Atrakcje w Wenecji Euganejskiej

Urlop w Wenecji Euganejskiej

Do odwiedzin Wenecji Euganejskiej zachęca nie tylko miasto Wenecja i jego atmosfera. W regionie tym leżą takie miasta jak Verona, Vicenza, Padwa (wł. Padova), Treviso, Belluno oraz Rovigo. Wszystkie miasta znajdują się w promieniu 100 km i tym samym można je zwiedzić w trakcie jednodniowej wycieczki. Dom wakacyjny w Wenecji Euganejskiej to idealna baza na organizowane przez Was wakacyjne wycieczki.

Wenecja Euganejska

Rozkosz dla podniebienia

W Wenecji Euganejskiej smakosze udać się mogą na kulinarną wyprawę. Region ten jest ojczyzną prosecco. W winiarniach i restauracjach znajdziemy w karcie dań potrawy regionalnej kuchni np. baccalà z polentą. Kuchnia tego regionu jest niezwykle bogata i zróżnicowana. Można tu zjeść zarówno dania z ryb i owoców morza, jak również potrawy z wieprzowiny. W kuchni wykorzystywane są świeże warzywa, owoce oraz oliwa z oliwek. Spędzając wakacje w Wenecji Euganejskiej koniecznie powinniście spróbować wspaniałych deserów, charakterystycznych dla regionu: tiramisu, ciasteczka kukurydziane czy placuszki z bakaliami. Jeżeli zatęsknicie za domowymi posiłkami, w kuchni domu wakacyjnego znajdziecie sprzęty niezbędne do wyczarowania wspaniałych dań, dlatego sprawdźcie nasze kwatery z katalogu "domy i apartamenty Włochy".

Wenecja Euganejska

Warto zobaczyć

  • W Wenecji zobaczyć można nie tylko niezliczone skarby sztuki i słynny na całym świecie karnawał, lecz również "Regata Storica". Co roku w pierwszą niedzielę września odbywa się parada historycznych łodzi i wyścig gondoli dawnych republik morskich (z Amalfi, Genui, Pizy i Wenecji).
  • W Weronie koniecznie zobaczyć trzeba balkon Romea i Julii.
  • W znanym na całym świecie rzymskim amfiteatrze w Weronie (Arena di Verona) odbywa się w lecie największy na świecie festiwal operowy.
  • Werona jest także ojczyzną lubianego przez wszystkich Włochów ciasta pieczonego w okresie Swiąt Bożego Narodzenia - "Pandoro" (złoty chleb).
  • W miejscowości Marostica (koło Vicenza) rozgrywany jest co dwa lata w drugą niedzielę września nietypowy historyczny turniej szachowy, podczas którego mieszkańcy ubrani są w kostiumy przedstawiające figury szachowe.
  • Miasto sztuki Treviso jest także ojczyzną czerwonej cykorii - "radicchio rosso". To rodzaj czerwonej sałaty, którą często wykorzystuje się w kuchni włoskiej. Koniecznie należy spróbować "risotto z radicchio".

Wenecja Euganejska

Wypoczynek w domu wakacyjnym

Aby móc zobaczyć wszystkie te wspaniałe miejsca i o wiele więcej, wystarczy zarezerwować jeden ze sprawdzonych domów wakacyjnych w Wenecji Euganejskiej. W ofercie NOVASOL czeka na Was wiele domów i apartamentów wakacyjnych w Europie. Znajdziecie tu zarówno prosto i funkcjonalnie urządzone domy wakacyjne, apartamenty wakacyjne w historycznych miastach a także ekskluzywne wille z basenami i wszelkimi udogodnieniami. Wybierając wakacje z dojazdem własnym, wybierajcie wypoczynek w prywatnej atmosferze, z dala od gwarnych centum turystycznych. Wszystkie kwatery wakacyjne NOVASOL zostały sprawdzone przez naszych lokalnych pracowników, dzięki temu macie pewność, iż wypoczynek będzie wspaniałym i na długo pozostanie w pamięci. Nie zwlekajcie i już dziś pomyślcie o wakacjach w Wenecji Euganejskiej!