Wakacje w Lido delle Nazioni

Lido delle Nazioni w prowincji Ferrara to wspaniały cel wakacyjnych wyjazdów dla miłośników wypoczynku na plaży. Lido delle Nazioni dysponuje wszystkim tym, co jest niezbędne dla udanych, niezapomnianych wakacji. NOVASOL ma w swojej ofercie szereg wspaniałych domów wakacyjnych. Odkryjcie Państwo domy wakacyjne Lido delle Nazioni w katalogu "noclegi Włochy".

Lido-delle-nazioni

Poznaj Lido delle Nazioni

Ten jeden z mniejszych kurortów w regionie, oddalony jest jedynie kilka kilometrów od Rimini i 62 km od Ferrary. Swoją nazwę zawdzięcza temu, iż ulice w mieście postanowiono nazwać jak kraje i kontynenty. Trzeba przyznać, iż idea ta ma odzwierciedlenie w różnorodności i wielu twarzach miasta. Spędzą tu Państwo wakacje wypełnione wszelkimi formami rozrywki, aktywności, relaksu i obcowania z przyrodą. Dla pragnących naładować akumulatory dobrym pomysłem będzie odwiedzenie tutejszego ośrodka spa, oferującego bogate w minerały wody termalne. Miasto jest typowo wypoczynkowe, z odpowiednią infrastrukturą i szeroką, dobrze zagospodarowaną plażą. Mimo że miejscowość tętni życiem, mogą tu Państwo spędzić spokojne wakacje na wybrzeżu Emilia Romagna z dala od najbardziej obleganych letnisk.

 

Atrakcje

Miejscowość kąpieliskowa Lido delle Nazioni oferuje bogatą ofertę atrakcji. Jedną z nich będzie już sam spacer po mieście: niskie zabudowania z epoki średniowiecza i renesansu, brukowane uliczki, szerokie drogi, romantyczna promenada, z której rozciąga się piękny widok na kąpieliska i tętniące życiem lokale. Zatrzymać się i odwiedzić warto katedrę i stajnie. Charakterystyczny, centralny plac – Piazza Italia jest zakupowym rajem. Zwiedzić też można schronienie Garibaldiego, włoskiego rewolucjonisty, a w dniu 15 sierpnia można wziąć udział w corocznym festynie nad jeziorem. Na dalsze wycieczki polecamy odwiedzenie miasta Ferrara, które od roku 1995 zaliczone jest do światowego dziedzictwa UNESCO. Ravenna i Venecja także są warte obejrzenia.

Lido-delle-nazioni

Sport

Duszą miejscowości jest wybrzeże, które oferuje niezliczone możliwości aktywnego spędzania czasu. Skorzystać można także z wielkiego, stylizowanego na czasy rzymskie kompleksu basenowego, pełnego imitacji ruin i wyposażonego w łaźnię rzymską. Jednak główną atrakcją sportową pozostaje sztuczne jezioro, które jest rajem dla sportowców.

 

Przyroda

Okolice delty rzeki Po tworzy malowniczy park. To właśnie w jego sercu położona jest miejscowość Lido delle Nazioni, co tworzy z niego idealne miejsce na wakacje spędzone na łonie natury. Miłośnikom przyrody polecamy odwiedzenie pobliskiego Valle Bertuzzi charakteryzującego się bogactwem zarówno flory, jaki fauny oraz oferującego zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Lido-delle-nazioni

Zakwaterowanie w Lido delle Nazioni

W NOVASOL wynajmą Państwo wspaniałe domy wakacyjne. Dysponujemy atrakcyjnymi domami wakacyjnymi zarówno we Włoszech, jak i w całej Europie. W Lido delle Nazioni w prowincji Ferrara spędzą Państwo cudowne wakacje. NOVASOL ma w swojej ofercie wiele interesujących domów wakacyjnych w regionie Emilia Romagna. W Lido delle Nazioni w Emilia-Romagna większość naszych apartamentów wakacyjnych położona jest w pobliżu morza. Mamy w swojej ofercie apartamenty wakacyjne o różnej wielkości i wyposażeniu. W NOVASOL każdy znajdzie idealny apartament wakacyjny na niezapomniane wakacje.