Atrakcje w okolicy Baska Voda

Wakacje w Baska Voda

Baska Voda to jeden z najpopularniejszych kurortów w Chorwacji (wszystkich chętnych sprawdzenia pełne oferty w tym kraju, zachęcamy do sprawdzenia oferty „Chorwacja noclegi”). Nie ma w tym nic zaskakującego, bowiem jest to nowoczesne centrum europejskiej turystyki, które oferuje bogactwo kultury i rozrywki. Poza tym, czeka tu na Was mnóstwo ciekawych miejsc, muzea oraz położone blisko wioski, które mają fascynujące historie. Baska Voda, to również ciekawy punkt startowy do wycieczek, m.in. do innych miejscowości, znajdujących się na tzw. Riwierze Makarskiej. Poniżej, znajdziecie kilka propozycji na ciekawe wyprawy, które urozmaicą Wasz niezapomniany urlop. Zapraszamy!

 Baska Voda

Brela

Brela to miejscowość, która znajduje się praktycznie tuż obok Baska Voda. Jest to jedno z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych miejsc riwiery, o czym świadczy liczba turystów odwiedzających tą miejscowość. Atutem Breli są także liczne plaże (wśród nich, znajduje się plaża Dugi Rat, która zaliczana jest do TOP10 najpiękniejszych na świecie) i zatoki, z których wyrastają piękne skały. Wyprawa do Breli to odpoczynek na łonie natury oraz możliwość poznania uroków miasta, które liczy sobie ponad dwa tysiące lat. Przy okazji, polecamy Wam nasze wakacyjne kwatery, które znajdziecie w ofercie „Brela noclegi”.

 Brela

Makarska

Kurort Makarska (od którego pochodzi nazwa riwiery), położony jest kilkanaście kilometrów na południe od Baska Voda. Jest to miejscowość, którą koniecznie trzeba odwiedzić, chociażby dlatego, aby na własnej skórze, przekonać się, że faktycznie jest to najcieplejsze miejsce w kraju. Oprócz tego, Makarska ma do zaoferowania dwukilometrową plażę wraz z, pełną atrakcji, promenadą, liczne zabytki, budowle sakralne oraz obserwatorium gwiazd. Znajdziecie tu także liczne muzea, bary, restauracje, dyskoteki i wszystko co niezbędne do udanej wycieczki. Polecamy Wam także wycieczkę na masyw Biokovo, który góruje nad całą riwierą – widoki z jego szczytów, na długo pozostaną w Waszej pamięci. Na koniec, sprawdźcie co przygotowaliśmy dla Was w katalogu „Makarska noclegi” – nie będziecie zawiedzeni!

 Makarska

Tucepi

Udajemy się dalej na południe i trafiamy do Tucepi. Tucepi to kurort, w którym wille wakacyjne stawiali jeszcze starożytni Rzymianie. Dziś, jest to jedna z najszybciej rozwijających się nadmorskich miejscowości, a to ze względu na piękną, żwirową plaże, która ma długość aż trzech kilometrów. Wizyta w Tucepi to jednak nie tylko morze i plaża, ale i słynny kościół św. Antoniego, rezydencja „Kastelet” oraz popularne winnice, w których można sprawdzić, jak smakuje chorwackie wino. Polecamy Wam tu również nasz katalog „Tucepi noclegi”, w którym znajdziecie m.in. kwatery przyjazne zwierzętom, apartamenty przy plaży oraz domy z prywatnymi basenami.

 Tucepi

Podgora

Na południowym krańcu Riwiery Makarskiej czeka na Was Podgora. Miejscowość, swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznemu położeniu, a więc dla Was oznacza to możliwość wybrania się w góry. Oczywiście, głównym atutem Podgory jest piękna plaża i znacznie spokojniejsze na niej warunki relaksu, w porównaniu z innymi letniskami riwiery. Podgora słynie również z rybołówstwa – znajdźcie więc wolną chwilę i wybierzcie się na świeżo złowioną i przyrządzoną rybę lub owoce morza. W Podgorze także posiadamy sporo kwater, a szczegóły znajdziecie w ofercie „domy i apartamenty Chorwacja”, do której przeglądnięcia Was zapraszamy.

 Podgora

Jeszcze więcej ciekawych miejsc

Opisane powyżej miejsca to, w sumie, same nadmorskie kurorty wchodzące w skład Riwiery Makarskiej. Jeśli jednak znajdziecie więcej czasu na wycieczki, udajcie się w głąb lądu. Tam, czekają na Was liczne miasteczka i wsie, które wyglądają tak, jakby czas w nich się zatrzymał kilkaset lat temu. Z pewnością będzie to ciekawe doświadczenie oraz możliwość poznanie nowych historii i kultury. Jeszcze raz wiec, zachęcamy Was do wyboru domu lub apartamenty z oferty „Baska Voda noclegi” i przeżycia niezapomnianych wakacji w Chorwacji!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy