FAQ - pytania i odpowiedzi

Najczęściej zadawane pytania

Ile mogę zarobić z wynajmu mojego domu wakacyjnego przez NOVASOL?

Dochody są uzależnione od wielu różnych czynników, takich jak lokalizacja obiektu wakacyjnego, liczba tygodni wynajmu, standard domu wakacyjnego, wyposażenie i otoczenie obiektu oraz pora roku, w jakiej obiekt jest wynajmowany. Twój inspektor na spotkaniu dokona wyceny i określi wysokość kwoty za wynajem w danym sezonie.

W oparciu o nasze doświadczenie i bieżące analizy rynku, możemy wskazać różne sposoby, aby  poprawić wysokość dochodów z wynajmu.

Chce wiedzieć więcej na temat wzrostu dochodu z wynajmu.

Jak i kiedy zarabiam? 

Płatności są dokonywane przelewem bankowym bezpośrednio na Twoje konto. Płatność jest dokonywana każdego 30-go dnia miesiąca, poprzedzającego przyjazd Gościa na miejsce; płacimy pełną kwotę, nawet jeśli Twoi Goście jeszcze nie przyjechali, o ile dokonano rezerwacji przynajmniej 21 dni przed dniem płatności. Jeśli rezerwacja zostanie potwierdzona na ostatnią chwilę, pieniądze wysyłane są w kolejnej transzy płatniczej, czyli w kolejnym miesiącu.

Co się stanie z moją płatnością, jeśli moi Goście anulują rezerwację? 

Jeśli Gość anuluje potwierdzoną rezerwację na mniej niż 21 dni przed planowanym przyjazdem, pokryjemy całą kwotę za wynajem. Wówczas dany termin pozostaje do dyspozycji NOVASOL do ewentualnych przenosin w awaryjnych sytuacjach.

W jaki sposób Gość płaci za prąd?

To zależy od Ciebie. Określasz to przy podpisaniu umowy czy koszty zużycia będą w cenie czy dodatkowo płatne i po jakiej stawce. Jeśli zdecydujesz się na rozliczanie Gości na miejscu, najlepiej, aby w Twoim domu znajdowały się liczniki prądu, ewentualnie wody. Wówczas na miejscu wraz z Gościem spisujesz liczniki w pierwszym i w ostatnim dniu pobytu i na podstawie zużytych jednostek należy rozliczyć Gości na miejscu. Jednakże jeśli zdecydujesz się na koszty zużycia ujęte w cenie najmu, nie musisz się martwić o spisywanie liczników, zaoszczędzisz czas a także prawdopodobnie Twój dom będzie miał większy wynajem.

Skąd mam wiedzieć, że mam odpowiednią cenę za wynajem domu wakacyjnego? 

Jesteśmy Twoim partnerem i zależy nam tak samo na możliwie jak najlepszym wynajmie. Wykorzystujemy naszą analizę rynku, obszerne dane i na bieżąco monitorujemy  trendy wakacyjne, aby zapewnić Ci najbardziej konkurencyjną cenę przez cały okres najmu.

Czy mogę pobrać kaucję? 

Generalnie zrezygnowaliśmy z pobierania kaucji. Zamiast tego oferujemy różne usługi w celu zabezpieczenia domu wakacyjnego. Wiąże się to z konceptem niewielkiej szkody, w której pokrywamy koszty mniejszych szkód w Twoim domu wakacyjnym do 135 Euro oraz bezpłatnego ubezpieczenia właścicieli domów, aby pokryć większe szkody. Ponadto istnieje kilka wyjątków związanych z pobieraniem kaucji. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej.

Chcę wiedzieć więcej o bezpieczeństwie mojego domu wakacyjnego