Atrakcje w okolicy Dubrownika

Wakacje w Dubrowniku

O zaletach wypoczynku w Dubrowniku nie ma sensu się zbytnio rozpisywać. Pięknie położone plaże, mnóstwo zabytków, kolejka linowa na pobliskie szczyty – mówiąc krótko, idealne miejsce na wakacje. To miasto, położone w na południowym krańcu Chorwacji (przy okazji, sprawdźcie naszą pełną ofertę w katalogu „domy i apartamenty Chorwacja”), słusznie określane jest jednym z najbardziej interesujących miejsc w Europie, co tylko potwierdza tezę o świetnej decyzji, jaką jest urlop w tym miejscu. Gdyby jednak i Dubrownik był dla Was niewystarczający, poniżej przygotowaliśmy dla Was opis kilku, równie pięknych miejsc, które możecie odwiedzić podczas niezapomnianych wakacji. Zapraszamy zatem do lektury i życzymy udanego wypoczynku.

 Dubrownik

Wyspa Lokrum

Decydując się na dom lub apartament wakacyjny z katalogu „Dubrownik noclegi”, skorzystajcie z okazji i wybierzcie się na wycieczkę na wyspę Lokrum. Znajduje się ona zaledwie 600m od wybrzeża miasta, a podróż na nią trwa ok. 15 minut. Wyspa jest traktowana jako rezerwat przyrodniczy, także spodziewać się możecie tu licznych naturalnych ostoi, a dodatkowo znajduje się tu bogaty ogród botaniczny. Poza tym, znajdziecie tu liczne plaże (w tym przeznaczone dla nudystów), piękne klify oraz pozostałości po twierdzy warownej oraz klasztoru. Poznacie również ciekawostki związane z tym miejscem, jak np. tą, że schronienie znalazł tu król Ryszard II Lwie Serce. Podsumowując: jest to miejsce bardzo warte odwiedzenia.

 Lokrum

Cavtat

Cavtat to miejscowość, która położona jest około 30 kilometrów na południe od Dubrownika. Droga, która wiedzie do tej wioski, przebiega przez strome klify, także już sam przejazd będzie świetną przygodą, a przecież przygody to najważniejsza rzecz na wakacje w Chorwacji. Podobna przygodą może być przeprawa statkiem w tę i z powrotem, bowiem Cavtat i Dubrownik oferują także takie połączenie – wybór jednak pozostawiamy Wam. W samym Cavtat z kolei, czekają na Was liczne plaże, piękna marina oraz sporo ciekawych miejsc, jak np. Pałac Rektorów, Mauzoleum Rodziny Razic, kościół św. Błażeja z XIV wieku oraz kościół św. Mikołaja z XVIII wieku.

 Cavtat

Orebic

Orebic to miejscowość położona na Półwyspie Peljesac, około 110 kilometrów na północ od Dubrownika. Jest to sporo kilometrów, ale jak najbardziej warte przejechania, aby odkryć uroki tej części kraju. Orebic bowiem to świetne miejsce na uprawianie sportów wodnych oraz wspinaczki górskiej. Dość powiedzieć, że tutejsze szczyty pełne są twierdz i klasztorów oraz fantastycznych widoków. Z Orebic można również dostać się szybko na wyspę Korcula, która także ma sporo do zaoferowania. Przy okazji, sprawdźcie nasze domy i apartamenty wakacyjne, które oferujemy w ramach katalogu „Orebic noclegi” – może w następne wakacje zamarzycie przyjechać tu na dłużej, niż na jednodniową wycieczkę? Zapraszamy!

 Orebic

Sąsiednie kraje

Położenie Dubrownika, pozwala na szybkie dotarcie do dwóch krajów, a mianowicie Bośni i Hercegowiny oraz Czarnogóry. W pierwszym kraju, możecie odkryć uroki jedynego portu krajowego, czyli miasta Neum oraz Park Przyrody Hutovo Blato, który znajduje się przy jeziorze Svitavsko. Z kolei w Czarnogórze, czekają na Was słynne zabytkowe miasta jak Kotor, Herceg Novi czy Tivat. Jak sami widzicie, możliwości jest sporo. Teraz wystarczy tylko to dobrze rozplanować lub skorzystać z naszej oferty „Chorwacja noclegi” w Dubrowniku także w następnych latach, aby zwiedzić możliwie jak najwięcej. Gorąco zapraszamy Was do naszych kwater i na niezapomniane wakacje w Chorwacji

Zobacz nasze domy wakacyjne w 19 krajach