search

Szolad Robiniapark - domy wakacyjne

Zapraszamy do wioski wakacyjnej Robiniapark w Szolad

Szolad to niewielka miejscowość położona zaledwie 6 kilometrów na południe od Balatonu. Ta położona pośród pól i zielonych lasów miejscowość jest świetnym miejscem na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Dodatkowo, bliskość jednego z największych jezior w Europie sprawia, że nie ma tu ani chwili na nudę. Dlatego też, jeśli planujecie urlop na Węgrzech, koniecznie rozważcie naszą wioskę wakacyjną Robiniapark, która właśnie w Szolad się znajduje. Ośrodek położony jest na skraju miejscowości, około 300 metrów od centrum. Całość zajmuje 3 hektary zielonych terenów, na których znajdziecie 13 budynków. Co ważne, domy wakacyjne w wiosce dostępne są przez cały rok, więc można się tu swobodnie wybrać poza głównymi sezonami.

  Szolad

Domy wakacyjne w Robiniapark

Na terenie wioski wakacyjnej Robiniapark dostępne są trzy rodzaje domów wakacyjnych:

  1. Domy z mieszkalną piwnicą – niech nie zmyli Was ta nazwa. Są to 5-gwiazdkowe obiekty o powierzchni 80-93 m2. Są przeznaczone dla 4, 6 lub 8 osób. Mieszkalne piwnice wzięły się stąd, że domy te stoją na pagórkach, więc ich dolna część jest traktowana jako piwnica. Pokoje tam się znajdujące posiadają okna. Domy te oferują panoramiczny widok na Balaton.

  2. Wille – również 5-gwiazdkowe domy, Mają powierzchnię w przedziale 79-83m2 i są dostępna dla 4-6 osób. Domy te posiadają dużą sypialnię z balkonem na piętrze oraz kryty taras. Do willi przynależy duży ogród z meblami ogrodowymi oraz parking w pobliżu. Są to domy dla osób niepalących.

  3. Wille XL – duże (ok. 100m2), 5-gwiazdkowe domy przeznaczone dla aż 10 osób. Domy te posiadają aż 5 sypialni oraz meble ogrodowe. Domy te oferują także panoramiczny widok na Balaton.

Wszystkie obiekty łączy kilka wspólnych cech. Każdy dom posiada w pełni wyposażoną kuchnię, dostęp do WiFi, grill oraz ogrzewanie podłogowe. Każdy dom posiada również własny ogród, a oprócz niego, dostępne są również wspólne ogrody z różnymi atrakcjami.

  Szolad

Balaton

Jedną z zalet położenia wioski wakacyjnej Robiniapark, jest z pewnością bliskie położone Balatonu. Jezioro to jest największym akwenem słodkowodnym w środkowej Europie, a jego nazwa oznacza „płytkie jezioro”. Nazwa ta nie jest przypadkowa, bowiem jego średnia głębokość wynosi zaledwie 3 metry. Jezioro zostało dobrze zagospodarowane przez Węgrów, dzięki czemu jest to znane centrum turystyczne, które oferuje liczne plaże oraz możliwość uprawiania sportów wodnych. Jezioro jest również Ostoją Ptaków IBA, ponieważ można tu obserwować mnóstwo gatunków ptaków.

Jeśli szukacie wypoczynku nad Balatonem, to najbliższą miejscowością jest Balatonszod, który oddalony jest o około 5km. Proponujemy również miejscowość Balatonlelle, która oferuje długą piaszczysto-żwirową plażą, którą utworzoną tu w 2006 roku. Zejście do wody jest łagodne, dlatego jest to idealna plaża dla rodzin z małymi dziećmi. Niedaleko plaży znajdziecie aquapark, w którym znajdziecie mnóstwo basenów, zjeżdżalnie oraz sauny.

  Szolad

Ciekawe miejsca

Okolica Szolad świetnie nadają się do pieszych i rowerowych wycieczek. Podobnie wygląda to nad samym Balatonem. Całodzienna wyprawa wzdłuż wybrzeża, z pewnością na długo pozostanie w Waszej pamięci. Najciekawsze szlaki w okolicy to:

  • Szlak do zamku Kerek – jego romańskie ruiny znajdują się za Zamkowym Wzgórzu (283 m n.p.m). Cała trasa, która obejmuje również miasteczko Kereki, ma długość 3,4 km

  • Trasa do wieży Scillago – szlak od długości 8,5 km jest przeznaczony dla zaawansowanych podróżników, bowiem jest tu dużo podejść pod górę. Podczas trasy podziwiać można lasy, park rzeźb, piwnice winiarskie oraz wieżę Scillago.

  • Żółta trasa Zamardi – 8-kilometrowy szlak, który oferuje zabytki miasta Zamardi, „Osiołkową Skałę”, oraz kamienną wieżę o nazwie „Żelazny Krzyż”

  • Trasa rowerowa z Pusztaszemest do Kereki, która oferuje dużo wrażeń

Amatorom zdrowia polecamy wyprawę do term Igali, które oddalone są o około 50 minut jazdy samochodem. Znajdziecie w nim kompleks basenów i zabiegów spa, w tym możliwość kąpieli w jodowanej wodzie. Z kolei w pobliskich miastach, takich jak Siofok, Tihany, Szantodi czy Balatonfoldar znajdziecie ciekawe zabytki oraz atrakcje dla całych rodzin.

Z kolei w samej miejscowości Szolad, koniecznie należy wybrać się do słynnej piwniczki winiarskiej, która powstała na początku XX wieku. Przez cały rok utrzymywana jest tam temperatura 15 stopni, dzięki czemu jest idealna do przechowywania plonów i wina. Piwniczka zdobyła liczna nagrody, m.in. Nagrodę Europejską, Nagrodę im. Henry’ego Forda. W miejscu tym odbywają się liczne imprezy o tematyce winnej oraz degustacje.