Urlop na Węgrzech w domu wakacyjnym

Urlop na Węgrzech w domu wakacyjnym

Byli Państwo już na wakacjach na Węgrzech? – Nie? Wciąż zastanawiają się Państwo gdzie spędzić urlop?

Dom wakacyjny, jako alternatywa podróży w nowe regiony może mieć wiele zalet. Szybko nawiążą Państwo kontakt z miejscowymi ludźmi a każdy dzień pozwoli odkrywać Państwu coś nowego.

Chcą poznać Państwo przyrodę i kulturę, aktywnie spędzić czas bądź po prostu odpocząć? Na następny urlop powinni wybrać się Państwo do domu wakacyjnego na Węgrzech.

Węgry

Podaruj sobie i swojemu portfelowi wypoczynek!

Obszar Węgier jest mniejszy niż 100.000 km², nigdzie indziej nie mówi się w języku węgierskim a pieśni ludowe Węgier są nie do porównania z innymi kulturami i krajami – a to wszystko, pomimo że Węgrzy ponad tysiąc lat żyją w samym sercu Europy.

Społeczność węgierska w przeszłości musiała wiele znieść, ich historia jest pełna cierpienia. Niemniej jednak, ich zabytki i atrakcje turystyczne do dnia dzisiejszego są cenne i warte zobaczenia a wiele z nich zostało uznane przez UNESCO i znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturowego. Jak np. Budapeszt ze swoją jedyną w swoim rodzaju panoramą.

Szczególne znaczenie dla kraju mają także liczne źródła lecznicze. Tylko w Islandii jest więcej źródeł termalnych niż tutaj. Wielu ludzi zawdzięcza tym źródłom ulgę oraz wyleczenie dokuczliwych dolegliwości.

Balaton od lat jest rajem dla rodzin z dziećmi, miłośników sportów wodnych, ale przede wszystkim dla osób szukających odpoczynku. Ale Węgry oferują Państwu o wiele więcej!

Węgry

Gościnni ludzie

Jak opisać rodowitego Węgra? Jest on przede wszystkim wszechstronny. Na koniec ósmego wieku pogańskie plemiona migracji z Azji osiedlili się na Węgrzech, gdzie bardzo szybko zadomowili się i stworzyli mniejsze grupy społeczne. Przez lata mieli wielu mistrzów, zakonników, artystów oraz osadników z sąsiednich plemion, ale także z bardzo odległych krajów. Doszło do wymieszania różnorodnych zwyczajów oraz wartości kulturowych, które do dnia dzisiejszego można na Węgrzech odnaleźć. Węgrzy uważani są za zdolnych, bardzo kreatywnych i uroczych ludzi o romantycznej duszy. Jednak przede wszystkim mają dwie pozytywne cechy, które najbardziej ich charakteryzują: serdeczność i gościnność.

 

Węgry

Smaczna kuchnia i doskonałe wina

Kto ich nie zna? Prawdziwy węgierski gulasz, często określany jako danie jedno garnkowe jest oryginalną zupą, którą przygotowuje się w kotle na ogniu. Typowe smaki i oszałamiająca jasnoczerwona papryka. Smak węgierskiej kuchni jest zróżnicowany, zachęca do spróbowania lokalnych smaków. Szybko można ustalić, że gotowanie na nizinach różni się bardzo od kuchni w północnych górach.

Węgry słyną również ze swojego wina. W kraju znajdują się aż 22 regiony winiarskich a w niektórych regionach produkowane wina nie występuje nigdzie indziej na świecie. Należą one do tak zwanych „Hungarikum”. Jedzenie i wina są istotną częścią kultury węgierskiej, które są cały czas pielęgnowane. Istnieją rozmaite imprezy kulturowe, które się tym tematem zajmują. Oprócz klasycznych festiwali wina są również dni jabłka, festiwale cebuli i papryki oraz melona i wiśni, ale także spotkać można liczne konkursy gotowania zupy rybnej.

Źródło: Węgierska Izba Turystyczna