjaca – podziwiać w niej można stalagmity i stalaktyty;

  • Kanion rzeki Cetiny;

  • Park Przyrody Biokovo;

  • Liczne odcinki wybrzeża Adriatyku – poza kurortami, czekają na Was piękne miejsca, w których góry łączą się z morzem.

Poza tym, decydując się na dom lub apartament z oferty „Chorwacja noclegi” w Dugopolje – wystarczy kilka kroków poza granice miasteczka, aby znaleźć się pośród gór i wzniesień, przez które poprowadzą Was malownicze szlaki turystyczne. Jeszcze raz – zapraszamy!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy