Miejsca warte odwiedzenia podczas urlopu w domu wakacyjnym w Dalmacji

Zarezerwujcie online w NOVASOL komfortowy oraz tani dom wakacyjny lub prywatny apartament na wakacje w Chorwacji. Tak możecie spędzić urlop w całkowicie prywatnej sferze, a jednocześnie będzie to idealny punkt wypadowy. Odwiedźcie południową część Chorwacji, Dalmację. Fantastyczny region wakacyjny nad Adriatykiem czeka na was ze swoimi rajskimi wyspami, zjawiskowymi zatoczkami oraz imponującym, spękanym wybrzeżem, ale także jest tu wiele interesujących miasteczek, malowniczych miejscowości nadmorskich i idyllicznych wiosek rybackich, jak również niesamowita przyroda. Rezerwując dom wakacyjny w Dalmacji, możecie być pewni najlepszych miejsc godnych odwiedzenia oraz innych aktywności podczas wypoczynku w Chorwacji.

Brac

Odkryjcie miejsca, które warto zobaczyć w Dalmacji

Dalmacja dla każdego odwiedzającego ma coś innego do zaoferowania – bez względu na to, czy wolicie kulturalnie interesujące miejsca, czy też zachwycające parki naturalne! Historyczne miasta, które przeważnie położone są na wybrzeżu, zachęcają interesującymi zabytkami oraz bogatą ofertą wydarzeń kulturalnych. Te wszystkie atrakcje są w zasięgu krótkiego spaceru z waszego domku wakacyjnego. Zwłaszcza w miastach Dalmacji czeka na was wiele ciekawych budowli, także zachęcamy do spaceru po lokalnych bazarach, gdzie można spróbować pysznych specjałów oraz zobaczyć ciekawe rękodzieła. Rezerwując np. ofertę Makarska noclegi, macie szansę wybrać się na wycieczki do fantastycznych Parków Narodowych oraz Parków Przyrody, nie zapominając o odwiedzeniu licznych, czarujących wysp Dalmacji. Już dziś zarezerwuj swój wymarzony, prywatny dom wakacyjny lub wygodny apartament w Dalmacji i zaplanuj swój niezapomniany urlop w Chorwacji.

Korcula

Odwiedź miasta Dalmacji

Doświadczycie tu pięknych miejsc kąpielowych oraz zobaczycie liczne wioski rybackie, a także możecie spędzić wakacje wśród kultury miast regionu. Znajdziecie tu słynne miasta takie jak Dubrownik, Zadar, Trogir, Szybenik, Makarska oraz Split, który jest drugim największym miastem Chorwacji. Stare miasto w Splicie, jak również imponujący pałac Dioklecjana są od 1979 roku wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pałac Dioklecjana w Splicie został wybudowany na 30.000 metrów kwadratowych, jako dom spokojnej starości dla rzymskiego imperatora Gajusa Valeriusa Aureliusa Dicocletianusa. Również dobrze zachowane stare miasto w Dubrowniku zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO – i nie bez podstaw! Przebywając w tym mieście można się poczuć, jakby na powrót żyło się w czasach średniowiecznych, nic więc dziwnego, że zostało tu nakręconych kilka scen znanego i popularnego na cały świecie, amerykańskiego serialu pt. „Gra o Tron”. Jeśli planujecie swój urlop w Chorwacji z psem, warto udać się na długi spacer wzdłuż murów, które otaczają miasto i skąd można cieszyć się widokiem na morze, jak i również na Dubrownik. Bardzo popularnym kurortem wakacyjnym jest Makarska. Kwatery z oferty "Chorwacja noclegi", pozwolą Wam na poznanie intensywnego życia nocnego i dziennych rozrywek na najwyższym poziomie. Kolejnym miastem Dalmacji z dziedzictwem kulturowym jest znany Trogir. Również tutaj oczaruje was urok starego miasta, które zaprasza na jednodniową wycieczkę, aby je poznać. Kilka kilometrów na północ od Trogiru znajduje się Szybenik oraz katedra św. Jakuba, która również należy do grupy miejsc z listy Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Kto jest zainteresowany historią Chorwacji, powinien koniecznie udać się na krótką wycieczkę do ruin miasta Salona. Tutaj znajdziecie pozostałości po rzymskich koloniach z czasów Dioklecjana. Zarezerwujcie dla siebie odpowiedni dom lub apartament wakacyjny na urlop w Chorwacji, aby poznać historię oraz kulturę tego niesamowitego regionu, którym jest Dalmacja. Z pewnością wakacje tutaj na długo zapadną wam w pamięci i będziecie chcieli wrócić tu nie raz.

Lastovo

Pozwólcie się oczarować krajobrazowi Dalmacji w trakcie pobytu w Chorwacji

W głębi lądu region charakteryzuje się zróżnicowaną przyrodą. Koniecznie podczas wakacji w Dalmacji powinniście odwiedzić jeden z fantastycznych parków naturalnych i narodowych, które znajdują się w tym regionie. Polecamy odkrywanie krajobrazu Parku Narodowego Kornati, do którego można szybko dostać się z apartamentu w Północnej Dalmacji, a także parku przyrody Biokovo, który znajdą Państwo w środkowej Dalmacji. Nie można zapominać o słynnym Parku Narodowym Krka, ponieważ znajdziecie tam aż siedem zapierających dech w piersiach wodospadów. Każdy, kto lubi odkrywać naturę podczas wędrówki i wspinaczki, powinien udać się w góry w Parku Narodowym Paklenica. Również imponujące są zielonkawe wody w kanionie Zrmanji - dla wszystkich szczególnie spragnionych przygód, czeka tu kajak safari w dół rzeki Zrmanja. Dalmacja oferuje odpowiednie atrakcje wszystkim, którzy lubią spędzać czas na łonie ekscytującej natury. Jeśli tego typu atrakcje są dla Was bliskie, koniecznie zapoznajcie się z naszym produktem "Chorwacja apartamenty i domy".

Pasman

Aktywne spędzanie czasu wolnego i wycieczki z domu wakacyjnego w Dalmacji

Jeżeli zdecydowaliście się na najem prywatnego domu lub apartamentu wakacyjnego w Dalmacji, zachęcamy do odwiedzenia ciekawych wysp znajdujących się w regionie. Wybierzcie się na wycieczkę łodzią i pozwólcie się oczarować zapierającym dech w piersiach widokom. Ponadto, istnieje tu wiele miejsc wzdłuż wybrzeża i na wyspach, które oferują szeroką gamę sportów wodnych. Można tu na przykład, zrobić kurs nurkowania lub surfowania, co pomoże wam odkryć Adriatyk z zupełnie innej strony. Dla innych z kolei ciekawym zajęciem może być wycieczka rowerowa lub piesza.

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy