Urlop w domu wakacyjnym

Biograd jest miastem bardzo dobrze znanym wśród turystów i często przez nich wybieranym ze względu na doskonałę warunki do plażowania, aktywnego wypoczyku oraz liczne atrakcje. Pierwsi turyści przybyli tu w roku 1920. Biograd znajduje się na wybrzeżu w Dalmacji Północnej, pomiędzy Zadarem i Sibenikiem. Centrum Biogradu położone jest na niewielkim półwyspie, natomiast pozostała część na stałym lądzie. Biograd może pochwalić się bogatą historią, która wpłynęła na obecny wygląd miasta. Można tu znaleźć zarówno interesujące zabytki, takie jak kościół św. Rocha, jak i malownicze plaże i urocze zatoczki. Amatorzy aktywnego wypoczynku będą zachwyceni, ponieważ można tu uprawiać żeglarstwo, surfing czy siatkówkę plażową. Jednak bez względu na cel Państwa podróży i rodzaj preferowanego wypoczynku, dom na wakacje w Chorwacji będzie doskonałym punktem wypadowym na Państwa wycieczki.

Odkryj atrakcje, jakie skrywa Biograd

Bogata historia

Pierwsze informacje na temat Biogradu pochodzą z X wieku. W Biogradzie odbywały się koronacje królów chorwackich, którzy właśnie tu mieli swoją siedzibę. W 1125 miasto zostało zniszczone przez Wenecjan. Natomiast w 1646 roku zniszczyli je sami Chorwacji, podczas wojny wenecko - tureckiej. W mieście znajduje się wiele zabytków oraz miejsc wartych odwiedzenia. Urlop w Dalmacji Północnej umożliwi Państwu odwiedzenia tych wspaniałych miejsc oraz wzięcie udziału w ciekawych imprezach kulturalnych:

  • Muzeum miejskie – można tu obejrzeć pozostałości średniowiecznego miasta oraz wiele przedmiotów obrazujących życie miasta na przełomie wieków.
  • Kościół św. Rocha – kościół wotywny zbudowany w XVI wieku. Św. Roch był patronem chorych na dżumę.
  • Kościół św. Stosiji – wybudowany na ruinach katedry z XVII wieku.
  • Kościół św. Antoniego – zbudowany w XII wieku w stylu romantyzmu.
  • Kościół św. Dujama oraz klasztor Franciszkanów – oba pochodzą z XIV wieku. Zachwycają tu obrazy świętych, namalowane w baroku oraz bogaty zbiór ksiąg.
  • pozostałości akweduktu.

Latem w Biogradzie obywa się wiele imprez, podczas których można skosztować lokalnych specjałów oraz kupić pamiątki. Najbardziej znane uroczystości to „Dalmatyński Festiwal Muzyczny”, „Gry Letnie Biogradu” oraz „Kulturalne Lato Biogradu”. Zachęcamy także do odwiedzenia lokalnych tawern i restauracji, serwujących wspaniałe dania. Sprawdźcie więc ofertę "Chorwacja noclegi" i w drogę!

Odkryj atrakcje, jakie skrywa Biograd

Atrakcje w Biogradzie i okolicach

Biograd jest bardzo korzystnie zlokalizowany nad Morzem Śródziemnym. Jest to prawdziwy raj dla osób ceniących urlop na świeżym powietrzu. W Biogradzie odnajdą Państwo wspaniałe warunki do relaksu i wypoczynku z dala od hałasu wielkich miast oraz nasza oferta "Biograd na Moru noclegi". Tutaj mogą Państwo korzystać z dobrodziejstw natury: krystalicznie czystej wody, cudownych plaż, doskonałej pogody. Do najchętniej odwiedzanych plaż zalicza się tu: Dražica (oddaloną ok. 10 minut drogi piechotą od centrum Biogradu, położoną w pobliżu promenady i lasu sosnowego), Crvena Luka (oddaloną ok. 3 km od centrumi miasta), Soline oraz Kumenat. Z Biogradu można dostać się promem na wyspę Pasman. Niedaleko wybrzeża położone są dwie wysepki Svieta Katarina i Planac, które również posiadają swoje atrakcje. Ponadto Biograd jest jednym z niewielu miejsc w Chorwacji, gdzie panują doskonałe warunki do żeglowania. Prosimy dłużej nie zwlekać i już dziś wybrać odpowiedni dla Was obiekt z katalogu "Chorwacja apartamenty" w Biogradzie. Do zobaczenia w Biograd!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy