Atrakcje w okolicy Bibinje

Wakacje w Bibinje

Bibinje to, bez wątpienia, miejsce, w którym czeka na Was nieograniczony relaks oraz odpoczynek. Nie oznacza to jednak, że plażowanie i zabawa w wodzie, będą jedynymi dostępnymi dla Was atrakcjami. Nic nie stoi przecież na przeszkodzie, aby wsiąść w auto lub lokalnego autobusu i odkryć jakie ciekawostki czekają na Was w okolicy. Mało tego, wystarczy nawet rower czy siła własnych nóg, a otworem przed Wami staną rozmaite miejsca oraz przepiękne widoki. Można więc śmiało założyć, że niezapomniana przygoda czeka na Was już od progu domu lub apartamentu wakacyjnego, dostępnych w katalogu „Bibinje noclegi”. Poniżej, mamy dla Was kilka propozycji, które mogą znacząca uatrakcyjnić Wasz urlop. Zapraszamy!

  Bibinje

Pakostane

Pakostane to bardzo popularny kurort, który położony jest nie tylko nad wodami Adriatyku, ale i na wybrzeżu Jeziora Vransko. Akwen ten częściowo objęty jest ochroną, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z jego walorów i np. wybrać się w rejs lub na wędkowanie. Oprócz tego, Vransko oferuje ciekawe szlaki turystyczne, na trasie których można podziwiać florę i faunę jeziora, a w szczególności siedliska ptaków rozmaitych gatunków. W Pakostane odbywa się także impreza etniczno-kulinarna Materine Uzance, która powinna zadowolić smakoszy oraz poszukiwaczy nowych smaków. Jeśli zaś interesuje Was oferta w Pakostane, zerknijcie do katalogu „Pakostane noclegi”, w której znajdziecie mnóstwo atrakcyjnych kwater wakacyjnych.

  Pakostane

Vodice

Vodice to kolejny uznany kurort wakacyjny. Znajdziecie tu, rzadko występujące w Chorwacji, plaże piaszczyste – i to już może być dobra rekomendacja do wycieczki do tego miejsca. Innym atutem Vodice jest fakt, że jej plaże, co roku, odznaczane są Błękitną Flagą, co oznacza, iż w tym miejscu jest wyjątkowo bezpiecznie i nie wpływa ono negatywnie na przyrodę. W kurorcie Vodice (polecamy również ofertę „Vodice apartamenty i domy”), można się również wybrać w rejs po okolicznych wyspach oraz wziąć udział w festiwalu chorwackiej piosenki „Vodicka festa”.

  Vodice

Zadar

Niektórzy twierdzą, że Bibinje to przedmieścia Zadaru. Faktycznie, miejscowości niemalże stykają się ze sobą, ale jednak stanowią odrębne całości. Wy, możecie wykorzystać tak atrakcyjne położenie i szybko dostać się do samego centrum Zadaru, które jest jednym z najatrakcyjniejszych miast w kraju. Znajdziecie tu mnóstwo ciekawych miejsc i zabytków, które powstały w różnych epokach historycznych, począwszy od starożytności aż do czasów dzisiejszych. Zadar oferuje mnóstwo rozrywki, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, dlatego warto zaopatrzyć się wcześniej w plan miasta lub przewodnik – aby nic nie stracić podczas wizyty. Na naszej stronie, znajdziecie także ofertę „Zadar noclegi”, którą szczególnie polecamy osobom lubiącym wakacje w mieście oraz intensywne życie nocne, bo i klubów nocnych tutaj nie brakuje.

  Zadar

Atrakcje przyrodnicze

Decydując się na wakacje w Chorwacji, spora część naszych Klientów szuka wrażeń poza kurortami czy miastami. Jest to w pełni zrozumiale, ponieważ na co dzień mieszkamy w zurbanizowanym otoczeniu. Na szczęście, Bibinje jest bardzo atrakcyjnie zlokalizowane, gdyż można tu połączyć urlop nad morzem z wakacjami na lnie natury. W okolicy czekają na Was m.in. Park Przyrody Jeziora Vransko, Park Narodowy Wysp Kornati (do którego można dostać się tylko drogą wodną), Park Narodowy Paklenica, Park Narodowy Krka, Rezerwat Telesica. Oczywiście, nie zapominajmy o górskich atrakcjach, jak np. zwiedzanie jaskiń poukrywanych w Górach Dynarskich czy możliwością udziału w spływie kajakowym górskimi rzekami. Brzmi interesująco? Rezerwujcie zatem nasze obiekty spod znaku „Chorwacja noclegi” i w drogę!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy