search

Urlop w domu wakacyjnym w Zalakaros

Wakacje w Zalakaros

Na południu od Małego Balatonu leży miasto Zalakaros, które jest znane ze swoich leczniczych źródeł. Gorąca, prawie gotująca woda wypływa z głębokości 2.300 Metrów. Miejscowe kąpielisko z 21 basenami oraz dużym parkiem wykorzystuje ciepłe źródła w celu leczniczym. Kąpiele przeznaczone są dla pacjentów z różnymi dolegliwościami takimi jak problemy z narządami ruchu czy dolegliwościami nerwowymi. Woda ta ma ogólnie dobroczynne działanie na zdrowie, również tych zdrowych kuracjuszy. Pobyt w domu lub apartamencie wakacyjnym jest idealnym rozwiązaniem dla spokojnego i relaksującego wypoczynku.

Region Małego Balatonu

Mały Balaton ma 22 km długości oraz 4 km szerokość. Położony jest na południowy zachód od Balatonu, w ujściu rzeki Zala, przez co stanowi dla Europy wyjątkowy akwen wodny. W szczególności region małego Balatonu polecany jest osobom szukającym wypoczynku w domu wakacyjnym. Już pod koniec poprzedniego wieku tereny te były znane miłośnikom ptactwa, które po osuszeniu bagna w latach 20 zostały całkowicie zachowane. Wyjątkowe gatunki zwierząt oraz urozmaicona szata roślinna zachęca do długich spacerów. Bagnisty i grząski teren wzdłuż brzegów porośnięty jest trzciną i stwarza idealne warunki lęgowe dla licznych gatunków ptactwa jak czaple, kormorany oraz żołnie. Dla ornitologów jest to istny raj. Najlepsze punkty obserwacyjne znajdują się na wyspach Pap-sziget oraz Kányavári-sziget. Większość terenu jest pod ochroną, może być odwiedzana tylko ze specjalnym pozwoleniem oraz przewodnikiem.

Warto wiedzieć

W miejscowości Zalavár mieszkał święty Cyryl zwany apostołem Słowian. Ten wykształcony filozof z Salonik był twórcą najstarszego pisma słowiańskiego, głagolicy, która z czasem została zastąpiona cyrylicą.

Domy wakacyjne w Zalakaros

Domy wakacyjne w Zalakaros w rejonie Małego Balatonu

Pagórkowate krajobrazy, winnice oraz sady owocowe wokół Zalakaros oferują wspaniałe trasy piesze oraz rowerowe. W miesiącach letnich oferowane są zorganizowane wycieczki piesze na trasie o długości około 5 km. Liczne koncerty, festiwale muzyczne oraz regionalne, przedstawienia na wolnym powietrzu uzupełniają wspaniałą ofertę kulturalną podczas pobytu w jednym z naszych domów wakacyjnych. W lipcu w Zalakaros mają miejsce festiwal kwiatów oraz festiwal instrumentów dętych. Dla zapalonych rowerzystów polecamy trasę rowerową wkoło małego Balatonu o długości ok. 30 km. NOVASOL dokłada wszelkich starań, aby oferowane domy wakacyjne spełniały wszelkie Wasze wymagania. Nieważne czy szukacie prosto urządzonej, tradycyjnej węgierskiej chaty czy domu wakacyjnego, dysponującego wszelkimi udogodnieniami, tak ważnymi w dzisiejszych czasach. W Novasol każdy znajdzie odpowiedni dla siebie dom wakacyjny lub apartament wakacyjny na Węgrzech.

Wodne atrakcje w uzdrowisku Zalakaros

Ciepła, błoga, o temperaturze 96ºC woda wypływa z ponad 2.000 m głębokości. Ta lekko radioaktywna woda wzbogacona jest o chlorek sodowy, jod, brom oraz żelazo, idealnie nadaje się w celach leczniczych oraz łagodzących objawy chorób przewlekłych. Ciepłe źródła mają dobry wpływ na każdego kuracjusza, także zdrowego szukającego relaksu i wypoczynku. Do dyspozycji gości jest ok 5.000 m² powierzchni kąpielowej z różnymi ciepłymi źródłami o temperaturze od 32 - 36ºC oraz basenami kąpielowymi wraz z miejscem do zabaw ze ślizgawkami i innymi atrakcjami wodnymi. Całe kąpielisko położone jest na terenie zielonym, oferuje wiele atrakcji dla całej rodziny.

Kompleks Spa dysponuje różnymi rodzajami saun oraz posiada możliwość pod nadzorem lekarskim skorzystania z masaży wodnych oraz kąpieli. Jedną z najprzyjemniejszych leczniczych kąpiel jest nasiadówka, gdzie przy spokojnej atmosferze będziecie mieć możliwość w pełni zregenerować się duchowo i fizycznie.

Wakacje w domu wakacyjnym w Zalakaros, mieście pełnym kwiatów

Zalakaros posiada wiele wspaniałych parków oraz miejsc zielonych. Swoje świeże i czyste powietrze zawdzięcza okolicznym winnicom, plantacjom owoców oraz pobliskim lasom. Miejsca publiczne dekorowane są kwiatami, powstają nowe parki i tereny zielone, dlatego też już dwa razy miasto Zalakaros wygrało nagrodę, jako najbardziej ukwiecone miasto na Węgrzech oraz w Europie. Podczas zwiedzania wszystkich tych atrakcji, polecamy naszą różnorodną ofertę domów wakacyjnych oraz apartamentów wakacyjnych. NOVASOL jest firmą, na której możesz polegać!