Ferie zimowe w Styrii

Odkryj zimową stronę Styrii

Region narciarski Styria jest idealnym wyborem na spędzenie ferii zimowych w Austrii z rodziną w domu lub apartamencie wakacyjnym NOVASOL. Zainteresowani znajdą tutaj 14 wyciągów oraz około 42 km tras narciarskich. To nie wszystko co oferuje nam region. Znaleźć można tu również 10 wyciągów gondolowych. Region ten oferuje również tory saneczkowe, oraz Tubing Arena dla tych, którzy chcieliby spędzić urlop zimowy w Austrii jeżdżąc nie tylko na nartach. Perfekcyjnie przygotowane stoki przyciągają wielu turystów. Narciarze oraz snowboardziści bardzo chętnie wybierają ten ośrodek narciarski jako swój cel spędzenia ferii zimowych na śniegu w Austrii.

 

Domy wakacyjne w Steiermark

Wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem jest wynajęcie domu lub apartamentu wakacyjnego w pobliżu ośrodka narciarskiego Kreischberg, ze względu na perfekcyjnie przygotowane, szerokie stoki. Na 100m trasie do szybkich zjazdów można organizować z rodziną lub przyjaciółmi wyścigi. Jako odmianę od zjazdów na nartach możecie Państwo skorzystać z różnorodnej oferty m.in. wjechać wyciągiem gondolowym na szczyt i zjechać z niego na specjalnej oponie, po wyznaczonym do tego torze o długości 200m.

Ośrodek narciarski Kreischberg w skrócie

  • 14 wyciągów narciarskich oraz 42 km tras zjazdowych
  • 10 wyciągów gondolowych
  • 200m torów do zjazdów na specjalnej oponie

Każdy, kto ma ochotę zrobić przerwę podczas śnieżnych szaleństw na stoku, może zrobić przystanek w jednej z wielu górskich chat lub restauracji w ośrodku narciarskim Kreischberg na ciepły posiłek lub napój, aby zregenerować siły. W Kreischbergwirt lub Rieglerhütte spróbujecie Państwo dań pierwszej klasy styryjskiej kuchni, która jest tam serwowana. Muzykę oraz Après-Ski znajdą Państwo w miejscach takich jak Schluckspecht lub Kastanienbar. W sumie 12 chat górskich, barów i restauracji jest tu do Państwa wyboru. Poza tym w ośrodku narciarskim znajdują się również wyciągi gondolowe, tory saneczkowe oraz wysoki szlak ok. 2,5 km. A to wszystko i jeszcze więcej jest w Państwa zasięgu z domu wakacyjnego w Styrii.

 

Lachtal

Jednym z najbardziej uwielbianych ośrodków narciarskich na urlop w Austrii jest Lachtal. Narciarze bardziej doświadczeni, jak i również początkujący mogą poszaleć na ok. 35 kilometrach tras zjazdowych. Teren jest również przygotowany dla najmłodszych fanów jazdy na nartach. Stoki są usytuowane w najbardziej nasłonecznionych partiach gór i są bardzo szerokie. Stoki narciarskie są podzielone na łatwe oraz bardziej zaawansowane, a można dostać się na nie dzięki ośmiu wyciągom narciarskim. „Dziecięcy-Lachtal“ jest idealnym miejscem dla maluchów: latający dywanem, wyciąg krzesełkowy z Misiem Teddy, Mini-Slalom, szlak barwnych postaci, falowany pociąg, poszukiwanie skarbów, , dziecięce taxi. Na Après-Ski mozna wybrać się do Sky-Bar. Urocze restauracje z rustykalnie urządzonymi wnętrzami, serwujące dania kuchni lokalnej można tu spotkać niemalże na każdym kroku. Po udanym dniu zabaw na śniegu oraz pysznym obiedzie można udać się na wypoczynek do domu lub apartamentu wakacyjnego.