REGULAMIN KORZYSTANIA Z BASENU

Domy wakacyjne z basenem

Dostęp do basenu to niewątpliwe bardzo porządane udogodnienie podczas wakacji. Pamiętaj jednak, że decydując się na dom z basenem, powinieneś być świadomy, że przy korzystuaniu z niego obiwiązują pewne reguły, których należy przestrzegać. Pamiętaj, że baseny przy domach wakacyjnych są basenami prywatnymi i ich serwisowanie wygląda inaczej niż w przypadku basenów publiczych. Tym bardziej ważne jest to, żeby korzystsać z nich w sposób odpowiedzialny i bezpieczny dla ciebie i twojego zdrowia. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie niepotrzebnego stresu i zmartwień podczas urlopu. 

REGULAMI KĄPIELI I KORZYSTANIA Z BASENU

 

 1. Osoby cierpiące na zaraźliwe infekcje i choroby (np. biegunka, przeziębienie, zapalenie gardła, zapałenia ucha, zapalenie spojówek, stany zapalne skóry itp.) nie powinny korzystać z basenu/jacuzzi. 
 2. Z basenu/jacuzzi nie powinny korzystać osoby mające problem z nietrzymaniem moczu.
 3. Ze względów higienicznych, przed skorzystanmiem z basenu/jacuzzi należy wziąć prysznic. 
 4. Należy umyć się po korzystaniu z toalety.
 5. Jeżeli się mocno spociłeś lub korzystałeś z olejku/balsamu do opalania, umyj się przed korzystaniem z basenu/jacuzzi.
 6. Kostiumy kąpielowe powinny być czyste i należy je przebrać po korzystaniu z basenu/jacuzzi. Zalecamy także prysznic, gdyż zredukuje to niebezpieczeństow rozwinięcia się bakterii pseudomonas-folliculiltis (powodujących stany zapalne skóry i ucha).
 7. Dmuchane zabawki/piłki/materace, które były wcześniej używane na dworzu, powinny zostać dokładnie umyte przed korzystaniem z nich w basenie.
 8. Obuwie zewnętrzne, piasek z piaskownicy itd. są niedozwolone w obrębie basenu.
 9. W obrębie basenu i w basenie niedozwolone jest przebywanie zwierząt.
 10. W celu zabezpieczenia systemy czyszczenia wody w basenie, pamiętaj, żeby małe obiekty (zabawki, biżuteria, storje kąpielowe) trzymać w bezpiecznym miejscu z dala od basenu. 
 11. Unikaj zbut długiego korzystania z basenu, gdyż zbyt duża ekspozycja na chlor zawarty w wodzie basenowej może prowadzić do problemów zdrowotnych i dyskomfortu. 
 12. Jeżeli zdarzyłby się "wypadek", np. podczas korzystania  z basneu z małym dzieckiem (mocz, stolec), prosimy o natychmiastowy kontakt z właścicielem obiektu lub NOVASOL, abyśmy mogli jak najszybciej zadbać o wyczyszczenie wody.
 13. Nie korzystaj z basenu samotnie.

Jest bardzo ważne, a by przestrzegać wyżej opisanych zasad. Osoba nieumtya zanieczyszcza basen aż o 200 razy bardziej niż osoba czysta. Jeżeli powyższe zadady nie będą przestrzegane, agent serwisowy może podjąć decyzjęo zamknięciu basenu, a kosztami za dodatkowe jego czyszczenie zostaną obciązein Goście. Dla własnego bezpieczeństwa i konfortu prosimy o bezwględne zastosowanie się do powyższych zasad.