search

Domy wakacyjne w regionie Pécs / Mecsek

Wakacje w regionie Pécs / Mecsek

Cechą charakterystyczna dla tego regionu są zasobna w wodę Drawa oraz jej obszar zalewowy, potężny Dunaj na wschodzie a w centrum bogate w wywierzyska pasmo górskie Mecsek oraz potoki i jaskinie. W północnozachodniej części regionu Mecsek znajduje się pieczara Abaligecka, gdzie przez szczelinę wypływa strumień. Przez tysiące lat strumień ten wydrążył w formie tunelu wejście do jaskini. W środku znajdują się imponujących rozmiarów stalagmity i stalaktyty.

 

Przeżycia podczas urlopu w domu wakacyjnym

W jaskini swoje schronienie ma ok. 43 gatunków nietoperzy w tym zagrożony wyginięciem podkowiec duży i mały. Przy wejściu do jaskini oraz w pobliskim lesie znajdują się informacje dotyczące tych ciekawych ssaków.

Ciekawostką jest fakt, że już grota ta była zamieszkiwana przez ludzi w zamierzchłych czasach, czego świadectwem są liczne odkrycia archeologiczne.

W okolicy jaskni Abaliget wywierzysko Vizfö tworzy kilka sztucznych jezior, które należą do terenów wypoczynkowych miejscowości Orfú. Tutaj każdy turysta znajdzie liczne plaże oraz miejsca gdzie można uprawiać sporty wodne takie jak żaglowanie czy windsurfing.

Rezerwuj dom wakacyjny w regionie Pecs/Mecsek

Polecamy: Urlop w domu wakacyjnym w Pécs

Jednyą z ciekawszych wycieczek dla turystów przebywających w tym regionie jest z pewnością zwiedzanie Pécs. Znajdą tutaj Państwo romańską katedrę, średniowieczne place, meczety z czasów tureckiej okupacji, rękodzieła, barokowy ratusz oraz pałace. Znajdujące się pod katedrą wczesnochrześcijańskie katakumby zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Katedra w Pécs jest najstarszym kościolem w kraju.

 

Warto wiedzieć

Gdy przejdą Państwo obok katedry w Pécs, zobaczą Państwo na pobliskim płocie morze kłódek, które przyniesione zostały przez zakochanych jako symbol wiecznej miłości.

Szeroka oferta naszych domów oraz apartamentów wakacyjnych pozwoli zaplanować wymarzone wakacje. Firma NOVASOL to marka, na której można polegać.