Atrakcje turystyczne w Lacjum

Lacjum pełne atrakcji

Wakacje we Włoszech, to możliwość zapoznania się z bogatą oferta atrakcji regionu Lacjum, przygotowaną dla turystów. Znajdziecie tu dosłownie wszystko, o czym zamarzycie. Plaże, czyste wody morskie, góry i wzniesienia, jeziora, piękne i zabytkowe miasta, lasy, parki krajobrazowe i moc atrakcji dla najmłodszych. Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce na niezapomniane wakacje? Wszystkich tych udogodnień jest tak wiele, że nie starczy czasu podczas jednego urlopu, aby zobaczyć choć ułamek, dlatego z pewnością wrócicie tu nie raz. Lacjum to również świetne miejsce zarówno dla lubiących tłumy, jak i tych, którzy wolą piękno otaczającej ich przyrody. Dlatego NOVASOL, ma przygotowane domy i apartamenty wakacyjne w różnych częściach regionu. Ma to na celu spowodowanie, że każdy typ wczasowicza znajdzie tu ofertę idealną dla siebie. Nasze obiekty mogą być również świetną bazą wypadową, a ich pełne wyposażenia (plus bardzo często baseny) z pewnością ułatwią odpoczynek pomiędzy kolejnymi eskapadami.

Atrakcje w regionie Lacjum na wakacje

Wakacje miejskie

Lacjum to przede wszystkim Rzym. Nie sposób sobie wyobrazić urlopu we Włoszech bez odwiedzenia „wiecznego miasta”. Mnogość zabytków, muzeów oraz atrakcyjnych miejsc sprawia, że corocznie jest odwiedzane przez miliony turystów. Do tego dodajmy, że w granicach miasta, swoje miejsce ma państwo Watykan, które również zachęca mnogością zabytkowych obiektów sakralnych. Co do Rzymu i bliskich okolic, możemy być pewni, że nuda nam nie grozi. Jednak wybierając się do Lacjum, warto mieć na uwadze i inne miejscowości, takie jak:

  • Tivoli – miasto oddalone od Rzymu ok. 30km. Zwiedzając Tivoli, warto udać się do zamku Rocca Pia. To świetnie zachowana fortyfikacja z czasów średniowiecza. W mieście znajdują się również dwa obiekty, wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Są to: Villa Hadriana oraz Villa d’Este. Są to przepiękne pozostałości po domostwach, wraz z przylegającymi do nich parkami, ogrodami, termami i fontannami. Świetne miejsce na poznanie, jak wyglądało życie możnych w czasach Cesarstwa Rzymskiego. Podczas spacerów ulicami miasta, warto również zwrócić uwagę na monumentalną katedrę miejską oraz ruiny Sanktuarium Vesty.
  • Rieti – urokliwe, zabytkowe miasteczko, w którym, na palcu San Rufo, znajduje się umowny środek Italii. W całym Rieti, natknąć możecie się na pozostałości z czasów rzymskich, a także liczne konstrukcje z początku średniowiecza jak np. katedra miejska czy pałac Vescoville. Tutejsze kościoły są bogato zdobione renesansowymi freskami, które z pewnością wzbudzą Wasz zachwyt. Z miasteczka prowadzi szlak wędrowny w kierunku jeziora Lungo oraz na szczyt Treminillo.
  • Viterbo – urocze miasteczko, w którym znajdziecie najlepiej zachowane średniowieczne budowle. Charakterystyczne dla nich są profferli – czyli zewnętrzne klatki schodowe. Główną atrakcją miasta jest Pałac Papieski. Ten otoczony zielenią, masywny budynek, z pewnością zrobi na Was niemałe wrażenie.
  • Cassino – miasto u podnóża góry Monte Cassino, jest ważnym punktem, również i w naszej historii. Podczas wizyty w Cassino, warto udać się na cmentarz poświęcony polskim żołnierzom, którzy zdobywali górę podczas II WŚ. A miało to na celu zdobycie opactwa, które mieści się na szczycie. Zbudowane w 529 roku, zostało zniszczone bombami podczas wojny. W latach 60’ zostało w pełni zrekonstruowane i dziś jest celem wycieczek. W samym Cassino znajdziecie jeszcze zamek Rocca Janula oraz zabytki z czasów rzymskich i średniowiecza.

Pośród tych i innych ciekawych miast i miasteczek, trzeba jeszcze koniecznie wyróżnić małą mieścinkę, mieszczącą się na szczycie skały. Jest to Bagnoregio (niedaleko miasta Viterbo). Do miasta można dostać się jedynie specjalnym mostem na wysokich filarach. Warto je odwiedzić dlatego, że niedługo może zniknąć z map, a to za sprawą rozpadających się skał na, których stoi. Miasteczko jest bardzo zabytkowe i rozpościerają się z niego przepiękne widoki.

Wakacje rodzinne

Również dla rodzin z dziećmi, Lacjum ma bardzo bogatą ofertę. Już w samym Rzymie – z pewnością świetnie spędzicie czas w Explora Muzeum, w którym znajdziecie liczne interaktywne wystawy oraz możliwości przeprowadzania eksperymentów. W Rzymie można odwiedzić również miejskie zoo Bioparco di Roma oraz wielki park rozrywki „Rainbow Magicland”. Zmęczeni upałami, z pewnością skorzystacie z aquaparku Hydromania (w Rzymie) lub w okolicy (Aquafelix, Aquapiper czy Miami Beach). Ciekawym miejscem, jest również Cowboyland w miejscowości Voghera. Można tu spróbować życia rodem z „dzikiego zachodu” oraz skorzystać z licznych atrakcji lunaparku. Dlatego, jeśli planujecie rodzinne wakacje, koniecznie sprawdźcie nasz produkt "noclegi Włochy".

Zielone wakacje

Wakacje w Lacjum, to również kontakt z naturą w licznych lasach, pokrywających góry i wzniesienia oraz w specjalnych strefach ochronnych, mających na celu zabezpieczenie dzikiej natury. W regionie jest sześć takich rozległych obszarów: Park Bracciano-Martignano (wokół jeziora Braccaino), Park di Veio, Park Marcigliana (w północnej części aglomeracji Rzymu), park Monti Aurunci, Monti Simbruini oraz Monte Navegna. Miejsca te świetnie nadają się na długie piesze, bądź rowerowe eskapady wśród pięknych miejsc oraz wzniesień.