Wakacje w Maremma i Argentario

Maremma położona jest w południowo - zachodniej Toskanii, niedaleko miasta Grosseto. Czekają tu na Państwa: dzika przyroda, morze i cudowne widoki. Ponadto na każdym kroku są tu miejsca o znaczeniu historycznym, tj. etruskie osady, antyczne borghia, pozostałości rzymskich willi lub twierdz. Apartament wakacyjny lub dom wakacyjny na Wybrzeżu Toskanii to idealna baza wypadowa na wakacje z rodziną lub przyjaciółmi.

Maremma i Argentario

Maremma - wakacyjny raj

Maremma i Argentario należą do najważniejszych obszarów etruskich. Panują tu idealne warunki do relaksu w otoczeniu nietkniętej przyrody. Żyzne doliny, lasy, gaje oliwkowe i niezliczone pola - to czysta przyroda i cisza. Kto preferuje wakacje nad morzem, nie będzie rozczarowany, ponieważ wiele domów wakacyjnych znajduje się wprawdzie w głębi lądu, ale w niedużej odległości od morza. Maremma i Argentario to idealne miejsce, jeżeli podczas wakacji we Włoszech chcą Państwo połączyć zwiedzanie z odpoczynkiem na plaży. Ponadto dzięki wspaniałym, szerokim, piaszczystym plażom, przyjemnej wodzie i mnogości muszelek, jest to idealna lokalizacja na wakacje z dziećmi. Okolice Maremmy i Angentario to przede wszystkim miejsce wypoczynku Włochów, turystów z innych krajów jest tu stosunkowo mało.

Maremma i Argentario

Warte zobaczenia w okolicy

Spędzając urlop w Maremma i Argentario, warto odwiedzić okoliczne miejscowości. Czeka tam na Państwa wiele atrakcji. Poniżej kilka propozycji:

  • Massa Maritima - urocza miejscowość średniowieczna.
  • Saturnia - dawna etruska miejscowość z gorącymi źródłami o dużej zawartości siarki.
  • wyspy Elba i Giglio - położone przy Wybrzeżu Toskanii.
  • Grosseto - miasto o bogatej historii.
  • Park Narodowy Uccellina - można tu podziwiać wydmy i lasy piniowe.

Maremma i Argentario

Urlop w domu wakacyjnym

Wakacje w domu wakacyjnym w Maremma lub Argentario, to niepowtarzalna okazja na atrakcyjny i urozmaicony urlop nad Morzem Śródziemnym. Tutaj można delektować się harmonią morza, krajobrazu, bujnej roślinności, stadnin koni, etruskich ruin i szczególnej atmosfery. Domy wakacyjne w Maremma to najczęściej własność prywatna. Po przyjeździe do domów wakacyjnych np. w Monte Argentario, Follonica lub Porto Ercole, na miejscu zazwyczaj są Państwo witani przez samych właścicieli. Domy wakacyjne i apartamenty wakacyjne z katalogu "noclegi Włochy", znajdują się w przepięknych miejscowościach. Szczególnie godne polecenia są apartamenty wakacyjne w Punta Ala i apartamenty wakacyjne w Porto Santo Stefano, które leżą tylko kilka metrów od morza. W ofercie NOVASOL czekają na Państwa różnego rodzaju kwatery wakacyjne: typowe toskańskie domy z kamienia z charakterystycznymi czerwonymi dachami, ekskluzywne wille blisko plaży lub z własnym basenem, atrakcyjne apartamenty wakacyjne w miastach. W ofercie NOVASOL z pewnością każdy z Państwa znajdzie idealne dla siebie zakwaterowanie w Maremma i Argentario.

Niezależnie od rodzaju i standardu domu wakacyjnego, na który się Państwo zdecydują, firma NOVASOL dołoży wszelkich starań, aby Państwa wakacje w Toskanii były niezwykłe i na długo pozostały w pamięci.

Do zobaczenia w Maremma i Argentario!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy