Slawonia – nowy punkt na mapie turystycznej

Slawonia dla wielu z Was będzie brzmieć dość egzotycznie. Nic dziwnego, bowiem ten region do tej pory, był traktowany do tej pory przez Chorwatów po macoszemu. Jednak od kilka lat temu stwierdzono, że jest to pełen potencjału turystycznego region. Obecnie, Slawonia jest silnie promowana przez chorwacką izbę turystyczną i jest to region godny polecenia dla wszystkich, którzy chcą spędzić udane wakacje w Chorwacji kontynentalnej. Szczególnie ten kierunek polecany jest osobom, które szukają czegoś nowego oraz tych, którzy są amatorami wypoczynku na łonie natury. W Slawonii dominują sielksie krajobrazy, składające się z pól uprawnych oraz lasów. Urlop w Slawonii to także liczne duże miasta, pełne zabytków i atrakcji turystycznych, które czekają na odkrycie. NOVASOL wspólnie z Chorwatami zaczął promować ten region, położony we wschodniej części kraju. W naszej ofercie znajdziecie liczne domy wakacyjne, które są najwyższej jakości oraz w pełni wyposażone. Już dziś możecie zarezerwować pełne przygód i tajemnic wakacje w Chorwacji.

  Domy i apartamenty w Slawonii

Bogactwo miast

Region Slawonia jest dość duży, stąd wiele miast na jego obszarze. Miasta i miasteczka pełne są atrakcji i zabytków, a całkiem małe miejscowości i wsie, kuszą idyllicznymi krajobrazami i odpoczynkiem wśród ciszy i spokoju. Rezerwacja obiektu z katalogu "Chorwacja apartamentyto okazja na poznanie takich miast jak:

  • Osijek – jedno z największych miast Chorwacji o bogatej historii. Na starówce dominuje piękna, barokowa architektura, a w samym centrum, oko przyciąga cytadela Tvrda. Podczas wizyty w mieście koniecznie trzeba przejść się nowoczesnym mostem pieszym oraz wzdłuż promenady miejskiej nad rzeką Drava. Urlop w Slawonii to także możliwość odwiedzenia miejskiego zoo oraz katedry św. Piotra i Pawła. Na terenie miasta, znajdują się także dwa rozległe parki: Króla Petara Kresimira IV oraz Tomislav.

  • Slavonski Brod – to przede wszystkim forteca Brod, która wybudowana została za czasów Cesarstwa Austriacko-Węgierskiego. To jedna z najlepiej zachowanych barokowych fortyfikacji w Europie. Miasto kusi również uroczą, barokową starówką, pełną galerii, księgarń i restauracji.

  • Vukovar – zabytkowe miasto, składające się z czterech mniejszych miejscowości. Jest siedzibą, bogatego w zbiory Muzeum Miejskiego oraz najnowocześniejszego Muzeum Kultury – Vucedol. Vukovar słynie również z licznych imprez plenerowych i festynów tj. „Vukovar Film festiwal”, „Festival Muzyki Kameralnej” oraz „ Festival teatrów kukiełkowych”. Sprawdźcie również ofertę "Vukovar noclegi".

Dodatkowym atutem wczasów w domu wakacyjnym w Chorwacji jest możliwość wzięcia udziału w licznych festynach wiejskich, gdzie celebruje się zbiory, zasiewy oraz świętych. Na takich imprezach można poznać ludowe historie, stroje, pieśni oraz skosztować miejscowych specjałów, wykonanych przez slawońskich producentów.

  Domy i apartamenty w Slawonii

Bogactwo natury

Rezerwując ofertę "Chorwacja noclegi", macie niepowtarzalna okazję poznać tutejsze bogactwa naturalne, jakimi są lasy i jeziora Slawonii. Do największych skupisk leśnych należą: park naturalny Kopacki Rit, Park Przyrodniczy Papuk, las Jankovac oraz sieć jezior niedaleko Viroviticy. Miejsca te prezentują bogactwo gatunków środkowej Europy, a szczególnie Bałkanów. Przez lasy prowadzą, świetnie oznaczone i zadbane trasy turystyczne, na których znajdziecie liczne punkty widokowe, które na długo pozostaną Wam w pamięci. Tutejsze bory i lasy, pełne są również wolnożyjących zwierząt leśnych tj. gronostaje, lisy, jelenie czy borsuki oraz, co niespotykane u nas, pełne ptaków leśnych oraz jaszczurek. Wakacje w Chorwacji kontynentalnej, mogą więc być ciekawą lekcją przyrody oraz ochrony środowiska, bowiem miejsca te są zadbane i w pełni dozorowane, w celu utrzymania ich dzikiego charakteru.