search

Domy wakacyjne nad jeziorem Nezyderskim

Indywidualne wakacje w prywatnej atmosferze

Urlop w domu wakacyjnym nad jeziorem Nezyderskim to fantastyczny pomysł na spędzenie wolnego czasu z rodziną lub przyjaciółmi. NOVASOL oferuje wam największy wybór domków i apartamentów wakacyjnych bezpośrednio nad jeziorem Nezyderskim, jak i w najbliższej okolicy. Decydując się na wakacje z NOVASOL sami określacie standard, w jakim chcecie wypoczywać. Dzięki dokonaniu wyboru jednego z naszych domów wakacyjnych, będziecie mogli cieszyć się niezależnością i wolnością w kształtowaniu wolnego czasu podczas wakacji na Węgrzech.

Poznaj Jezioro Nezyderskie

Jezioro Nezyderskie to drugi pod względem wielkości akwen historycznej krainy Węgier. Mało znanym jest fakt, że to właśnie tu po raz pierwszy otwarto żelazną kurtynę, którą jezioro było przedzielone przez wiele lat. W ten region Węgier można dostać się samochodem z Polski w bardzo wygodny i szybki sposób - autostradą wiodącą przez Bratysławę lub Wiedeń. Największym i najbardziej popularnym nad Jeziorem Nezyderskim miastem jest Sopron.  Po stronie węgierskiej znajdują się także Fertőrákos, Fertőboz, Fertőd, Balf i Mekszikópuszta. Domy wakacyjne nad jeziorem Nezyderskim to wspaniały wybór na urlop pełen wrażeń i nowych doznań.

Wyjątkowa przyroda

Jezioro Nezyderskie jest stosunkowo płytkie. Już kilka razy w swojej historii wyschło ono całkowicie, a gdy zamarza, to często po samo dno. Południowa część jeziora należy do terenów parków narodowych, zarówno po stronie węgierskiej, jak i austriackiej. Okalające jezioro mokradła stanowią dom dla licznych gatunków ptactwa. Ze względu na swoją wyjątkową przyrodę, Jezioro Nezyderskie zostało w 2001 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  

Aktywne wakacje w regionie

Jezioro Nezyderskie, zwane czasami "Wiedeńskim Morzem" jest atrakcyjnym miejscem dla amatorów sportów wodnych, szczególnie żeglarstwa i windsurfingu. Przy odpowiednich warunkach, tj. silnym wietrze, fale załamują się tu jak na otwartym morzu, dzięki czemu jezioro to zyskało wśród żeglarzy i windsurferów miano jednego z najlepszych w Europie Środkowej. Tereny wokół jeziora są dobrze zagospodarowane i jest tu dobrze rozwinięta sieć tras rowerowych. Można nawet wybrać się na wycieczkę wokół całego jeziora, zwiedzając po drodze miasta takie jak węgierskie Sopron, czy austriacki Eisenstedt. Najlepszym miejscem do rozpoczęcia i tym samym zakończenia tej trasy będzie węgierska miejscowość uzdrowiskowa Hegykő. Jeżeli lubicie spędzać czas nad jeziorem, może warto wybrać się nad najbardziej znane jezioro węgierskie - Balaton. Tutaj także znajdziecie fantastycze warunki na spędzenie swoich kolejnych wakacji.

Zabytki i architektura

Spędzając wakacje nad Jeziorem Nezyderskim warto wybrać się na wycieczkę i zwiedzić kilka ciekawych miejsc. Mamy dla was kilka propozycji:

  • 18-wieczny pałac Szechenyi'ch w  Nagycenk
  • Uzdrowisko Balf, z czterema źródłami termalnymi
  • Muzeum-skansen w Fertőszéplak
  • Park Narodowy Fertő-Hanság
  • Pałac Eszterhazy'ch w Fertőd, zwany węgierskim wersalem. Ten ogromny pałac ma 126 pokoi, a zbiory biblioteki liczą 22 tys. książek.

Warto pamiętać, że przebywając na urlopie nad Jeziorem Nezyderskim bez problemu możecie zorganizować sobie jednodniową wycieczkę do Wiednia czy Bratysławy, które oddalone są od Sopronu jedynie o ok. 50 km.