Atrakcje w okolicy wyspy Brac

Jeśli rozważacie urlop w kwaterze wakacyjnej na wyspie Brac, to wiedzcie, że pozytywna decyzja będzie jedną z lepszych. To piękne miejsce, oblewane wodami Morza Adriatyckiego, znajduje się w centralnej części wybrzeża Chorwacji (po więcej ofert, przejdźcie do folderu „domy i apartamenty Chorwacja”) i jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc w całym kraju. Co ważne, mnóstwo tu zacisznych miejsc, które nie są „zadeptane” przez turystów, także szukający wytchnienia i ucieczki od hałaśliwej codzienności, znajdą tu swój mały raj. Jakby tego było mało, czeka tu na Was mnóstwo pięknych miejsc, plaż oraz sporo historii, które warto poznać. Podsumowując – wakacje idealne!

Powyższy opis Was już prawie przekonał? Może w podjęciu ostatecznej decyzji o wyborze domu lub apartamentu wakacyjnego z katalogu „wyspa Brac noclegi”, ostatecznie utwierdzi Was fakt, że i okolica wyspy (która przecież sama jest duża i zapewni Wam godziny wycieczek) jest bardzo atrakcyjna, a dzięki szybkim połączeniom promowym, łatwo osiągalna. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek na temat najciekawszych miejsc, które warto odwiedzić, a Wy, już teraz, zacznijcie planować niezapomniany urlop na wyspie Brac.

 Wyspa Brac

Wyspa Solta

Wyspa Solta położona jest po wschodniej stronie wyspy Brac i oddziela ją wąski przesmyk, który można pokonać m.in. z portu w miasteczku Milna. Solta to zjawiskowe miejsce, oferujące prawie 80 kilometrów zjawiskowej linii brzegowej. Warto więc rozważyć opcję całodniowej wycieczki rowerowej wzdłuż wybrzeża, zwłaszcza, że małe i dzikie zatoczki zachwycają każdego odwiedzającego. Serce wyspy to również sporo atrakcji, w sam raz na udane wakacje w Chorwacji. Ciekawe miasta i wsie, liczne zabytki oraz możliwość degustacji win, oliwek oraz fig, z których słynie Solta. Naprawdę warto!

 Wyspa Solta

Split

Jeżeli jesteście miłośnikami zwiedzania i zabytków, koniecznie powinniście wybrać się do Splitu. Najszybciej dostaniecie się do niego, korzystając z przeprawy promowej w porcie Supetar (który też warty jest odwiedzenia). Split to jedno z największych miast w kraju, co oznacza, że atrakcji i rozrywek w nim nie zabraknie. Od pięknych miejsc pochodzących z czasów antyku, bo nowoczesne budowle, które olśniewają widokiem. Do tego, bogata oferta gastronomiczna, rozrywkowa i turystyczna. Przed zwiedzaniem, zaopatrzcie się w mapkę miasta lub przewodnik, aby nic nie umknęło Waszej uwadze. Przy okazji, możecie także zerknąć do oferty „Split noclegi”, w której znajdziecie takie kwatery jak dom z basenem lub apartament miejski.

 Split

Makarska

Makarska to najbardziej znany kurort nad Adriatykiem, nie ma więc powodu, abyście i Wy go nie odwiedzili. Zwłaszcza, że z portu Sumartin, przeprawa promowa trwa około godziny. Makarska zachwyci Was zabytkami, piękną plażą oraz widokami z góry Biokovo, która jest jednocześnie rezerwatem przyrodniczym. Warto również zwrócić uwagę na obserwatorium kosmiczne oraz możliwość wzięcia udziału w ciekawym wydarzeniu kulturalnym, których jest tu mnóstwo. W kurorcie czeka na Was także sporo dyskotek, również tych na plaży, w których można potańczyć aż do wschodu Słońca. Na koniec, polecamy Wam nasze kwatery z oferty „Makarska noclegi”. Znajdziecie tu domki i apartamenty w kuszących cenach.

 Makarska

Jeszcze więcej atrakcji

Trzy, wymienione wyżej, atrakcyjne miejsca, zapełnią Wam cały dzień niezapomnianych wrażeń. Jednak, w okolicy wyspy Brac, znajdziecie jeszcze więcej interesujących lokalizacji i jeśli Wam czas pozwoli, koniecznie się do nich wybierzcie. Na Waszą wizytę czekają  m.in. wyspa Hvar, Trogir, Omiś czy wyspa Korcula. Rezerwujcie więc nasze kwatery z oferty „Chorwacja noclegi” i bądźcie pewni, że te wakacje na długo pozostaną w Waszej pamięci! Zapraszamy!

Zobacz nasze domy wakacyjne w 19 krajach