Plaże w regionie Wenecji Euganejskiej

Plaże wybrzeża weneckiego

Plaże, plaże… kilometry pięknych piaszczystych plaż – to najkrótszy możliwy opis wybrzeża Wenecji Euganejskiej. Jeżeli szukacie pełnego, plażowego relaksu i czystej, błękitnej wody – nie mogliście lepiej trafić. Obszar północnych Włoch to idealne miejsce dla osób chcących porządnie wypocząć po roku ciężkiej pracy. To wszystko zapewnią szerokie, piaszczyste plaże, które co roku odwiedza miliony turystów. Nie oznacza to jednak hałasu i ścisku na leżaku obok leżaka. Kilometry plaż pozwolą na wypoczynek w ciszy i spokoju, każdemu. Część wybrzeża ma plaże żwirkowe, a nawet skaliste. Nie oznacza to jednak, że takie miejsca nie są zagospodarowane. Otóż są, i nawet najbardziej wymagający turysta, będzie usatysfakcjonowany wypoczynkiem na nich.

Plaże na wybrzeżu weneckim

Plażowanie w praktyce

Plaże w okolicach Wenecji są idealne dla rodzin z dziećmi, jak i dla wszystkich innych wczasowiczów. Piaszczyste plaże są bezpieczne oraz minimalizują ryzyko kontuzji. Dodatkowo są tu łagodne wejścia do morza i strefy płytkiego dna, gdzie mogą bez przeszkód pluskać się najmłodsze dzieci. Plaże w regionie są strzeżone i większość jest wyróżniona Błękitną flagą oraz są strzeżone przez licznych ratowników. Wody morskie są czyste i bardzo przejrzyste, dzięki czemu można podczas kąpieli obserwować ryby i inne stworzenia morskie. W dużej części miejsc, zaraz za plażą rosną lasy piniowe, dzięki czemu można w nich schronić się przed słońcem. Infrastruktura jest również bardzo rozbudowana. Na plażach dostępne są prysznice, przebieralnie, toalety oraz serwisy plażowe za opłatą. W kurortach należy zwrócić uwagę, czy dany odcinek plaży nie jest przypisany do konkretnego hotelu. Wtedy bowiem z danej strefy mogą korzystać tylko Klienci danego resortu. Warto dowiedzieć się wcześniej gdzie są strefy publiczne, aby uniknąć nieporozumień z obsługą. Proszę się jednak nie martwić, nie ma szans, ze nie znajdzie się wolne miejsce na plaży. Tych nigdy nie brakuje. Dzięki temu sami przekonacie się, jakie są zalety spędzania wakacji w domu wakacyjnym blisko plaży.

Wakacje na sportowo

Wenecja euganejska oferuje całe mnóstwo sportów wodnych. Można się tutaj nauczyć jazdy na nartach wodnych, surfingu, windsurfingu oraz żeglarstwa. Miejscowe szkoły nurkowe oferują rejsy podczas których można zanurkować w błękitne wody Morza Adriatyckiego. Wakacje we Włoszech, mogą być również świetną okazją do spróbowania swoich sił w paralotniarstwie. Na plaży również pełno jest różnych aktywności sportowych. Znajdują się tu liczne boiska do gry w siatkówkę plażową, a także do ulubionego sportu Włochów, czyli piłki nożnej w odmianie plażowej. Przy plażach znajdują się również korty tenisowe, pola golfowe i minigolfowe, a nawet szkółki jeździeckie i trasy motokrosowe. Rankiem lub wieczorem można spotkać biegaczy, dla których panują tu świetne warunki. Przy plażach zbudowane są też ścieżki rowerowe. Jasno więc wynika, że możecie nie tylko odpocząć z książką na leżaku, ale również wypoczywać aktywnie i co najważniejsze, przyjemnie spędzić wakacje nad morzem.

Najciekawsze miejsca

NOVASOL ma dla Was w swojej ofercie domy wakacyjne oraz apartamenty wakacyjne, wzdłuż całego wybrzeża. Mamy obiekty zarówno w dużych, tętniących życiem kurortach, a także w spokojniejszych lokalizacjach. Nasze kwatery wakacyjne, umiejscowione są w atrakcyjnych odległościach od plaż, a część z nich ma własny basen, jeśli komuś znudzi się plaża. Nasze obiekty z oferty "noclegi Włochy" można znaleźć między innymi w:

  • Bibione – najmłodszy i zarazem najnowocześniejszy kurort we Włoszech. Przy długiej, piaszczystej plaży znajdują się liczne bary oraz restauracje. Infrastruktura działa tu na najwyższym poziomie. To miejsce jest bardzo często wybierane przez rodziny z dziećmi, za sprawą delikatnego i łagodnego dna morskiego. W przypadku braku pogody, można skorzystać z bogatej oferty term i basenów. Dodatkową zaletą, jest bliskie położenie Wenecji, dokąd można udać się na całodzienną wycieczkę.
  • Caorle – urokliwe, zabytkowe miasto z najszerszą i najczystszą plażą w regionie. Znajdują się tu liczne wydmy i zatoczki, pośród lasków piniowych. W lagunach można znaleźć chwilę ciszy i ukojenia.
  • Lido di Jesolo – najbardziej znany kurort wakacyjny we Włoszech. Plażą ma tu prawie 15 kilometrów długości, a wzdłuż niej biegnie 13-kilometrowy deptak z barami, restauracjami i klubami nocnymi. Miejscowość wybierana jest przez osoby młode, a także naturystów, którzy mają tutaj specjalnie wytyczony odcinek.
  • Eraclea Mare – jedna z najspokojniejszych lokalizacji w regionie Wenecji. Chętnie wybierana przez osoby starsze oraz rodziny. Plażą ma tu 3 kilometry i znajdują się tu liczne wydmy. Obok kurortu znajduje się laguna „Del Mort” z licznymi zwierzętami oraz ptactwem.
  • Rosolina Mare – kurort z 9-kilometrowyą plażą z łagodnym zejściem do morza. Dodatkowym atutem miejscowości jest park krajobrazowy z licznymi lagunami, stawami i mokradłami. Można tam się wybrać pieszo, rowerem lub łodzią.

Jak widać, każdy znajdzie coś dla siebie. Pomiędzy wymienionymi kurortami, znajduje się całe mnóstwo pomniejszych miejscowości, z plażami oraz w pełni wyposażonym zapleczem oraz z bogatą ofertą atrakcji turystycznych. Jeśli więc planujecie wypoczynek na plaży i w wodzie, nie znajdziecie lepszego miejsca.