Urlop w Piemoncie

Wakacje we Włoszech, pośród gór i pięknych krajobrazów, to świetny czas na naładowanie witalnych baterii i wypoczynek na łonie natury. Jednak Piemont to nie tylko naturalne tereny, ale także bogate w historię i atrakcje miasta. Urlop w Piemoncie, może być idealną okazję na poznanie tutejszych miejscowości i wszystkich ciekawostek z nimi związanych. Wynajmując apartament wakacyjny NOVASOL, w którymkolwiek z miast Piemontu, możecie być pewni, że ulegniecie jego urokowi i historii. Jednak jeśli lubicie zwiedzać miejscowości, ale niekoniecznie chcecie w nich mieszkać, to również mamy ofertę i dla Was. Nasze domy wakacyjne we Włoszech rozlokowane są w całym regionie, bliżej lub dalej od skupisk ludności. Dzięki temu będziecie mogli wypoczywać w ciszy i wśród zieleni, a także wybierać się na jednodniowe wycieczki do miast. A jest z czego wybierać.

Domy wakacyjne w Piemoncie

Turyn

Stolica Piemontu i zarazem jedno z największych miast we Włoszech. W związku z tym, wybór kwatery z katalogu "apartamenty Włochy" to wręcz niezliczona ilość atrakcji, których nie da się zobaczyć podczas jednej wizyty. Galerie sztuki, pałace, restauracje, kościoły, place, parki, ogrody, muzea, biblioteki, teatry kuszą turystów od wieków. Liczne style architektoniczne – renesans, barok, rokoko, neoklasycyzm – zapierają dech w piersiach. To trzeba zobaczyć na własne oczy. Szczególnie warto zwrócić uwagę na kompleks rezydencyjny Savoy, który obecny jest w samym mieście, jak i w okolicznych miasteczkach. Te XVIII-wieczne budynki zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poza zabytkami, rodziny z dziećmi z pewnością odwiedzą miejskie zoo. Jest to nowoczesny park, w którym dominują strefy afrykańskie oraz azjatyckie. Dużo rozrywki znajdziecie również w Egipskim Muzeum oraz Muzeum Narodowym Automobili.

Alessandria

Miast nad rzeką Tanaro, która odgrywa dużą rolę w historii miejscowości. Alessandria słynie z potężnej cytadeli pochodzącej z XVIII wieku. Jest to jedna z najlepiej zachowanych budowli militarnych z tamtego okresu. Cały obiekt jest wpisany na Listę UNESCO. Jest ona udostępniona zwiedzającym, a pośród jej kolekcji wrażenie robi szczególnie wystawa uniformów i broni Włoskiej Armii. W mieście znajdują się również świetne zachowane domy i kościoły z czasów średniowiecza, a także liczne muzea. Wakacje w Piemoncie, to także możliwość udziału w takich imprezach jak: Fraskettando SkaBluesJazz Festival oraz międzynarodowym konkursie gitar klasycznych im. Michaela Pittalugi (jako słuchacz lub wykonawca).

Novara

Jedno z najstarszych miast we Włoszech. Można podzielić je na dwie strefy: historyczną starówkę otoczoną murami oraz strefę poza murami. Już same mury stanowią cenną wartość historyczną, pochodzą bowiem z czasów Cesarstwa Rzymskiego. Jednak najsłynniejszą miejską budowlą jest Bazylika św. Gaudentego, której główna wieża wraz z iglicą ma aż 121 metrów wysokości. Wokół bazyliki ulokowane są place z zabytkowym budownictwem oraz miejską katedrą. Poza starówką, na szczególną uwagę zasługuje kościół San Nazzarro della Costa, który ma kształt piramidy.

Biella

Miejscowość położona u podnóża Alp, pośród jezior i lasów. Pierwsze wzmianki o miasteczku pojawiły się już w VIII wieku. Dziś, Biella słynie z Świętego wzgórza di Oropa i sanktuarium na nim wybudowanego. Cały kompleks pochodzi z XVI wieku i został wpisany na listę UNESCO. W samym mieście podziwiać możecie baptyserium z X wieku, renesansowy kościół św. Sebastiana z 1504 roku oraz ogród botaniczny. Atrakcyjne wakacje we Włoszech, to także możliwość skorzystania z parku naturalnego, Oazy Zegna. Cały projekt polega na tym, by ochronić naturalne krajobrazy należące do parku, edukować turystó na temat ochrony środowiska, a także zapewnić im rozrywkę oraz możliwość aktywnego wypoczynku. Świetne miejsce dla całej rodziny.

Asti

Urokliwa miejscowość, w której zachowały się budynki oraz charakterystyczny średniowieczny klimat miejski. Cały rejon pomiędzy centrum miasta, a katedrą wypełniają zabytkowe budowle tj. katedra Santa Maria Assunta ( XIII wiek), Collegiata de san secondo (XIII wiek), baptyserium św. Piotr (XII wiek) czy San Martino (IX wiek). Co roku odbywa się tu średniowieczny festyn połączony z jarmarkiem (:Palio di Asti”) oraz z tradycyjnym wyścigiem koni. Warto więc, zarezerwować sobie w kalendarzu trzecią niedzielę września.

Vercelli

Miasto gdzie zachowało się wiele śladów po Cesarstwie Rzymskim. W granicach miasta znajdziecie ruiny amfiteatru, hipodromu, liczne napisy, a także sarkofagi. Miasto słynie również z charakterystycznych siedmiu wież, które dawniej strzegły miasta. Jak każde większe skupisko ludności we Włoszech, Vercelli ma swoją katedrę, która bogata jest w zdobienia i mozaiki. Podczas wizyty w mieście, warto również zwrócić uwagę na Bazylikę di Sant’Andrea wraz z przylegającym do niej monastyrem. Stanowią one świetną wizytówkę stylu romańskiego we Włoszech.

To i jeszcze więcej

Oprócz wymienionych wyżej miast, w całym regionie Piemontu znajdziecie mnóstwo mniejszych i większych miejscowości, wartych waszej wizyty. Wszystkie one pełne są zabytkowych budynków oraz atrakcji turystycznych. Urlop we Włoszech, mogą być cenną lekcją historii, a także kultury, z naciskiem na sztukę. Miasteczka przyciągają również zielonymi parkami, bogatymi ogrodami oraz szeroką ofertą gastronomiczną i mnóstwem sklepów, w których zakupić można miejscowe specjały oraz rękodzieła.