Ferie zimowe w Karyntii

Na ferie do Karyntii

W południowej prowincji Austrii, znajdziecie wspaniałe ośrodki narciarskie, w których spędzicie niezapomniane ferie zimowe w domu wakacyjnym. Możecie być pewni, że rezerwując dom lub apartament wakacyjny w regionie Karyntii (Kärnten), będziecie mieć gwarancję odpowiedniej ilości śniegu do uprawiania sportów zimowych, podobnie jak w dużych i bardziej znanych ośrodkach narciarskich takich jak np. Salzburg lub Tyrol. W NOVASOL znajdziecie bogatą ofertę kwater wakacyjnych w Karyntii. W sumie ok. 30 ośrodków narciarskich czeka na Was położonych wśród zapierających dech w piersiach górach Karyntii.

Karyntia

Ośrodki narciarskie znajdujące się w Karyntii to:

Ankogel - Mallnitz, Bad Kleinkirchheim, Baumgartnerhöhe, Bodental, Dreiländereck - Arnoldstein , Eberstein - Saualpe, Falkert, Familienskigebiet Emberger Alm, Flattnitz, Gerlitzen, Goldeck Bergbahnen, Hebalm, Heiligenblut / Großglockner, Innerkrems - Schönfeld, Katschberg, Klippitztörl, Koralpenschilifte, Kötschach-Mauthen, Lesachtal, Mölltaler Gletscher, Nassfeld - Hermagor, Petzen, Schleppe Alm, Simonhöhe, Sirnitz - Albeck - Hochrindl, Turracher Höhe, Verditz, Weinebene, Weissensee, Weißbriach - Gitschtal

 

Sirnitz - Hochrindl

Będziecie zachwyceni widokiem panoramy gór Karyntii. Ośrodek narciarski Sirnitz-Hochrindl zapewni Wam wiele śnieżnej zabawy, na prawie 20 kilometrach łagodnych tras narciarskich. Snowboardziści i narciarze znajdą tu odpowiedni stok dla siebie, ze stopniem trudności odpowiednim do swoich umiejętności poruszania się na nartostradzie. Narciarze biegowi mogą również cieszyć się prawie 20 km tras przygotowanych specjalnie pod ten sposób uprawiania sportów zimowych. Teren narciarski Hochrindl łączy ze sobą sportowe wyczyny z urokiem otoczenia i radością życia.

Region narciarski Hochrindl nie jest duży, ale pozwala na aktywne spędzenie czasu w domu wakacyjnym w Austrii. Równie idealnym rozwiązaniem na spędzenie ferii zimowych w Austrii dla rodzin z dziećmi jest skorzystanie z lekcji nauki jazdy na nartach dla najmłodszych. W Hochrindl znajdziecie również tory saneczkowe oraz trasy na piesze wycieczki. System naśnieżania pozwala na utrzymanie torów i stoków w idealnym stanie dla fanów sportów zimowych. A to wszystko w zasięgu ręki, wystarczy zarezerwować dom lub apartament wakacyjny NOVASOL.

Karyntia

Bad Kleinkirchheim

W tym regionie znajdziecie 25 wyciągów narciarskich na wysokości pomiędzy 1100m n.p.m., a 2055m n.p.m. Bad Kleinkirchheim jest rodzinnym miastem mistrza olimpijskiego Franza Klammera. Słońce i śnieg sprawią, że Państwa ferie zimowe będą jeszcze piękniejsze. Mogą Państwo spędzić swój urlop w Austrii nie tylko na stoku. W wielu chatach górskich w Karyntii, które często znajdują się na samym stoku, można się zatrzymać, odpocząć i napić gorącej czekolady. Ośrodek narciarski Bad Kleinkirchheim posiada:

  • Nowoczesne wyciągi oraz kolejki górskie
  • System pomiaru prędkości
  • Zaczarowana kraina dla dzieci
  • Ławki do odpoczynku z zabudową chroniącą przed zimnem
  • Ogrzewane przechowalnie sprzętu narciarskiego
  • Oraz oczywiście szkółki nauki jazdy na nartach

Kolejką Kaiserburg I oraz II można dojechać na wyżyny. Kiedy ulubiony śnieg ustępuje, prosimy się nie martwić, ponieważ 800 armatek śnieżnych jest przygotowane, aby utrzymać poziom odpowiedniego naśnieżenia stoków narciarskich. Region Bad Kleinkirchheim jest znany nie tylko ze wspaniałych miejsc do jazdy na nartach. W trakcie ferii zimowych w domu wakacyjnym NOVASOL mają Państwo również możliwość odwiedzenia gorących term.