Urlop w domu wakacyjnym

Biograd jest miastem bardzo dobrze znanym wśród turystów i często przez nich wybieranym ze względu na doskonałę warunki do plażowania, aktywnego wypoczyku oraz liczne atrakcje. Pierwsi turyści przybyli tu w roku 1920. Biograd znajduje się na wybrzeżu w Dalmacji Północnej, pomiędzy Zadarem i Sibenikiem. Centrum Biogradu położone jest na niewielkim półwyspie, natomiast pozostała część na stałym lądzie. Biograd może pochwalić się bogatą historią, która wpłynęła na obecny wygląd miasta. Można tu znaleźć zarówno interesujące zabytki, takie jak kościół św. Rocha, jak i malownicze plaże i urocze zatoczki. Amatorzy aktywnego wypoczynku będą zachwyceni, ponieważ można tu uprawiać żeglarstwo, surfing czy siatkówkę plażową. Jednak bez względu na cel Państwa podróży i rodzaj preferowanego wypoczynku, dom na wakacje w Chorwacji będzie doskonałym punktem wypadowym na Państwa wycieczki.

Odkryj atrakcje, jakie skrywa Biograd

Bogata historia

Pierwsze informacje na temat Biogradu pochodzą z X wieku. W Biogradzie odbywały się koronacje królów chorwackich, którzy właśnie tu mieli swoją siedzibę. W 1125 miasto zostało zniszczone przez Wenecjan. Natomiast w 1646 roku zniszczyli je sami Chorwacji, podczas wojny wenecko - tureckiej. W mieście znajduje się wiele zabytków oraz miejsc wartych odwiedzenia. Urlop w Dalmacji Północnej umożliwi Państwu odwiedzenia tych wspaniałych miejsc oraz wzięcie udziału w ciekawych imprezach kulturalnych:

  • Muzeum miejskie – można tu obejrzeć pozostałości średniowiecznego miasta oraz wiele przedmiotów obrazujących życie miasta na przełomie wieków.
  • Kościół św. Rocha – kościół wotywny zbudowany w XVI wieku. Św. Roch był patronem chorych na dżumę.
  • Kościół św. Stosiji – wybudowany na ruinach katedry z XVII wieku.
  • Kościół św. Antoniego – zbudowany w XII wieku w stylu romantyzmu.
  • Kościół św. Dujama oraz klasztor Franciszkanów – oba pochodzą z XIV wieku. Zachwycają tu obrazy świętych, namalowane w baroku oraz bogaty zbiór ksiąg.
  • pozostałości akweduktu.

Latem w Biogradzie obywa się wiele imprez, podczas których można skosztować lokalnych specjałów oraz kupić pamiątki. Najbardziej znane uroczystości to „Dalmatyński Festiwal Muzyczny”, „Gry Letnie Biogradu” oraz „Kulturalne Lato Biogradu”. Zachęcamy także do odwiedzenia lokalnych tawern i restauracji, serwujących wspaniałe dania. Sprawdźcie więc ofertę "Chorwacja noclegi" i w drogę!

Odkryj atrakcje, jakie skrywa Biograd

Atrakcje w Biogradzie

Biograd jest bardzo korzystnie zlokalizowany nad Morzem Śródziemnym. Jest to prawdziwy raj dla osób ceniących urlop na świeżym powietrzu. W Biogradzie odnajdą Państwo wspaniałe warunki do relaksu i wypoczynku z dala od hałasu wielkich miast oraz nasza oferta "Biograd na Moru noclegi". Tutaj mogą Państwo korzystać z dobrodziejstw natury: krystalicznie czystej wody, cudownych plaż, doskonałej pogody. Do najchętniej odwiedzanych plaż zalicza się tu: Dražica (oddaloną ok. 10 minut drogi piechotą od centrum Biogradu, położoną w pobliżu promenady i lasu sosnowego), Crvena Luka (oddaloną ok. 3 km od centrumi miasta), Soline oraz Kumenat. Z Biogradu można dostać się promem na wyspę Pasman. Niedaleko wybrzeża położone są dwie wysepki Svieta Katarina i Planac, które również posiadają swoje atrakcje. Ponadto Biograd jest jednym z niewielu miejsc w Chorwacji, gdzie panują doskonałe warunki do żeglowania. Prosimy dłużej nie zwlekać i już dziś wybrać odpowiedni dla Was obiekt z katalogu "Chorwacja apartamenty" w Biogradzie. Do zobaczenia w Biograd!

Trogir

Atrakcje w okolicy Biogradu

Urlop w Biogradzie to także świetna okazja na poznanie takich miejsc jak:

Zabytkowe miasto Zadar

Zadar położony jest ok. 30 kilometrów na północ od Biogradu – można się do niego dostać także lokalnym pociągiem. Na pewno warto wybrać się do tego miasta, bowiem oferuje ono mnóstwo zabytków oraz atrakcji. Znajdziecie tu, m.in. pozostałości po czasach panowania Rzymian, kościół św. Donata z IX wieku, barokowe pałace oraz liczne muzea. Warto również wybrać się na spacer wzdłuż wybrzeża oraz poznać dwie uznane instalacje artystyczne tj. Powitanie Słońca oraz Morskie Organy. Zainteresowanym, proponujemy również zapoznanie się z katalogiem „Zadar noclegi”, w którym czekają na Was w pełni wyposażone domy i apartamenty wakacyjne.

 

Zadar

Split – największe miasto Dalmacji

Split nazywany jest Kwiatem Morza Śródziemnego i choćby to może być powodem wizyty w tym, drugim co do wielkości, mieście. Split oddalony jest o 130 kilometrów, ale ogrom atrakcji w pełni wynagrodzi trudy podroży. Sam Pałac Dioklecjana i towarzyszące mu budowle, zapewnią Wam niezapomniane wrażenia, a przecież, są tu setki innych, równie ciekawych miejsc. Split to również obowiązkowa wizyta w porcie oraz na Rivie, czyli głównej promenadzie miasta. Polecamy Wam także spacer po dzielnicy Varos, która jest jedną z najstarszych w mieście. Przy okazji, sprawdźcie nasze kwatery w ofercie „Split noclegi”, w których spędzicie wymarzone wakacje.

 

split

Spektakularny Trogir

Tuż obok Splitu, znajdziecie kolejną perełkę Dalmacji, a mianowicie Trogir. Miasto to, słynie ze świetnie zachowanej, średniowiecznej starówki, która wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poza tym, w Trogirze znajdziecie bogatą ofertę rejsów po wodach Adriatyku oraz możecie poznać uroki wyspy Ciovo, która jest połączona z Trogirem (zerknijcie do katalogu „Trogir noclegi”, jeśli zainspirowało Was to miasto do wypoczynku) mostem. Miasto oferuje również liczne, małe plaże kamieniste i żwirowe, także i tu, można połączyć zwiedzanie z odrobiną relaksu nad wodą.

Zobacz nasze domy wakacyjne w 19 krajach