Wakacje na południowej Sycylii – domy wakacyjne

Rajskie wakacje

Południowa Sycylia to gwarancja różnorodności.  Na długości około 300 kilometrów spotkacie różne typy wybrzeża, od skalistych klifów po plaże przypominające tropiki. Dodatkowo, mnóstwo zabytkowych i typowo turystycznych miast i miasteczek. A wszystko to z gwarancją słonecznej pogody od kwietnia do października. Wakacje na Sycylii to wypoczynek dla każdego, i dla małych i dla dużych. Wystarczy wspomnieć, że południowa Sycylia, to główny kierunek wypoczynku wśród Włochów. Wiemy przecież, że na całym półwyspie Apenińskim dominują wspaniałe plaże i krajobrazy. Wniosek z tego jasny, południe Sycylii jest najlepsze! A dzięki NOVASOL, będziecie mieli sami okazję się o tym przekonać. W naszej ofercie "apartamenty i domy we Włoszech", znajdziecie liczne kwatery ulokowane na tym przepięknym wybrzeżu.

Południowa Sycylia

Ciekawe plaże

Wakacje we Włoszech, to głównie chęć wypoczynku po roku ciężkiej pracy. Południowa Sycylia gwarantuje to i to na kilka sposobów. W zależności od preferencji relaksu, możecie wybierać na jakiej plaży zechcecie wypocząć. Na piaszczystej, wręcz tropikalnej czy kamienistej, w ciszy i spokoju. Wybór jest tu naprawdę duży. Wybierając urlop we Włoszech, warto wziąć pod uwagę plaże takie jak:

  • Vendicari – plaża położona w rezerwacie naturalnym Vendicari. Piasek jest tu w kolorze miodu, dno łagodne i czyste, a wszystko to otoczone bujną roślinnością. Podziwiać tu można również różne gatunki ptactwa.

  • Sampieri – piaszczysta plaża, która ma aż 3 kilometry długości. Są na niej odcinki typowo imprezowe, ale są też i fragmenty gdzie można wypocząć w ciszy i spokoju. Po wschodniej stronie, podziwiać można klif na którym widnieją ruiny dużej fabryki, która spłonęła w XX wieku.

  • Scala dei Turchi – jedna z najpopularniejszych sycylijskich plaż. Położona u stóp potężnych białych klifów, sprawia niesamowite wrażenie, za równo z dołu jak i z ich szczytów. Są tu dostępne dwa odcinki – wąski i płytki, a także szeroki z rozbudowaną infrastrukturą turystyczną.

  • Cala Rossa – plaża skalista. Jest trudno dostępna, ale warta zachodu. Woda jest tu najczystsza i najbardziej turkusowa w całym regionie, a płaskie skały, idealnie nadają się na zdobycie szybkiej opalenizny.

  • Marina di Ragusa – długa i piaszczysta plaża piaszczysta. Miejsce gdzie podziwiać można palmy, co potęguje wrażenie wakacji w tropikach. Idealna dla rodzin z dziećmi.

Urlop w obiekcie z oferty "Sycylia noclegi", to gwarancja znalezienia miejsca na jednej z kilkuset plaż. Są one świetnie przygotowane, część z nich ma opiekę ratowników, dostępne są tu bary, knajpki, bawialnie, a także centra sportowe i nurkowe. Słowem, wszystko co potrzebne do udanego wypoczynku na plaży.

Południowa Sycylia

Ciekawe miasta

Wzdłuż południowego wybrzeża znajdziecie mnóstwo kurortów typowo nadmorskich. Pełne barów, restauracji, klubów nocnych, salonów gier, bawialni i całej infrastruktury turystycznej. Dodatkowo liczne lokalne muzea, wesołe miasteczka i wszystko to, po to aby uszczęśliwić turystów. Dodatkowym atutem, z pewnością, będą knajpki oferujące miejscowe potrawy i napoje.

Oprócz tego, rezerwacja kwatery z oferty "domy i apartamenty Włochy", może być dobrą okazją na poznanie historii i zabytków tego regionu. A południe Sycylii ma się czym pochwalić. W Argigento można podziwiać słynną Aleję Świątyń. To niesamowite miejsce, zawiera liczne ruiny oraz dobrze zachowane świątynie rzymskich i greckich bogów tj. Junony czy Zeusa. Całość jest wpisana na listę UNESCO, co jest dodatkową rekomendacją tego miejsca. Kolejne tego typu miejsce znajdziecie w miejscowości Licata. Tu, mieszczą się archeologiczne ślady antycznego greckiego miasta. Ruiny greckiego miasta, podziwiać można również w Gela. Oprócz tego, miasteczko znajduje się w strefie rezerwatu naturalnego, który ma na celu ochronę wydm i jeziora nimi otoczonego. Udając się dalej na wschód, warto odwiedzić miasto Modica, które szczyci się barokową architekturą.

Południowa Sycylia