Chorwacja kontynentalna na zielono

Zarezerwuj obiekt z kategorii "domy i apartamenty Chorwacja" - to świetna okazja na poznanie jej bogactw przyrody i wypoczynek na łonie natury. To właśnie w tej części kraju występują gęste lasy, które pokrywają zarówno równiny jak i liczne wzgórza gór panońskich. Chorwacja daje również możliwość poznania zjawisk geologicznych, które od wieków miały tu miejsce. Region pełen jest fantastycznych formacji skalnych i jaskiń. Również główne rzeki krainy (Drawa, Sawa) tworzą piękne krajobrazy i są ostoją dzikiej natury.

Jeśli jesteście amatorami pieszych bądź rowerowych wycieczek pośród naturalnych krajobrazów to oferta NOVASOL jest skierowana właśnie dla Was. Nasze domy wakacyjne w Chorwacji kontynentalnej to idealne miejsca na wypoczynek pomiędzy kolejnymi wycieczkami po regionie. Obiekty NOVASOL są w pełni wyposażone, a ich dodatkowe udogodnienia (jak np. basen), znacznie zwiększają komfort wypoczynku. Wystarczy sobie tylko wyobrazić, jak po całym dniu wędrówki po szlakach górskich wracacie do domu i możecie się zrelaksować w prywatnym basenie. Jest to przepis na idealny urlop w Chorwacji.

Chorwacja kontynentalna

Parki Narodowe

Wakacje w Chorwacji kontynentalnej to niepowtarzalna okazja na poznanie dwóch rezerwatów, które prezentują unikatowe krajobrazy:

  • Park Narodowy Jeziora Plitwickie – to niesamowite miejsce, które jest wpisane na listę UNESCO. Jest największym rezerwatem w Chorwacji, a co roku odwiedza go milion turystów z całego świata. Co ich przyciąga w to miejsce? Niesamowite krajobrazy, na które składają się jeziora, skały, klify, wodospady, a wszystko to pokryte zielenią, która kontrastuje z błękitem i turkusem wód. Jeziora w parku znajdują się na różnych wysokościach, co sprawia niesamowite wrażenie. Cały park pokryty jest siecią szlaków, na które składają się liczne drewniane kładki prowadzące w poprzek jezior i schody. Na miejscu można również skorzystać z oferty rejsu po jeziorach i dzięki temu podziwiać strome, skalne klify od strony jeziora.
  • Park Narodowy Górnego Welebitu – rezerwat prezentujący przepiękne krajobrazy powstałe z połączenia największego masywu górskiego Chorwacji - Welebitu i lasów go otaczających. Jest to najmłodszy park w Chorwacji. W parku podziwiać możecie niezliczone ilości jaskiń, pojedynczych skał, pomników skalnych i naturalnych tuneli wydrążonych w skałach. W parku można spotkać florę i faunę typową dla wysokich gór.

Chorwacja kontynentalna

Zielone lasy

Cały region Chorwacji kontynentalnej pokryty jest kompleksami leśnymi, które nie zostały jeszcze w pełni odkryte przez turystów. Dzięki temu, wakacje w Chorwacji, to niesamowita okazja na poznanie wręcz dziewiczych miejsc, nietkniętych ręką człowieka. Ponieważ Chorwatom zależy aby tereny zielone jak najdłużej zostały naturalne i piękne, to wiele miejsc objętych jest ochroną lub specjalnym znaczeniem. Dlatego też, spędzając wakacje w Chorwacji, macie szansę na poznanie parków krajobrazowych, parków przyrodniczych czy tematyczne rezerwaty. Podczas wypoczynku warto odwiedzić miejsca takie jak: park leśny Jasikovac, park regionalny Mura - Drava, park przyrody Lonjsko Polje, park przyrody Pauk czy rezerwat Prasnik. Tereny Chorwacji kontynentalnej to również miejsce postoju ptaków wędrownych. Daltego też, znajdziecie tu również parki ornitologiczne, gdzie można obserwować liczne gatunki ptaków europejskich, w tym arktycznych). Te i inne miejsca mają świetnie przygotowane szlaki turystyczne, dzięki którym poznacie najpiękniejsze i najciekawsze miejsca oraz poznacie miejscową florę i faunę.

Chorwacja kontynentalna

Góry i formacje skalne

Zarezerwujcie apartament wakacyjny w Chorwacji kontynentalnej i poznajcie niesamowite pasma gór panońskich. To niesamowite masywy, które kiedyś były wyspami na Morzu panońskim, które z kolei zajmowało te tereny. Dzięki temu, dziś można podziwiać niesamowite wzniesienia i formacje skalne, a także sieć jaskiń rozsianych po całym regionie. Najciekawsze miejsca, gdzie można uprawiać turystykę górską to Park Medvednica (w pobliżu Zagrzebia), rezerwat Maly Kalnik oraz góry Welebit. Spędzając wakacje w Chorwacji, koniecznie poznajcie jaskinie takie jak Cerovacke pecine, jskinie Grabovaca czy jaskinie Vindija. Są one udostępnione zwiedzającym, a podziwiać w nich można stalaktyty, stalagmity inne formy nacieków, które zapierają dech w piersiach.

Chorwacja kontynentalna

Termy

Kolejnym atutem Chorwacji Kontynentalnej są uzdrowiska, które oferują lecznicze kąpiele w wodach pochodzących z gorących źródeł. Co ciekawe, miejsca te były znane już w czasach Cesarstwa Rzymskiego, a dziś działają tu prężnie rozwijające się kompleksy kurortowe. W miejscowościach takich jak Krapinske Toplice, Tuhelj, Donja Stubica, Topusko czy Daruvar, możecie skorzystać z bogatej oferty basenów termalnych i leczniczych. Są to świetne miejsca na zażycie relaksu i zregenerowanie organizmu. Urlop w obiekcie z oferty "Chorwacja noclegi", może więc okazać się wypoczynkiem połączonym z pełnym naładowaniem naturalnych „baterii”.

Zobacz nasze domy wakacyjne w 19 krajach